Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért fáj a kilyukasztott...

Miért fáj a kilyukasztott füllyukam ?

Figyelt kérdés

Már hónapok óta fáj egy kis pukli is van benne piros olyan mint ha be lenne gyulladva.

Jó kilehet bírni a fájdalmat de hát nem akarok így élni mert zavaró



2021. ápr. 18. 11:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg be van gyulladva. Én minden lyukasztàs után 2 hétig naponta 3-4 alkalommal fertőtlenitettem Octenisepttel és szépen gyógyult.
2021. ápr. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha régebbi a lyuk, akkor lehet, hogy olyan fülbevalót raktál bele, amit nem kedvel a füled, vagy nem lehet, hogy esetleg "belekaptál", megsérült, vagy ilyesmi?

Ha új, akkor lehet, hogy lassabban gyógyul, vagy túl korán kicserélted az orvosi fémet, nekem volt olyan, amivel hónapokig "szenvedtem", mire rendesen begyógyult, és van olyan is, ami egyszerűen szerintem nem jó helyre lett szúrva, mert ha fülbevalót rakok bele, rögtön fáj, így azt már évek óta békén hagyom.

Ha régi már, akkor vedd ki a fülbevalót, amíg el nem múlik a fájdalom, és fertőtlenítsd valamivel (gyógyszertárban kapható alkohol, vagy betadine is jó lehet), ha új és nem akarod, hogy benőjjön, akkor mindenképp az orvosi fémet rakd bele és szintúgy fertőtlenítsd a füled!

Ha nem múlik el, akkor hagyd a fülbevaló dolgot, vagy menj el orvoshoz, mert komolyabb következménye is lehet!

2021. ápr. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Menj el orvoshoz. Én szalagavatóra lyukasztattam ki a fülemet, hogy szép fülbevaló lehessen. Már akkor tudtam, hogy ez nem jó ötlet, de nagyon nagy volt itthon a nyomás. Január elején volt mindez, de az érettségin májusban is még gennyedzett a fülem, noha kivettem az orvosi fémet amint lehetett, nagy nehezen túléltem a februári szalagavatón a bizsut, és utána soha többé nem raktam fülbevalót a fülembe. Kenegetten Tetrannal, mindennel, de valahogy nem akart javulni. Még 2 év múlva is kis pukli volt ott. Mostanra 5 év eltelt, már jónak érzem, de előfordul, hogy egyszer-egyszer spontán begyullad, de már nem kellemetlen annyira. Én sosem fordultam orvoshoz, de lehet kellett volna/kellene.
2021. ápr. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!