Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tegyek hogy ne fájjon...

Mit tegyek hogy ne fájjon annyira az aranyerem, székelés közben után? Mit tesz az orvos ha felkeresem aranyérrel? Operálás az egyetlen megoldás?

Figyelt kérdés

Szülés után 6 héttel járok, sajnos nagyon fájdalmas aranyerem lett, vissza húzódott de alig tudok wcre menni a fájdalomtól. Használtam sok súpot és kenőcsöt de ahogy múlik a fájdalom egy kicsit következő nap újra fáj és verzik is.

Mivel a kúp és kenőcstől nem múlt el, ideje felkeresnem egy orvost.


2021. dec. 8. 00:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Tabletta volt?menj el amugy mindenkeppen
2021. dec. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A vérzésre kaptam napi 1 tablettát de semmi hatása. Sírva megyek wcre.
2021. dec. 8. 00:09
 3/9 anonim ***** válasza:
Székletlazító?
2021. dec. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2021. dec. 8. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Milyen tablettát?
2021. dec. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Detralex a neve
2021. dec. 8. 11:05
 7/9 anonim ***** válasza:

akkor nem sima aranyérvalami, jó.

akkor keresd fel az orvost, ha nem segített

2021. dec. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Keresd fel az orvost. Nem a műtét az egyetlen megoldás. Léteznek receptre kapható szteroidos kenőcsök is, azokat azonban csak orvosi felügyelet alatt szabad használni meghatározott ideig, különben sorvaszthatják a nyálkahártyát. Arra vigyázz, hogy a széklet mindig laza legyen. Tévhit, hogy a sok rost lazítja a székletet. Ez nem mindenfajta rostra igaz. Viszont megfelelő mennyiségű olajos, zsíros ételt be kell vinned a szervezetedbe (egészséges zsírra, olajra gondoltam, pl. hal, olivaolajos kenyér, olajos magvak, stb.). Segít az is, ha pár napig reggelente éhgyomorra eszel egy evőkanál gyógyszertári paraffin-olajat. Elég undorító egyébként, de segít a széklet lazításában is, meg hogy könnyebben kijöjjön. Rendszeresen egyél, naponta legalább ötször, inkább többször kisebb adagokat, az fenntartja az anyagcserét. Amíg orvoshoz jutsz, kúpból, kenőcsből kétfélét használj, pl. egyet reggel, egyet este, a kúpot meg váltva. Nekem a reparon/hemorrid kombináció vált be. Reparonból csak a sima, nem a gyógynövényes, a gyógynövények irritálni kezdhetnek, és a fájdalom mellé rettenetes viszketést okozhatnak. Székelés után langyos vagy váltott vizes zuhannyal lemosni, majd kenőcs feltétlenül. Detralexet szedd tovább, és ezután évente párszor kúraszerűen. Nem rögtön hat.
2021. dec. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom erre s fajtára jó e de nekem egy gumi gyűrűt raktak rá amitől pár nap alatt elhalt és nem kellett műteni. Az egész megvolt két perc alatt tuti kevésbé kellemetlen mint amit most átélsz
2021. dec. 9. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!