Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cluster fejfájásom lenne?

Cluster fejfájásom lenne?

Figyelt kérdés
Minden ott kezdődött, hogy kb 3-4 napja egyik este nagyon erősen elkezdett fájni a fejem a halánték/szemtájékon. Ilyen erős fejfájást szerintem nem nagyon éreztem (voltam migrénes, de abból kigyógyultam) és az az este óta folyamatosan rohamokban elkezd fájni a szemem körül, van, hogy az arcüregemnél, halántéknál, a szemem mögött. Van, hogy nagyon erősen, van, hogy csak gyengén, ami igazából annyira nem is befolyásol, csak azért zavar. Ez a cluster fejfájás lenne? Ha ez számít, 18 éves fiú vagyok. Ja és voltam szemészeten is, én egyből valami szemészeti dologra gondoltam, minden leletem jó lett.

2020. jún. 12. 18:12
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja és mindig jobb oldalt fáj
2020. jún. 12. 18:18
 2/2 anonim ***** válasza:

Cluster fejfájások

A primer fejfájások harmadik csoportját a Nemzetközi Fejfájás Társaság jelentősen átalakította. A jelen elnevezés szerint trigemino-autonom fejfájásoknak hívott kórképek közös jellemzője a féloldali, általában erős fejfájás, melyet az autonóm (vegetatív) idegrendszer azonos oldali működészavarával magyarázható tünetek kísérnek. Leggyakoribb képviselőjük, a cluster (halmozott rohamokban jelentkező) fejfájás a legdrámaibb fejfájások egyike. Szerencsére ritka, csupán a lakosságnak kevesebb, mint 0,1 százalékát érinti, erősen dohányzó férfiak körében gyakoribb.

Rendszerint 20-30 éves kor között kezdődik, 6-8 hétig tartó naponkénti fejfájásokkal járó epizódokkal. Ezen időszak alatt az érintett naponta egy vagy több, rendszerint azonos időszakban jelentkező, kínzó, féloldali fejfájást regisztrál. A fájdalom általában 1-2 órán át tart és olyan erős, hogy a betegek egy része fejét a falba verdesi, vagy más erős inger egyidejű alkalmazásávaligyekszik azt mérsékelni.

A fájdalom típusos kísérőjelensége az azonos oldali könnyezés, orrdugulás vagy orrfolyás; a kötőhártya ereinek tágulata miatt a fájdalom oldalán a szem általában kissé vöröses. A krónikus paroxysmalis hemicrania (ismeretlen eredetű rohamokban jelentkező féloldali fejfájás) még ritkább és leginkább nőknél fordul elő. A féloldali, pár perctől maximum fél óráig tartó, naponként akár 10 -30-szor jelentkező rövid roham indometacinra megszűnik.


Forrás: [link]

2020. jún. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!