Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tartósan szedhető az Optalgin...

Tartósan szedhető az Optalgin fájdalomcsillapító?

Figyelt kérdés
Édesanyám idős,mozgásszervi fájdalma miatt állandóan/napi rendszerességgel fájdalomcsillapítót szed. Egy idő után semmi nem használ,ezért váltunk. Vényköteles,orvosi javaslatra,vény nélküli ajánlásra. Most az Optalgint szedi. Féltem,hogy hosszútávon káros lehet. A háziorvos most még fontosabb kérdéssel sem elérhető,és bizonyára rábólintana,hogy szedje. Van ezzel a gyógyszerrel valakinek tapasztalata?

2021. ápr. 20. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Ennek a hatóanyaga pont az, mint az Algopyrinnek. Egyetlen fájdalomcsillapítót sem javallott hosszú időn át szedni, mert elveszíti a hatását, egyre több és több kell belőle vagy éppen már nem is hat. Mozgásszervi bajokra nem ez a legmegfelelőbb, nem is értem miért ezt adta az orvos. Mondom, sima Algopyrin.
2021. ápr. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gyomornak, màjnak hosszútàvon odavàg. Óvatosan.
2021. ápr. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen,tudom,a fájdalomcsillapítót alkalomszerűen,nem rendszeresen célszerű szedni. Viszont anyukám 80 éves,tizenéve erős fájdalmai vannak amit nehezen tűr. Adhatok tanácsot,de akkor nézem,hogy szenved... A leírt mellékhatásait olvastam,tudom a hatóanyagát is. Ha van tippetek mivel enyhítsem a fájdalmát köszönöm ha megírjátok! Bár hozzáteszem,kevés amit nem szedett háziorvos,ortopédorvos,reumatológus,gyógyszerész javaslatára.
2021. ápr. 20. 17:42
 4/5 A kérdező kommentje:
Még az Algopiryn volt a leghatásosabb,ezért is próbáljuk a közgyógyra is felírható változatát.
2021. ápr. 20. 17:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Ilyenkor nem azt szokták, hogy egy hónpig szedetik az egyik, aztán egy hónapig a másik hatóanyagot? Feltéve, hogy van legalább kettő, ami hat.
2021. ápr. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!