Egy vírusnak, vagy baktériumnak mi érdeke van abba hogy kinyírja az embert? Hisz utána az is megdöglik? 🤔🤔
A vírusnak nincsenek érzélmei. Nincs célja, nem akar életben maradni (egyénileg), mert nem is él igazából. Csak egy sodródó lipidburokba csomagolt kódrészlet.
Evolúciós szempontból egy sikeres vírus pont hogy jóideig nem öli meg a gazdáját, hanem addig szaporodik parazitaként rejtve, amíg a gazda át nem adja másnak.
Lényegében a halálosság csak egy mellékhatás. Ugyanis sajnos ez a vírus úgy szaporodik, hogy a sejtbe jutva sokszorozza magát és felrobbantja az illető sejtet. Amiből milliárdnyi új vírus jut ki és te kiköhögöd.
Semmi érzelem, semmi szándék nincs mögötte. Csak tudattalan szerves anyag.
Olyan mint egy méreg ami replikálja magát.
Igen, a vírussal a fentebbi a helyzet. (Sőt tök "vicces" hogy azért vannak vírusok, amiért immunrendszerünk :) de ez egy komoly biológiai folyamat)
A bacilusok meg csak szimplán élni akarnak, mint minden más élő. Az hogy ez pozitív (pl bélbacik) vagy negatív (és azon belül milyen) hatással van a szervezetre azt nagyon sok tényező befolyásolja.
... és egyébként terjedés szempontjából a SARS lehet azért sem tudott ennyire szétterjedni, mert magasabb volt a halálozási aránya 50% is időseknél.
A MERS meg ki sem halt, azóta is elő előbukkan. Annak 35% volt a halálozása, és időseknél valami 80%...
Tehát nem ideális a vírusnak ha öl. A tünetmentesség sokkal sikeressebbé teszi a SARS2-őt sajnos.
#4 Akkor a spanyolnáthások mit mondtak?
Legtöbb áldozat fiatal volt, mert az immunrendszer túlreagálta és abba a gyulladásos reakcióba halt bele az illető.
Ez egy független paraméter.
Evolúció!
Nincs céljuk, nincs ösztönük, nincs élni akarásuk.
Csak odasodródik egy tüdősejthez egy vírus, rákapcsolódik bizonyos tüskékkel és beletolja az RNS-t, olyan mint egy apró robot.
Bent aztán az RNS a sejt másolómechanizmusaira kapcsolódik és sokszorosítja magát több milló kópiában. Sőt elkészíti a vírusok burkait, fehérjetüskéit is.
Na itt keletkeznek bizony hibák az RNS olvasás és írás során, emiat megváltozik picit a vírus.
Sok sok véletlen folytán az egyik vírus fehérjetüskéje egy icipicit más alakú lesz és máris jobban támadja az emberi tűdősejteket.
...
Kb ahogy a rágcsálószerű emlősökből kialakultak a főemlősök, aztán az ember.
Szóval nem egyformák. Egyre inkább különböznek sajnos.
Pl a nátha koronavírusok annyira gyorsan mutálódnak, hogy nincs ellenük tartós immunmemória. Minden évben többször is elkaphatod.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!