Nekem vagy az orvosnak van igaza?
Figyelt kérdés
Kardiológust alacsony pulzus miatt kerestem fel , mondtam elhagytam a vérnyomáscsökkentőm (moxonidin , imidazolin receptor antagonista) mert úgy hallottam ez a fajta okozhat alacsony pulzust, mire ö, ez hülyeség csak a béta blokkoló okozhat. Szerintem nincs igaza.2021. okt. 12. 16:55
1/10 anonim válasza:
Te milyen szakorvos vagy, hogy kétségbe vonod egy orvos szakvéleményét? Google a barátod, ugye?
2/10 anonim válasza:
Kettőt tippelhetsz, hogy melyikőtöknek van igaza. Segítek, nem neked.
3/10 A kérdező kommentje:
Nem én vonom kétségbe , nekem is orvos mondta , csak egy másik.
2021. okt. 12. 17:05
4/10 A kérdező kommentje:
Az a vicc én tudom a választ , csak kiváncsi voltam h itt a válaszadók csípőből leugatnak -e , anélkül hogy utánanéztek volna. Köszi.
2021. okt. 12. 17:06
5/10 anonim válasza:
Két orvos mondhat ellent egymásnak, akár tapasztalatból is vagy gőgből.
Attól hogy orvos nem jelenti azt hogy ő az az orvos aki neked jó lesz.
Keress másikat ha nem jöttök ki.
6/10 A kérdező kommentje:
Azthiszem rátapintottál a lényegre 5-ös , itt gőgről lehet szó
2021. okt. 12. 17:12
7/10 anonim válasza:
Nagyon sokan azt hiszik, hogy ha valaki orvos/tudós/professzor stb.,akkor biztosan mindent jobban tud. Csakhogy
1. A tudományban (orvoslás, fizika, vagy bármelyik terület) nem a tekintély számít, hanem a bizonyítás. Pl. a gravitáció nem azért létezik, mert Newton mondta, hanem azért, mert meg lehet mérni stb.
2. A tudósok is ugyanúgy tévedhetnek, mint bárki más, ők is csak emberek. Rosszabb esetben hazudhatnak.
Persze a média ennek ellenére is tele van az úgynevezett szakértőkkel.
8/10 A kérdező kommentje:
Igen , teljesen igazad van , az említett orvos (nem akarom ezzel bántani) is egy úgymond területének szakértője , szokták interjuvolni a tv- ben stb. Én úgy gondolom akkor van már pl amikor valaki elhiszi , sőt megvan gyöződve róka hogy egy adott terület szakértője ill hogy ö a legjobb , de ha valaki szerény az saját magát is mindig ellenörzi.
2021. okt. 12. 17:40
9/10 anonim válasza:
Természetesen egy szakorvos is tévedhet, még a saját területén is. A gyógyszer alkalmazási előírásában benne van (direkt megnéztem most), hogy minden 100-1000. embernél okozhat bradycardiát, vagyis alacsony pulzust. Ezt a gyógyszert fejlesztő cég tesztelte, talán nekik lehet hinni a legjobban. Tehát a gyógyszernek ez egy ismert mellékhatása, ami persze nem garantálja, hogy nálad is ez okozza az alacsony pulzust, de mindenképpen figyelembe kell venni.
10/10 anonim válasza:
Ha az ember utánanéz a vonatkozó szakirodalomnak, akkor könnyen kiderülhet, hogy adott szakorvos mennyire tájékozott a legfrissebb tudományos eredményeket illetően. Az ember beírja a keresőbe az adott gyógyszer nevét és azt hogy mellékhatás (side effect) és jó esetben tömegével jönnek fel a cikkek. Egy gyakorló orvosnak ritkán van ideje arra, hogy szorosan nyomon kövesse a szakirodalmat. Többnyire csak megnézi a számítógépén az adott gyógyszerre vonatkozó gyártói leírást és ezzel megelégszik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!