Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az "Oltakozás" szó a covid...

Az "Oltakozás" szó a covid óta létezik?

Figyelt kérdés

Külföldi magyar vagyok, és én így ebben a formában ezt a szót meg sosem hallottam. Oltás, beoltás, oltóközpont, beoltani valakit, beoltatom magam a természetes számomra.

Az oltakozás szó helyesen van magyarul?

Nem tudok kibékülni vele:)



#Oltakozás szó #Helyesen magyarul
2021. ápr. 24. 16:58
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
42%

A szó helytelen. Amit MC keresett - bár az is extrém borzasztó - az az oltatkozik. (nyír-nyirat-nyiratkozik, olt-oltat-oltatkozik).

Csak jelzem, hogy a mai generáció is élen jár az ostoba szavak kitalálásában, ők a helytelen igekötős alkalmazásban hisznek: bevéd, berendel, kikövet(!).

2021. ápr. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi köze ennek a mai generácóhoz? A fiatalok találták ki? Nem a kormány, élén orbánnal a rádiós nyilatkozataiban, kezdte el használni meg az operatív törzs? Nem néhány tizenévestől vették át gondolom...
2021. ápr. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!