Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mire utalhatnak az alábbi...

Mire utalhatnak az alábbi eltérések a vérképben? Bővebben lentebb

Figyelt kérdés

Monocyta: 9,7% (normál érték: 2-8%)


Karbamid: 2,5 (normál érték: 2,8-7,2 mmol)


konjugált bilirubin: 5 (normál érték: 0-3,4 umol/l)


Totál bilirubin: 24 (normál érték: 5-21 umol/l)


Teljes vérképről van szó, minden egyéb benne van a referenciatartományban, de főleg az utóbbi kettő ijesztett meg kicsit. Azt tudom, hogy az epe és májbetegségek járhatnak a bilirubinszint emelkedével, illetve a monocyta szám is növekedhet ezek miatt,illetve gyulladást, fertőzést jelezhet, de egyéb ötletem nincs. Tudom, hogy itt nem orvosok válaszolgatnak zömében, de hátha valaki ért valamennyire hozzá, vagy van benne tapasztalata. Nyilván kedden, amint lehet, az lesz az első dolgom, hogy felhívom az orvosomat, és átbeszélem vele, de addig megesz a kíváncsiság, és kicsit idegesít is a dolog. Amúgy gyenge vagyok mostanában, hasi, puffadásos panaszaim vannak, erőtlen vagyok soszor, lehet, hogy ez az oka a fenti értékeknek. Köszönöm annak, aki próbál segíteni!



2020. máj. 30. 17:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Enyhe kiszáradás is okozhatja.
2020. máj. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Napi 4 liter vizet iszom kb, és előtte is, szóval ezt nem gondolnám, de azért köszi!
2020. máj. 30. 17:44
 3/10 anonim ***** válasza:
Semmire. Annyira minimális eltérések. hogy még az orvosok sem foglalkoznának ezzel.
2020. máj. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor az megkönnyebbülés, köszi neked is a választ! Lehet, hogy csak a sok stressz miatt nem érzem jól magam mostanában.
2020. máj. 30. 17:50
 5/10 anonim ***** válasza:
Szívesen! Ezek az eltérések nem mutatnak szervi bajra. De majd az orvosod is elmondja a véleményét kedden.
2020. máj. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kicsik az eltérések, a világon semmi rosszat nem jelent.
2020. máj. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Aseron válasza:
Nézesd meg, hogy allergiás vagy e valamire. Nekem 2 éve 11-12% a monocytám, fáradékony is vagyok szintén, én is most jutok el majd odáig, hogy megnézetem. Én magamnál a tejre gyanakszom.
2020. júl. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
kiderült, hogy mi okozta?
szept. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Semmi komolyabb oka nem volt, ami azóta is gondot okozott volna. Volt azóta magasabb is a bilirubinom, de az orvosomnál arra jutottunk, hogy valószínűleg az a fő kiváló ok, hogy akkoriban nem ettem rendesen, rengeteget diétáztam, mellette,, extrémen'' sokat edzettem. Amikor ezeket visszább vettem normalizálódott, valóban.
szept. 5. 22:10
 10/10 anonim válasza:
Ennek nagyon örülök. Jó egészséget!
szept. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!