Valaki miért mond el szavakat mondatrészeket többször egy mondatban?
Példa hogy értsétek:
Alap mondat: Péter elment kutyát sétáltatni a parkba, és talált egy csomó pénzt.
Ahogy ő: Péter elment Péter elment elment sétáltatni amúgy a Yellowstone parkba kutyát, ami amúgy tacskó és van egy folt az orrán a Peti kutyájának amit a Yellowstone parkba sétáltatni, és fekete hám volt rajta amikor elment a elment a elment a peti a parkba sétáltatni morzsit, na és na és talált a kutya ekkor épp a dolgát végezte de talált sok ő sok pénzt.
Szóval amik főként jellemzőek a mondatalkotásra, hogy a mondat első 2-3 szavát 2-3x elmondja, van amikor ahogy mondja a mondatot közbevág és elkezd mást mondani, nagyon sok nem releváns információval tölti meg a mondanivalóját, és többször elmond olyan dolgokat amit már a mondott a mondatban, ahogy a példa mondatban írtam. Ez nagyon idegesítő tud lenni ha arra az információra vagy kiváncsi amit a mondat végére hagy. Mitől lehet ez? Én nem találok semmit ezzel kapcsolatban.
Ha valaki pontosan ezt mondja amit írtál, az szerintem nagy baj, mert ott már valami agyi gond lehet. Felnőtt személynél gondolnék agyvérzésre vagy kezdődő dekadenciára, ha előtte nem volt ilyen a beszéde. Ha mindig így beszélt akkor valamilyen fokú szellemi fogyatékossága lehet talán?
Amúgy azt mondanám óvodás kisgyerek beszél így, hadar, ismétel mert menet közben jut eszébe mondanivaló, nem tudja helyesen kezelni a levegővételeket. Felnőttnél ez normál esetben nem jelentkezhet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!