Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valaki elmondaná hogy én mint...

Valaki elmondaná hogy én mint laikus is értsem hogy mi is van írva a leletben?

Figyelt kérdés

MR vizsgálaton voltam mert állandóan fáj a hátam meg a bordáim. A leletben a következő szerepel.


Thoracalis gerinc MR vizsgálat

Coronalis síkú T1 súlyozott, sagittalis síkú T1 és T2 súlyozott, sagittalis és coronalis síkú MR

myelographiás felvételeket készítettünk a thoracalis gerincről, majd axiális síkú T2 súlyozott felvételeket a

Th. IV.-VIII intervertebralis rések magasságában.

A thoracalis kyphosis fokozott. Enyhe balra konvex hajlat látható. Csontoedema nem látható.

A csigolyatestek magassága megtartott, a peremek a kp. szakaszon megnyúltak.

A discusok víztartalma normális, dorsalis szegmentjük ép. A kp. szakaszon a korongszintekben, a fokozott

kyphosisnak megfelelően a ventralis liquorterek szűkebbek. A canalis spinalis nem szűkebb. A myelon

jelintenzitása szabályos.

Melléklelet: Mko. vesében extracorticalis cysták láthatók.

Vélemény: Spondylosis thoracalis min. grad.

Fokozott kyphosis.



2020. szept. 15. 17:07
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Magyarul gerincferdülésed van. Meg pár, ciszta a vesédben, ami normális.
2020. szept. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%

Ezeket azért írják így, hogy egy osztrák vagy egy kuwaiti orvos is megértse. Mondjuk lehet, hogy lesz egy kis gondjuk a "fokozott" meg a "látható" szavakkal, de nem lehet minden tökéletes.

Szóval, ezt se egy külföldi orvos nem érti, se a beteg, de azért így nyomatják évtizedek óta mégis.

2020. szept. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A lelet rohadtul nem a külföldi orvosnak szól és nem is a betegnek. A lelet elsősorban a további magyar kezelőorvos kollégáknak, valamint a vizsgálatot elrendelő orvosnak szól. Az orvosi szaknyelv pedig adott, ahogy minden szakmának megvan a maga szaknyelve, lásd pl. jog. Ha a lelet értelmezésével a betegnek baja van kérje a háziorvosa, vagy a vizsgálatot kérő orvos segítségét! hogy mi áll a leletben azt már az első hozzászólásban leírtam. Ha a beteg a leletet külföldi orvosnak szeretné megmutatni vannak erre specializáldott fordító szakemberek.
2020. szept. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnos a kialakult járványhelyzet miatt eddig nem nem tudtam visszamenni a reumára. Kaptam másik időpontot de csak november végére. A háziorvos itt egy vicc ezért is kérdeztem, hogy mi is van a leletben. Azért az számomra érthetetlen hogy ha gerincferdülésem van az hogy fájhat annyira hogy már dolgozni sem tudok. Nekem a gerincem nem fáj hanem a bordáim meg a hátam. Lehetséges esetleg idegi fájdalom is a háttérben?
2020. szept. 16. 07:36
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért fájhatnak a bordáid, mert a háti szakaszon befele görbül a gerinced. Ez a kyphosis, ráadásul fokozott. Ezzel a lelettel ha elmész magán gyógytornászhoz segíteni fog. Amúgy november végén a reumás csak gyógytornát fog javasolni, mert ezzel mást nem lehet kezdeni.
2020. szept. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Azt esetleg meg tudod mondani hogy mennyire lehet hatásos a gyógytorna és, hogy kb. mennyi ideig kell járni gyógytornára?
2020. szept. 16. 08:04
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkire másképp hat, azért kell egyéni gyógytorna, hogy személyre szabott gyakorlatokat tanítsanak be. Pár alkalom után otthon is végezheted.
2020. szept. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Műtétre ezzel a lelettel nem kell számítanom?
2020. szept. 17. 10:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!