Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » CT vizsgálat eredményében mit...

CT vizsgálat eredményében mit jelent a következő? "A máj alsó polusa magasságában jobb oldalon vastagfalù vèkonykacs látható. "

Figyelt kérdés
7nap múlva kell mennem az eredményemmel az orvoshoz (sebèszet) de nagyon ideges vagyok. Előzmények hogy gyomor fájdalom miatt készült uh ahol 13cm hosszú és 4 cm átmérőjű valószínűleg megvastagodott bèlszakasz volt látható.

#daganat #gyomorfájdalom #CT #Megvastagodott bèlszakasz #Lelet elemzés
2022. jan. 1. 18:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Olvasd el mégegyszer a leletet. Nincs olyan, hogy vékonykacs. Nem vékonybélkacs véletlenül?
2022. jan. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szò szerint így van írva. Ezért sem tudom èrtelmezni.
2022. jan. 1. 19:25
 3/13 anonim ***** válasza:
Kontrasztanyagos CT volt? Leírtak más kórosat is? Mi a panasz? Mióta van? Hány éves vagy?
2022. jan. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A beleidet az uh-n vettèk észre? Arról nincs szó a CT eredmènyen?
2022. jan. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Kontrasztanyagos vizsgálat volt. Zsìrmájat írtak még és mindkét petefèszkemben cisztát (4,8cm és 5,5 cm). Gyomor fájdalommal (görcsös fájdalom ami hullámokban jön) kezdődött 2 hónapja, ehhez társult a hasmenés illetve székrekedés váltakozva. 30 éves vagyok. Laborom nem mutat gyulladást.
2022. jan. 1. 21:41
 6/13 anonim ***** válasza:
Talán azt jelenti, hogy gyulladás van a bél leírt szakaszán. Én ezzel nem sebészhez mennék, hanem gasztroenterológushoz. Valószínű tükrözni kell.
2022. jan. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Így kicsit én is fellèlegeztem. A vastag bèlszakasz alapjàban nem jelez jót. De ebből lehet endometriózis is, bèl èrintettsèggel. Nekem van. Tapasztalatból mondom. A görcsök akkor rosszabbak mikor menstruálsz? Igazából ez kisebbik rossz. Mert nem halàlos betegség. Majd írd meg mit mondott az orvos. Szerintem tovább fog küldeni tükrözèsre. Legalábbis nekem ez volt a menet
2022. jan. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
4es válaszadó! Igen az uh-n vettèk észre, onnan küldtek tovább sebèszetre ahol kért az orvos CT vizsgálatot. Mást nem írtak az eredményemre.
2022. jan. 1. 21:49
 9/13 A kérdező kommentje:
7es válaszadó! A menstruációm nagyon sokszor fájdalmas szokott lenni de gyógyszert nem kaphatok rá magas trombòzis hajlam miatt. Viszont úgy érzem ez a hasi fájdalom független a menstruációmtòl. Mindenképp megìrom majd mit mondott az orvos. Pènteken kell mennem hozzá. Ő egyben sebèsz ès gasztroenterológus is.
2022. jan. 1. 21:56
 10/13 anonim ***** válasza:
7es vagyok. Nagyon szorítok neked, hogy minden a lehető legnagyobb rendben legyen.
2022. jan. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!