Ismer valaki olyan orvost/nővérkét aki intravénás nagydózisú C vitamint beadna?
Istenem de hülyék vagytok, tipikus magyar emberek és tipikus gyakorikérdések trollok...
Csodaszép példája ez a kérdés, hogy a kérdező feltesz egy egyszerű tudományos kérdést, ti meg elkezditek lehordani, és a véleményeteket mondjátok el a problémáról..
3 oldalnyi válasz jön a nagy semmiről, mikor kiderül, hogy nem is rákról van szó és mindvégig értelmetlen válaszok jöttek.
A kérdező egy telefonszámot kért vagy egy nevet, semmi többet. Ezért ilyen áttekinthetetlen ez a honlap.
Mi lenne ha mindenki szigorúan a kérdésre válaszolna, ha meg nem tud, akkor meg fogja már be a száját...
Arra ügyeljetek, hogy kizárólag természetes eredetű C-vitamint használjatok a terápiához. A patikában leggyakrabban kapható mesterséges eredetű C vitaminnal problémák léphetnek fel.
Természetes alatt azt értem, hogy zöldségből, gyümölcsből kivont tiszta anyag. Mesterséges alatt azt, hogy fermentációs reaktorban, gyógyszeripari környezetben biológiailag tenyésztett baktériumtelep ürülékéből szűrés és tisztítás után kinyert anyag. A gond az vele, hogy nem létezik tökéletes tisztítás - a baktériumok toxinja nyomokban mindig benne marad, ami nem feltétlenül tesz jót a beteg szervezetének. Nyilván a szokásos adagolás mellett semmi gondot nem okoz a parányi mennyiség. De ha valami beveszi a megszokott adag száz vagy ezerszeresét, mégpedig heteken, hónapokon keresztül, az már egész más eset. Erre nem tervezték/nem is tervezhették ezt a technológiát. És míg a C vitamin alaposan túladagolható, a toxinokra ez aligha mondható el...
Még valami: Olvastam valahol, hogy egyes terápiákban 2ezer-20ezer mg. C-vitamint is beadtak a pácienseknek. Szóval ha ez igaz, akkor valóban rohadt nehéz túladagolni. Intravénás alkalmazásról nincs gyakorlati alkalmazásról közeli infóm, szerintem egyszerre, hatalmas dózisban beadva okozhat azért bajt, (pl. véralvadás) de infúzióhoz adagolva és órák alatt óvatosan becsepegtetve már sokkal biztonságosabb. Sok gyógyszert nem véletlen adnak így be.
Amúgy ha az embernek van egy adag doki által felírt infúziója és egy nővért megfizet, hogy beadja neki, az simán megteszi. Nyilván mondjuk fiziológiai sóoldatról, cukor oldatról, vagy egyéb ártalmatlan anyagról van szó, amit bármelyik doki felír, ha betege pl. erősen kiszáradt, vagy alultáplált, stb.
Ha ekkora gond a beadatás, szigorúan csak elméletileg mondom és nem akarok tippeket adni, hogy meddig tart a megfelelő keveréket egy sima fiziológiás sóoldatos infúziós üvegbe bejuttatni, amit már bárhol akár rendszeresen is beadathat magának.
Szóval aki nagyon akar valamit, az meg is teszi. Ebben ember meg nem akadályozhatja... Ha mást nem, letölt a netről egy orvosi alap-szakkönyvet és megtanulja, hogyan kell csinálni - majd lazán megteszi magának. Lehurrogás helyett szerintem is racionálisabban kellene ezekhez a dolgokhoz állni és nem beleavatkozni az emberek magánéletébe, mint a hatóságok is teszik. Először is az ember saját életét joga van önmagának élni. Másodszor ha valaki szerintünk hülyeséget tesz, akkor is joga van hozzá, amíg másnak ezzel kárt nem okoz. Harmadszor, ami szerintünk ostobaság, az nem feltétlenül az a valóságban.
Az állam helyében ezt én nem tiltanám. Az egész világ gazdagabbik fele túlnépesedés ellen harcol. Hát, akkor meg minek nem hagyják, hogy a probléma önmagát megoldja?
Vagy épp attól félnek, hogy mi lesz, ha jobbak ezek a szerek, mint a mainstreem orvosi vonalé?
Más kérdés, hogy a TB-nek sem kötelessége finanszírozni azokat a költségeket, ami az esetleges téves kezelés következménye. Én pl. ha valaki magán utat kíván járni, azt ugyan nem támogatnám anyagilag, (hamar csődbe menne a TB...) de hagynám. Viszont az ebből adódó károk helyrehozását se állnám. Nyilván egyéb, ettől független kezelések ugyanúgy finanszírozva lennének...
Persze ez magánvélemény. Mindenki oda teszi, ahova akarja.
Szevasz Miguel,
Azért most elkel néhány pontosítás a dologhoz.
>Több helyen megy/ment már vita, hogy természetes, vagy
>szintetikus C vitamin a jó.
Nem szintetikus, csak mesterséges, mivel a baktériumos eljárás is biológiai módszerrel hozza létre a vegyületet. Csupán a fermentáció utáni tisztítások mesterségesek. A szintetikus módszer vegyi reaktorban történik. Ilyen is létezik. Ez volna a lehető legrosszabb a betegeknek, de szerencsére drágább, így a gyógyszer iparban nem használják. Szintetikus azaz tisztán vegyészeti eljárásnál az elektronspinek eloszlása 50%-os, míg biológiai módon előállítva 90% felett bal spinű a molekulákat felépítő atomokban lévő elektronok irányultsága. Sok helyen a fizikusok leírják, cikkeztek róla sokat, a gyógyszeriparban L-el jelölik is az ilyen vegyületet, az okát azonban a mai napig nem ismeri a tudomány, hogy egy sejt mi alapján tud különbséget tenni, melyik atomot hasznosítja és melyiket löki ki.
Mert sejtszinten ez történik. Természetesen a vegyileg elállított vitaminok, ásvány komplexek ezért sem jók. A táplálék kiegészítőkben sok ilyen van, én emiatt sem fogyasztok ilyesmit, ami drága és átmegy rajtam.
Ami viszont egy növényen átmegy, a növényben visszamaradt anyag tökéletes. Ilyen szempontból a baktériumos eljárással se lenne baj. Itt a baktérium egyéb melléktermékei, ami gondot okoznak - és persze ez se normál adagolás mellett. Ahogy írom, akkor van csak gond, mikor jelentősen és huzamosan túladagolod és ezzel a toxint is emelt mennyiségben beviszed.
>Szerintem az aszkorbinsav, az aszkorbinsav. Más részről
>pedig a Dél-Alföld tízévnyi paprikatermése nem lenne
>elég egyetlen ampulla természetes C vitamin
>előállításához. Ki a ménkű tudná azt megfizetni?
Igen, a doktormarketing ezt az infót tolja a népnek évtizedek óta. Azért ne higgy el mindent nekik. A valóság szerencsére nem pont ez.
Az, hogy Szentgyörgyi Albert paprikából vonta ki, mert Szegeden ebből épp jó sok volt a zöldségpiacon, még rengeteg olcsóbb növényből kivonható és nem feltétlen drágábban, mint a baktériumos eljárás. Pl:
- Száz gramm csipkebogyó például körülbelül 400 mg,
- fenyőtű 200,
- petrezselyemlevél 185
- paradicsompaprika 180
- zöldpaprika 125,
- káposzta 87
- barack 50
- citrom 45
- burgonya 24 mg aszkorbinsavat tartalmaz.
(forrás: [link]
Vagyis pl. a paprikához képest kétszer annyi van a csipkebogyóban. De fenyőtüskéből kivonva is ugyanaz a kihozatal. Azért pl. a fenyűtüske nem annyira drága.
Mennyi fenyőt vágnak ki, dolgoznak fel? Mi lesz a naponta tonnaszám lehulló fenyőtüskékkel?
És minden kilójából 2000mg C vitamint lehetne kivonni.
Ha valaki 10-szeresen túladagol, akkor 20ezer mg napi beviteléhez 10 kiló fenyőtüske kellene. A fermentációs eljárásnál is sok tízezer liternyi kapacitású reaktorokban dolgoznak a baktériumok, amihez szintén sok idő kell. A tisztításhoz kell annyi vegyszer, mint a növényi kivonáshoz. Növényi kivonás esetén a felhasznélt éter zárt ciklusban folyamatosan újrahasznosítható.
SZóval besűrűsítve ott se sokkal jobb a kihozatal.
Mondjuk 2..3-szor annyiba kerülne, de nem nagyságrendekről van itt szó.
A másik a hasznosság kérdése. Én pl. szívesebben vinnék be természetesen kinyert anyagból picit kevesebbet stabilan, mint túladagolással hatásfokozott, de kérdőjelesebb anyagból többet.
Meghajlok a vegyészeti ismereteid előtt, utsó. Mindazonáltal a túladagolás veszélyével nem értek egyet. Erre nem kívánom koptatni a billentyűzetet, itt leírtam pár éve:
https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__humor__679037..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!