Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ct lelet értelmezésben kérnék...

Ct lelet értelmezésben kérnék segítséget? Mk. Tüdőcsúcsban néhény apró subpleurális nodulus figyelhető meg. Mk. O. tüdőben egy egy subpleuralis és intrapulmonalis micronodulus látható.

Figyelt kérdés
Ezek tüdőgyulladások nyomai? Hogy kell elkepzelni egy ilyen nodulust? Olyan mint egy heg vágás után? Ezek így maradnak életem végeig vagy lehet velük valami pozitív vagy negatív irányban?

#tüdő #nodulus
2019. nov. 15. 10:34
1 2 3
 21/24 Ypszilon1980 ***** válasza:
Kell, hogy legyen, különben a vizsgálatokat ki rendelte volna el?
2019. nov. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Senki. Nincsenek vizsgálatok. Ha úgy erzem baj van menjek a helyi tüdőgondozóba. Ahol közlik, hogy nincs. Legutóbb úgy kellett erősködnöm, hogy ptxem van mert érzem, hogy mozog a tüdöm. Ha nem erősködöm hazaküldenek, hogy szép a röntgen visz lát. Műtét után en magyaráztam az orvosnak melyik tünetemet mi okozza annyira nem volt képben. Ott semmihez nem értenek csak az asztmához és a copdhez. Ezt a kétcriagnózist rá is húzzak mindenre. Szteroid, tüdőtágító pá pá. A kórhazba meg elköszönnek az embertől pár kontroll után. Szóval csak a háiorvos van aki nagyon rendes meg tájékozott de nem szakorvos.
2019. nov. 15. 21:16
 23/24 Ypszilon1980 ***** válasza:

Ezt sajnálattal hallom, de akkor ki kérte a CT-t?

Így már akkor értem miért nem tudsz mit kezdeni az eredményekkel. Megkérdezhetem hol élsz?

2019. nov. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
A mostani ct-t a hematológus kérte. Nem a tüdőm miatt. Az előzőt még a kórházban csinálták ahol műtöttek. De azzal el is köszöntek tőlem. Bp.
2019. nov. 16. 08:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!