Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi miatt csenghet a fülem,...

Mi miatt csenghet a fülem, illetve így fo e maradni?

Figyelt kérdés
Lassan két hónapja, hogy cseng és fáj a fülem és nagyon nem javult...akár még rosszabodott is. Már két fül-orr gégésznél is voltam, az elsőnél már pár nappal a csengés kezdete után, akkor azt mondták közép fül gyulladásom van és duolaxot írtak fel, hogy cseppegtessem a fülembe 5 napon át kétszer. Nem javult semmit se, ezért a csengés kezdete után három héttel elmentük egy másik doktorhoz, aki azt mondta, hogy semmi nem látszik, ő 2 hétre napi 2 Tebofortan-t írt fel, amit az elején még szedtem rendesen viszont,nem tudom, hogy mellék hatás-e, de miután beveszem pár óra elteltével elkezd zsibbadni a fejem és a nyakam és rosszabbul is érzem magam és este sokkal hangosabb is a csengés. Az egész kezdetén még volt, hogy a csengés el-el múlt pár órára, volt mikor akár egy fél napra is...viszont mára már, a jobb fülem este folyamatosan cseng a bal meg vissza-vissza térően kezd el csengeni és persze megmaradt az is hogy olykor elkezd oknélkül fájni borzalmasan a fülem...mind jobb is meg a bal is csak így magától (a két fülem teljesen más hangon cseng, és van hogy a csengések egymásra halmozódnak...tehát két féle csengés hang lehet egy fülemnél) Nagyon zavar már és nem tudom mi lehet a füleimmel... (Pár dolog amit még megemlítenék, az egész csengés kezdete előtt egy hónappal észre vettem, hogy már már halkabbak a zenék bármilyen hangosan is hallgattam, és volt egy-két éjszaka mikor éjjel mikor felébredtem akkor pár órára csengett, de elmúlt reggelre)

2020. dec. 25. 02:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudnod kell, hogy az ilyen gyógyszerek nem úgy hatnak, mint mikor beveszel egy féldeci pálinkát, aztán azonnal érzed a hatását.

Általában kell egy hónap, mire a hatása beáll.

A második gyógyszernél zsibbadást éreztél és a tüntetek erősödését.

Elolvastad a használati utasítást, hogy lehet -e mellékhatás?

.

Tebofortan gyógynövény eredetű keringésjavító.

.

A Cavintont eredetileg a fülproblémákra találták ki erős keringésjavítónak.

Az a mellékhatása, hogy a memóriát is erősíti, nyilván a keringésjavító hatása miatt.

Konzultálj az orvosoddal, hogy esetleg egy Cavinton infúzió-kúra szóba jöhet-e. Bejárással is megoldható, nem kell befeküdni.

.

A tüneteidnek, a fülzúgásnak, "többszólam ú" fülcsengésnek neve tinnitus.

A belső fül geringési zavara lehet az ok, vagy agykérgi blokkolás is szóba jöhet.

Csináltak-e nyakcsigolya röntgent, CT-t, MRI-t?

.


Az orvosaid csak a tüneteket kezelték, de nem keresték az okokat.

Pedig számos oka lehet.


Légy határozott, és erőszakold ki szelíden az összes vizsgálatot.

Mondd meg hogy rendben, ezek a tüneti kezelések nem hatnak, most már

nézzük az okokat, hogy megtalálják a megfelelő kezelést is.

Ezt a családorvosod javaslatán keresztül a szakorvos is köteles TB-re megvizsgáltatni.

.


Itt egy magánklinika, csak a betegség kezelési módjai miatt érdemes elolvasni. De csináltasd meg szépen TB-re. Azért fizeted, vagy fizetik utánad a szüleid.

[link]

2020. dec. 25. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

[link]


A fülzúgás nem hagyja, hogy elfelejtsük!

A fülcsengés nem csak egy idegesítő sistergést jelent, hanem komoly életminőség romlást is. Kialvatlanok leszünk, nehézzé válik elvégeznünk még az egyszerűbb feladatainkat is. Megjelenése egy negatív érzelmi spirálba taszít bennünket:


Az első zúgások után kialakul bennünk egy félelem, hogy valami ismeretlen, megfoghatatlan dolog történik velünk. Elhatalmasodik rajtunk a tehetetlenség, a pánik, a szorongás, stresszállapotba kerülünk. A stressz azonban felerősíti a fejünkben zajló kéretlen koncertet, és képtelenné válunk arra, hogy ne azon járjon az agyunk, hogy zúg a fülünk. És a kör kezdődik elölről. És minden kör rosszabb, mint az előző volt…


Senki sem számít rá, hogy zúgni kezd a füle

Amíg meg nem tapasztaljuk, a fülzúgás egy képzeletbeli jelenség számunkra. Tudjuk, hogy létezik, de nem hangzik borzasztó dolognak, és elképzelhetetlennek tűnik, hogy mi valaha is átéljük, milyen lehet. Amikor pedig társul szegődik mellénk, későn kérünk segítséget.

2020. dec. 25. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!