Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Édesanyámat bevitte a mentő...

Édesanyámat bevitte a mentő covidos, mik a kilátások?

Figyelt kérdés

valószínűleg covidos tüdőgyulladása van


itthon 40 volt a véroxigén szintje 2 napja, kihívtuk a mentőt

ott bent kapott oxigént, felment 90re az oxigén szintje és elvileg vasárnap este már sokkal jobban volt bent a korházban



tegnap 30-40 lett a cukra az orvos ennyit mondott telefonon és ez miatt mély altatásba rakták, felvitték az intenzív osztályra hogy ne legyen fájdalma és és lélegeztetőgépre rakják



ennyit tudunk.


mit tehetnénk?


51 éves, és enyhe fokú, nagyon enyhe cukorbetegsége van, egyébként semmi, mindig makk egészséges volt



mit kell tudni ezekről az altatásról, mik az esélyek és milyen állapotok vannak a kórházban?


mondjatok valami bíztatot, vagy mire számítsak? mik a számok?

sok félelmetes adatot olvastam, nagyon megrémültem


2021. dec. 14. 13:27
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

ezek az orvosok szart se érnek... a terápiájuk is szar


voltam bent, az egó meg a mellény az hatalmas


teljesítmény 0


meg lehet nézni a covid statisztikákat...

2022. jan. 3. 19:02
 12/20 anonim ***** válasza:
sajnos az orvostudomány,nem egy egzakt (lehet hogy nem jól írom bocs)tudomány, mint a matematika! csak kisérletezgetnek velünk!egy példa: lehet hogy én voltam az első covidos!2019 januárban nagyon rosszul voltam,elmentem a háziorvoshoz,kiírt antibiotikumot, rendesen szedtem, úgy éreztem jobban vagyok, elmentem dolgozni.pár nap múlva megint sz@..ul voltam, visszamentem,kiírt másfajta antibiotikumot,rendesen szedtem, rendbe jöttem, azóta semmi bajom nem volt!lehet, hogy az az antibiotikum lenne jó a covidra?- nem vagyok beoltva!
2022. jan. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Biztos hogy nem vagy orvos mert az antibiotikum teljesen hatastalan a virusok ellen. Ez ismert teny. Az antibiotikumok a baktériumok ellen jok illetve a virus okozta betegsegekkor adjak neha hogy ne legyen baktterialis felulfertozodes. De ettol meg az antibiotikum nem segit a virus ellen.



Kerdezo, megertem hogy duhos vagy. Engedd ki ha ettol jobb.


De az orvosok nem Istenek. Edesanyad amikor mar 40 volt a szaturacioja kvazi meghalt. Ha 40 a szaturacioja valakinek ott a tudo mukodeskeptelen kb. Tudo nelkul nincs oxigen, oxigen nelkul a szervek karosodnak es elegtelenul mukodnek. Tobbszervi elegtelenseg=halál.


Kerdeztem korabban, be volt oltva edesanyad? Ha igen mikor kapta az utolsot? En elfogadom ha vki nem oltakozik, de azzal a sajat eselyet rontja.


Halnak meg oltottak is, ez is teny. De ha teljesen hatastalan az oltas akkor vesziteni sem veszithetsz vele. De ha 1%kal noveled az eselyed mar megeri..

2022. jan. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
#13- #12 vagyok. köszönöm a tájékoztatást! biztos így van, én így jártam ahogy leírtam, akkor szerencsére , vagy sajnos mégsem covid-os voltam!
2022. jan. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Azt meg hozatennem, hogy kifejezetten A felesleges es tulzo antibiotikum hasznalat az oka hogy rengeteg bakterium ellenalobb lesz es hatastalan lesz a korabban hatasos szer. Pl a korhazi fertozesek igen nagy reszet okozo mrsa ami a Methicillin-rezisztens Staphylococcus aureus egy sima Staphylococcus baktérium elenallobb fajtaja. Mig utobbi ellen hatekony a methicillin antiobiotikum, az mrsa ellen nem. Innen a neve. Csak hogy ugy tunik nehezebb uj hatasos antibiotikumot fejleszteni bizonyos bakteriumok ellen igy hosszutavon nem mi allunk nyeresre. Es ugye nem jo barmilyen antibiotikum. Sokra nem mesz pl a penicillinnel az mrsa ellen, pedig az is antibiotikum..
2022. jan. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
#15 húha! ez nekem így kinai, mindenesetre én akkor meg gyógyúltam!#12 vagyok.
2022. jan. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Kerdezo, erre nem privatban valaszolok. Az eredeti torzs volt veszelyesebb az idosebbekre. A delta ami terjedt tavasszal es most osszel, amiben edesanyad valoszinuleg elhunyt mar a fiatalabbakra is sokkal veszelyesebb volt. Ezt is elmondtak szamtalanszor hogy egyre fiatalabbak vannak korhazban.


Ez az uj torzs ,omikron meg sokkal jobban terjed, de gyengebbek a tunetek. Tehat varhatoan sokkal tobben lesznek betegek de kevesebb lesz a halott.

2022. jan. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
COVID-os betegeknek is írnak fel antibiotikumot, bár lehet, hogy nem mindenkinek. Nekem az Azi Sandozt írta fel az orvosom, rögtön 2 dobozzal (a szokásos kúra 1 doboz). Kiváltottam, de végül nem szedtem be, mert nem volt semmi komoly tünetem, nélküle is meggyógyultam.
2022. jan. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

De nem a covid virus ellen, hanem a bakteriais felulfertozodes elkerulese ellen.


[link]

2022. jan. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

19: Ezt eddig is tudtam, a cikkel is egyetértek. Bár én nem szívesen szedek be gyógyszert, főleg nem antibiotikumot megelőzésként, ha még nincsenek is olyan tünetek, amikre az való. Az viszont megnyugtató volt számomra, hogy ott van kéznél, ha esetleg szükségem lenne rá később.

Egyébként a dokim csak annyit mondott, hogy már aznap kezdjem el szedni, amiket felírt. Nem magyarázta el, mi mire jó, ezért utánaolvastam.

2022. jan. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!