Milyen Természetes Antibiotikumok vannak és milyen betegségekre jók? Kiválthatják az orvos által felírt tablettákat?
"Hogy lenne már vírusölő, amikor a vírusok nem tekinthetők élőlénynek..?"
Mindegy, minek nevezik, így szokták ezt mondani a hétköznapi beszédben.
A vírus biológiai organizmus. Akár tetszik neked, akár nem, a vírusölő kifejezés terjedt el és nem a vírusmegsemmisítő, vírusközömbösítő, stb.
Ezüstkolloidról némi pontosítás.
Páran rendkívül leegyszerűsítették a kérdést. Nem "ezüst drótból" készül, ilyet ne mondjatok, mert a végén megmérgezik magukat vele az emberek!!
Először is nagy tisztaságú ezüstöt (minimum 99,9% ezüst tartalom) szabad csak használni, mivel a vegyületeiben található szennyező nehézfémek halálos mérgek az emberi szervezetnek. Emiatt életveszélyes a kóburálás mondjuk ezüst kanálból, ezüst villanydrótból, ezüst érméből, stb... Lehet venni ehhez való nagy tisztaságú színezüst lemezeket, (azért lemez, hogy kellő felülete legyen a szemcse leválasztási sebesség miatt) ebből valóban lehet megfelelő kolloidot készíteni. (nem "Colloid-ot", merthogy magyarok vagyunk egy magyar nyelvű fórumon és a műnyafkától még nem lesz se jobb, se tudományosabb az a lötty..) Silver-t sem, mert az magyarul annyit tesz, hogy EZÜST. "Ezüstvíznek" se ezüstvíz, mert nem ezüst a víz.
Ezeket a zöldségeket tartsuk meg a reklám szakembereknek.
Eredeti nevét az EK. onnan kapta, hogy az aprócska szemcsék egyéb, oldott szennyező anyagtól mentes, desztillált vízben lebegnek és a brown-tindall mozgás, azaz a molekulák közti folyamatos, véletlenszerű ütközéseket okozó hőmozgás (középsuli, fizika) miatt nem ülepednek le az edény fenekére, vagy nem tapadnak össze csomókba - hosszú ideig. Ezért nem is lehet az ezüst kolloidot tetszés szerinti ideig eltartani, azt lehetőleg a készítés után frissen kell fogyasztani.
Fénytől védeni kell és lehetőleg kerámia, porcelán, esetleg üveg, de semmiképpen sem fém edényben tárolni.
Másik fontos dolog a szemcseméret, aminek 30..50nm között kell hogy legyen. A kisebbek ugyan bejutnak a sejtfalon, de hatástalannak bizonyulnak. A nagyobbak nem jutnak be a sejtfalon sem, így megint csak hatástalanok. Legalább nem árt, igaz nem is használ az ilyen barkácslötty. A cél, hogy lehetőleg valamennyi ezüst szemcse a megfelelő, hatásos mérettartományban legyen, illetve kellőképpen sok szemcse legyen a vízben.
Kezdeti próbálkozás, hogy 3db 9Voltos elemet sorba kapcsolnak és a kapott 27V feszültséget két ezüstlemezre kapcsolják, amit egy pohár desztvízbe merítenek. A szemcseképződés jól látható. a szemcseméretet és mennyiséget (minőséget) egy olcsó piaci lézerpointerrel átvilágítva akár egy papírlapon kapott interferencia mintázat segítségével is lehet házilag ellenőrizni, némi gyakorlattal, egyébként meg rendes laborvizsgálat az igazi.
Aki sokat kísérletezett kolloid készítéssel az tudja, hogy rendes szemcsézettségű (egyenletes szemcseméretű) kotyvalékot áramgenerátoros tápegységgel lehet csak csinálni, mivel a víz tisztasága, a lemezek felülete, távolsága, illetve a korábban képződött szemcsék mennyisége a vezetőképességet, ezáltal az áramerősséget folyamatosan megváltoztatja. Az olcsó elemek feszültsége se fix, hanem azok merülésével csökken. Ez meg az időegység alatt leválasztott szemcsék számát variálja...
Aki komolyan foglalkozik ezzel, az vagy épít rendes gépet a készítéshez, vagy vásárol egy megfelelő labortápot, aminek feszültség és áramleadása szabályozható.
A még ügyesebbek adott jelalakú, feszültségű, áramerősségű és időzítésű villamos impulzus sorozattal tökéletesítik a szemcséket - és ennek megfelelően fokozzák a kolloid hatását. Nagyon nem mindegy, hogy mit is iszunk meg ezüstkolloid néven.
Vagyis mint a gyógyszereknél, itt is van minőség, alkalmas tárolási mód és szavatossági idő. Aki ezt nem tartja be, annál jobb esetben semmit nem használ az itóka.
Tyúkoknál torokgyulladásra egyébként a szakirodalomban vannak hatástesztek. Klinikai vizsgálatok is készültek antimikrobiális hatásáról. Kórházakban is többször kísérleteztek vele, mint kiegészítő fertőtlenítőszer (hazánkban tudomásom szerint CSAK KÜLSŐLEG tesztelték). Ezüsttel lehelet vékonyan bevont kilincseket, autóbusz kapaszkodókat, egyéb eszközöket is alkalmaznak szerte a világban, annak ismert fertőtlenítő hatása miatt.
Egyáltalán nem csodaszer az ezüst, illetve az ezüst kolloid, de nem is placebo, mint sokan állítják.
Vannak sokkal hatékonyabb anyagok, ám megvan a maga helye.
Valamennyire nekem jó volt pl. gyulladásos megbetegedések esetén, de nem becsülném túl a hatását, szerintem a valóban az adott mikrobára hatásos antibiotikumokhoz képest a kolloid hatékonysága elhanyagolható. - Igaz, a mellékhatásai is...
Ellenben ha nincs más szer, vagy a meglévő szerek az adott organizmusra valamiért teljesen hatástalanok, akkor ez is több lehet a semminél...
"Akár tetszik neked, akár nem, a vírusölő kifejezés terjedt el és nem a vírusmegsemmisítő, vírusközömbösítő, stb."
Rossz hírem van, mert simán antivirálisnak nevezik a vírusellenes anyagokat..
'14".
A fokhagyma pont ilyen, illetve antibakteriális hatása is van
Megfázásra jó a kamilla, viszont nem szabad folyamatosan inni mert kipusztítja a bélflórát is.
A vöröshagyma, lilahagyma szintén jó hasonló célra, de ennél komolyabb betegséget nem érdemes házilag bütykölni.
Vannak gyulladáscsökkentő gyógynövények: kurkuma, gyömbér, fahéj, cickafark, macskagyökér és még sok más.
Egyébként a gyógynöv ényboltokban kiváló teakeverkeket lehet kapni: pl. reumára, meghülésre, stb, stb. Felesleges otthon kísérletezni vele.
VGalahányszor olvasom a sajtóban a gyógynövények hatását vagy akár itt a neten is, szinte mindegyikhez írva van, hogy gyulladáscsökkentő, antibakteriális esetleg vírusölő hatású. Csak az nem mindegy, hogy melyik bacira hat, olyan nincs, hogy minden ellen jó. Tehát komoly baj esetén marad az orvos
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!