Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mire utaljat ez a vérkép? Sos

Mire utaljat ez a vérkép? Sos

Figyelt kérdés

A vérképemen a következő eltérések vannak:

Haematokrit: 45,7 (ref: 37-45)

MPV: 12 (ref: 7,4-10,9)

Ami eltérést mutat ez a kettő, viszont ami határérték körül van:

Vörösvértest 5,1 (ref: 4-5,2)

Trombocita: 158 (ref 150-400)

A többi kapcsolódó érték rendben van.

Régebbi leleteket átnéztem, 3 évre visszamenőleg a trombocita max értéke 180 volt a legmagasabb mindig, ingadozott 159,162,170,180 között.

20 éves vagyok, magas és nagyon vékony.

Lehet valami probléma ezekből az értékekből később? Nagyon aggódom.


2020. ápr. 2. 11:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért SOS? Semmi bajod nincs.
2020. ápr. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anarchy666 ***** válasza:
Nem kell minden adatnak ponzosan a referencisérteken belül lennie. Minden embernél vannak kisebb eltérések. Az általad felsoroltak is ilyenek.
2020. ápr. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A trombocita ijesztett meg nagyon, elég kevésnek tűnik és félek hogy csökkenne.
2020. ápr. 2. 11:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha bemegy 150 giga/liter alá, akkor lesz enyhe teombocitopeniad, de attól se kell félned, klinikai jelentősége 50 alatt van főleg.
2020. ápr. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az elmúlt félévben több teljes verkepet is néztek nálam, nekem is volt egyszer h a trombocita határérték alatt volt, de a többi verkepben meg mar teljesen normális. Ne aggodj ha két nappal később veszik a vért mar lehet sokkal magasabb az érték. En akkor még a dokit is megkérdeztem mert műtét előtt álltam, ő is megnyugtatott h semmi gond nincs


23/L

2020. ápr. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!