Miveltudnám legjobban erősiteni az immunrendszeremet? Áttétes prosztata daganatom van.
Nem szoktam választ írni, de gusztustalan, ami itt megy.
Az ilyen C-vitaminos, meg vegán marháknak még legnagyobb elkeseredettségedben se higgy, börtönben a helyük, amiért hitegetik az embereket.
Meg ez az egész alternatív "gyógyítás" csak arra jó, hogy elfoglald magad valamivel.
Kövesd az orvosok tanácsait, ne Marika néniét az internetről, vagy a szomszédból.
Erről ez a könyvrészlet ugrik be. Tudom nem orvos de aki ennyi drogozss után még él, valamit tudhat.
Kedves dr. Ozzy!
Egy orvos Olaszországban azt állítja, hogy szódabikarbónával képes rákos betegeket gyógyítani. Mi erről a véleménye?
Chris (cím nélkül)
Egy barátom néhány éve rákos lett, de hallani sem akart arról, hogy bármelyik hagyományos módszerrel kezeljék, helyette hónapokon keresztül kipróbálta az összes döglött macskás voodoo-terápiát – és ez a szegény srác már halott. Nyilvánvaló, hogy nem fogok senkit kritizálni, aki hasonló helyzetben van, hiszen ha az embernek megmondják, hogy már csak hetei vannak hátra, akkor minden olyan dolgot meg fog tenni, amiről úgy gondolja, hogy szüksége van rá. De szódabikarbóna?! Tumort akarunk kezelni, nem egy muffint! Ha tényleg használna, már rég hiánycikk lenne. Ami engem illet, az én ökölszabályom az, hogy ha egy gyógymód teljesen esztelennek tűnik, akkor az is.
A kérdező NEM RÁKTERÁPIÁRÓL kérdez, hanem az IMMUNRENDSZERÉRE szeretne hatni. Miután a kérdés az Alternatív gyógyítás kategóriában van, a válaszadóknak nem feladata meggyőzni a kérdezőt az immunerősítés alternatív módjainak tökéletlenségéről.
De ha mégis úgy gondolják, hogy meg kell győzniük egy áttétes rákban szenvedőt, hogy NE keressen alternatív utakat immunrendszere erősítésére, azért úgy lenne tisztességes, ha más, szerintük járható utakat mutatnának, nem pedig hagynák a francba azzal, hogy csak ajtókat vágnak be előtte.
Persze közben mosolygok a bajszom alatt, tudván, hogy a hivatalos orvostudomány mai fogalmai szerint a szűk értelemben vett immunrendszer egészében nem erősíthető, vagyis nem nagyon lenne mit alternatívaként felmutatni...
Viszont közben folyamatosan jönnek ki új eredmények, amik csak nagyon lassan szivárognak át a hazai orvosi gyakorlatba. Magát az immunrendszert is máshogy tekintik már, s egyre több összefüggésre derül fény.
A D-vitamin szerencsére már átment legalább olyan szinten, hogy a lakosságnak ősztől tavaszig javasolja a hazai protokoll is a napi 1500-2000 NE bevitelt. Az átlag egészségi állapotú embereknek...
Tudományos cikkek tömege a D-vitamin hatásairól: [link]
C-vitaminból napi 1000 mg-ot javasoltam minimum bevitelre. Ezzel szintén nem tértem el túlzottan a normál háziorvosi ajánlásoktól, mely már szintén túl van azon, hogy a halálos skorbut kivédésére belőtt napi minimumot tekintse ideálisnak, de ha orvostudományi álláspontra vágyunk, ez a cikk tele van tömve hivatalos kutatások anyagával:( [link] ) s pl. olvashatjuk benne a következőket: a megfázás megelőzésében nem találtak összefüggést a kisebb/nagyobb dózist alkalmazók körében, azonban a már kialakult náthára egyértelműen szerepet játszott a nagyobb dózis (1g) a gyógyulásban.
Ha hozzászólásomnak témája lenne a rákgyógyítás (de nem az, mert ugye immunrendszerről lenne szó továbbra is), akkor kiemelhetném ugyaninnen a rákos betegekkel végzett kutatásokat... pl. ezen 1976-os publikációban egy olyan esettanulmány olvasható, amikor 100 végstádiumú rákos személynek napi 10 g C-vitamint adtak, 1000 hasonló betegnek meg nem és azt találták, hogy míg az 1000-ből mindenki meghalt, a 100-ból ugyanezen idő alatt 10% életben maradt. (Cameron E, Pauling L. Supplemental ascorbate in the supportive treatment of cancer: prolongation of survival times in terminal human cancer. Proc Natl Acad Sci USA. 1976;73) A következő tanulmány szerint pedig méhnyakrákos betegeknek adtak 5-30 g C-vitamint és úgy találták, hogy 6x hosszabb ideig éltek túl, mint a 4 g-nál kevesebbet kapók. Ugyanezt az eredményt összevetve azzal a csoporttal, amelyik egyáltalán nem kapott C-vitamint, 15%-kal magasabb volt a túlélési arány. (Murata A, Morishige F, Yamaguchi H. Prolongation of survival times of terminal cancer patients by administration of large doses of ascorbate. Int J Vit Nutr Res. 1982;2/23)
Hogy a vitaminok kutatása még mindig intenzív, azt mutatja, hogy az orvostudomány maximálisan tisztában van azzal, hogy tanulhatunk még a dologról. Így aztán végképp tartózkodni kellene a gyors ítélkezéstől, ha még az orvostudomány is lát benne fantáziát, hogy tovább kutassa ezeket...
De hogy továbbra is az immunrendszernél maradjunk ugye, van itt egy szintén recens kutatási eredmény, amit felhasználhatunk az immunerősítés továbbgondolásánál. Ez pedig az, hogy az immunrendszer sejtjeinek a 80%-a a bélben található. A Bélrendszer ezen sejtek természetes élőhelye. Így a kutatók el nem ítélhető módon arra jutottak, hogy a bél állapota is befolyásolhatja az immunrendszer állapotát. Gyerekcipőben járnak még a probiotikum kutatások is, de sok pozitív eredmény van már így is, ami a probiotikumok fontosságát igazolja és a probiotikum mint táplálékkiegészítő alkalmazását is előtérbe helyezi.
Tehát immunrendszer támogatásra
- D-vitamin
- C-vitamin
- probiotikum
...mind tudományosan igazolt hatékonyságú, nem törzsi varázsló kotyvaléka.
Persze ha valakinek hitelesebb forrás a bulvársajtó...
RCL,Mix, Ezüst, Kalcium-ion, Apimel, Granajell.
Ezek FILS termékek és a protokoll ezeket ajánlja prosztatadaganatra. Erősítik az immunrendszert és pusztítják a rákos sejteket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!