Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Voltak másnak is már hasonló...

Voltak másnak is már hasonló panaszai? Mi állt a panaszok mögött?

Figyelt kérdés
Az utóbbi hónapokban borzasztóan megy a hasam, a hetekben folyton rosszabbodott, mostmár kénytelen voltam orvoshoz fordulni vele. Egy ideig segített a Cralex és társai, azonban ez már kevésnek bizonyult. A hasmenés naponta 3-4x kapott el, de úgy, hogy a semmiből iszonyatosan begörcsölt az alhasam, ekkor már kezdhettem a WC felé szaladni, majd jött a vizes hasmenés. Felhívtam az orvosomat, szerdán vérvétel és székletvizsgálat, addig is egy vény nélküli hasfogót szedek, ami hatásosnak is bizonyult, abban a tekintetben, hogy nem megy a hasam, viszont a gyógyszer szedése óta nem is volt székletem és ugyanúgy napi 3-4x elkap a hasi görcs, ami pár percig tart, de rendszeresen olyan rossz, hogy üvölteni tudnék, bekönnyezik a szemem, le kell hogy feküdjek magzatpózba. Mi lehet ez? Teljesen kétségbe vagyok esve...

2020. okt. 17. 22:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
IBS, glutén- és laktózérzékenység.
2020. okt. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Flagstaff ***** válasza:
100%
Ételallergia?
2020. okt. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Biztosan nem vagyok allergiás semmilyen ételre, többnyire ugyanazokat a dolgokat eszem kiskorom óta (tészta, krumpli, zöldségek), sosem voltam semmit allergiás, egyszerűen most ez a hasmenés tepert le borzasztóan.
2020. okt. 17. 22:55
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Gluténérzékenység kialakulhat felnőtt korban is.
2020. okt. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem pánikroham lett a végén... Közlekedéssel hogy állsz? Mersz még rendesen enni?
2020. okt. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Persze hogy merek... :D Nem félek én ettől, csak már zavaró, folyton az jut eszembe, hogy mi van, ha az utcán kap el.
2020. okt. 18. 10:22
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyanígy a semmiből jött a hasmenés. Napi 3-4.mostmár "csak" napi 1-2. 1.hónapja így vagyok már,, nekem az orvos Normixot írt fel és probiotikumot. Most kezd javulni, már csak napi egy van. Az orvos nem tudja hogy mitől van. Vérkép jó volt, gyulladás sincs. Nem szedtél antibiotikumot mostanában?
2020. okt. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

De, sajnos elég gyakran szedek antibiotikumot... még középiskola elején összeszedtem az uszodában egy elég makacs, visszatérő húgyúti fertőzést, ami folyamatosan visszatér, rendszerint egy kis vesemedence gyulladással, nem tudják mitől és hogy, így félévente kapok rá valami erős antibiotikumot, ami kb félévre ugye kipucol.


Sejtem, hogy a sok antibiotikumtól lehet, csak már tényleg nem tudom mit kellene szedni rá, majd mond valamit az orvos. A legutóbbi vérképem augusztusban volt, ott volt egy minimális gyulladás, de azt mondta a háziorvosom, hogy az betudható az előző húgyúti fertőzésnek. Talán igen, talán nem. Ki tudja, majd lesz valami :D

2020. okt. 19. 00:02
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez egy öngerjesztő folyamat, hogy beborul a bélflóra - mert ugye antibotikummal leirtod, és mivel az immunsejtek nagy része is a bélflórával együtt éldegél a bélben, ez érzékenyen érinti az immunitást, így lehet csodálatos önfenntartó gyulladásokat és visszatérő fertőzéseket csinálni egy módszeresen leirtott bélflórával. Valahol le kell ezzel állni, nem beszedni a következő antibiotikumot, hanem változtatni az étkezésen pl., kihagyni a gyulladásfenntartó étkeket, mint tejtermékek, cukorfajták, gyorsan felszívódó szénhidrátok, tartósított-feldolgozott élelmiszerek stb. és tolni kétpofára valami nagy dózisú probiotikumot. Meg vannak ún. "természetes antibiotikumok" is, ezek bélflóra kímélőek, egy pasas írt róluk könyvet is: [link]

Az allergia és az intolerancia tökmás, tuti hogy már szereztél intoleranciát is így, hiszen minél borultabb a bélflóra, annál több dolog emésztése okoz problémát. Az intoleranciának a legtöbbször nincsenek azonnali drasztikus tünetei, sőt a tünet akár napokkal később is jelentkezhet vagy olyan területen jelentkezik, amit nem hoznál összefüggésbe egy kajával - pl. hangulatváltozás, fejfájás, bőrgyulladások meg egyéb gyulladások.

2020. okt. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Na a következő van; a vérvétel alapján valami lappangó, agresszív vírussal van dolgunk, a széklettenyészet még nem érkezett meg és kapok sürgősségi beutalót a fertőző ambulanciára. Köszönöm az eddigi segítségeteket!
2020. okt. 22. 18:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!