Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Autista gyermeket nevelő...

Autista gyermeket nevelő szülők! Próbálta már valaki Dr. Tinus Smith holland homeopata orvos módszerét? Árthat valamiben a gyermekemnek? Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

#autizmus #Cease terápia
2017. jan. 19. 12:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
A homeopátiának nincs hatása, így ártani sem nagyon tud. Tapasztalatom ezzel a konkrét módszerrel nincs, homeóval van, kamu az egész. Pénzt ne adj érte, alkalmazás előtt kérd ki egy hozzáértő véleményét (természetesen ne itt).
2017. jan. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
Picit kaotikus lett a kommentem, és a fő gondolat kimaradt, hogy az az orvos, aki homeopátiával foglalkozik, annak a szaktudása a saját területén belül erősen megkérdőjeleződik, és minden további módszerét fenntartással kell kezelni.
2017. jan. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
19%

76% hogy veszed a bátorságot ahhoz hogy orvosokat rágalmazz iilletve ezek a kijelentésekel csak óvatosan mert ez már büntető jogi kategória eleve az orvosi etikát figyelembevéve attól hogy valaki homeopata attól még lehet kiváló szaktekintély... Nem vagyok homeopátia hívő de az ehhez hasonló kommentek kezdenek túlzásba esni.... Eleve nem beszélhetünk hatástalanságról ugyanis a placebónak is van 20-25% jótékony hatása homeopátia placebóként meg tökélete sen működik.. Nagyon unalmasak az ehhez hasonló kommentek már

üdv egy eü szakember...

2017. jan. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Belinkelnéd, amit olvastál?
2017. jan. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
64%

Onnan veszem a bátorságot, hogy letettem egy tucat szigorlatot, plusz lehúztam hat évet a fizessevisszaanyomorultorvos egyetemen, és álltam a betegágy mellett párszor, valódi betegek mellett. Szerencsére sikerült odafigyelnem biokémián, élettanon, biofizikán, gyógyszertanon, továbbá jómagam is oktattam utóbbi tárgyat és kutatásokat végeztem molekuláris biológiai és élettani laborokban, és még gyógyszerkutatásokhoz is volt szerencsém. Meg persze a már említett valódi betegekhez, akiknek sajnos sokszor nem jöttek be a csodák. Tulajdonképpen egyszer sem, bár még sokat praktizálhatok, lehet a következő 40 évben találkozom eggyel. Ezen tapasztalatok birtokában meggyőződéssel állítom, hogy az az orvos, aki

- ráolvas,

- reikizik,

- rezeg,

- fülgyertyázik,

- homeózik,

- ködösít a placebo hatással és mindenható jelenségnek adja el, valamint

- csodás gyógyulást ígér a jelenleg nem gyógyítható betegeknek, az biza kutyaütő.

Vagy az alapképzést sem sikerült abszolválni biztonsággal (hiszen egy erősebb biológiai tudással is beláthatóak a homeopátia hatásmechanizmusának ellentmondásai), nem követi az aktuális szakirodalmat (már jó ideje hotspot volt a homeopátia, és sok huzavona után végre pár éve leírták, hogy hatása placeboval megegyező, ami orvosetikai kérdéseket vet fel az alkalmazásával kapcsolatban), vagy pedig tudatosan veri át a rászoruló betegeket nyereségvágyból (szintén orvosetikai probléma). Ezzel az orvos, bár a módszere akár lehet értékes és használható, jelentősen rontja önmaga megítélését, és fokozott óvatossággal fogadható el tőle minden szer, módszer vagy kezelés.


Természetesen ezeket a módszereket külön-külön kell vizsgálni, és annak fényében véleményt mondani. Sajnos szintén személyes tapasztalatom, hogy a természetgyógyászatban (nem, nem az EBM által használt gyógynövényekkel foglalkozó szakemberek!) a legtöbb orvos kínosan ügyel arra, hogy bármelyik módszere elfogadott és tudományosan alátámasztott legyen. Maximum a diplomája, esetenként a szakvizsgája igazi, minden más a belterjes gyorstalpalókon összeszedett "őstudás", ezért is hívtam fel a kérdező figyelmét arra, hogy kérje ki valódi szakember véleményét, mert a módszerek többsége szimplán hatástalan, egy részük ugyanakkor ronthat a kezelt állapotán...

2017. jan. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%
Hopsz, egy mondatot félrefogalmaztam. Tehát az említett kuruzsló orvosok arra ügyelnek, hogy egyik módszerük SE legyen tudományosan alátámasztott.
2017. jan. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
58%

Nekem azzal van problémám, hogy te határozottan kijelentetted, hogy hatástalan a homeopátia, holott a placebo hatásnak is tudományosan alátámasztott a hatás mehanizmusa.. A tudomány nem minősíti hatástalannak a homeopátiát, hanem hogy a placebo hatással egyenértékű az az abszolút nem jelenti azt, hogy hatástalan, magyarul szembe mész az orvostudománnyal is, illetve a magadhoz hasonlók szokták az akupunktúrát is kritizálni és hatástalannak beállítani...


https://www.youtube.com/watch?v=QrZZy-J62J0


https://www.youtube.com/watch?v=B7R8Rn1bhew


Miközben a meridiánokat már sikerült kimutatni illetve digitálisan is képesek mérni őket... És igen orvosok biológusok támasztják mind ezeket alá akik meg kritizálják ezek után is a természetgyógyászati módszereket, amik ezekre épülnek azok egyértelműen hazudnak....


[link]


Én a reumatológián dolgozok és bizony a fájdalomcsillapító hatása az akupunktúrának 3-szor erősebb mint a sok gyógyszereidnek, ami csak ront az ízületeken az elsavasodás miatt, a reumatológusok nem véletlenül ajánlják az akupunktúrát a gyógytorna, gyógymasszázs mellett... Szóval a gyógyszereid sok esetben károsak is szoktak lenni... Ezt nem ártana figyelembe venni a betegérdekében..


Tudtommal a heomopátiát meg nem minősíti hatástalannak az MTA..


Ez a te saját véleményed nem a tudományé..

2017. jan. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

"gyógyszerkutatásokhoz is volt szerencsém. Meg persze a már említett valódi betegekhez, akiknek sajnos sokszor nem jöttek be a csodák."


Igen csakhogy az állatokat nem tudod kikérdezni, viszont nem egy esetről tudok, hogy homeopátiával sikerült állatoknak kigyógyulni betegségből, illetve akupunktúrával is szoktak kezelni állatokat hatékonyan az állat nem tudja, hogy placebó vagy se az adott kezelés azt sem tudja, hogy mivel kezelik..... :)


Épp ezért áltudományos és hülyeség a feltevésed ha már ti szoktátok az áltudományos jelzőt használni..

2017. jan. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Kérdező, hol olvastál erről?
2017. febr. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

7-8. Ilyenkor nagyon örülök, hogy nem tartozom a magyar eü mocskához, akik megtűrnek tahó orvosokat, kuruzsló állatorvosokat és tudatlan, betegeket megtévesztő "eü szakembereket a reumatológiáról". Youtube videókat linkelsz bizonyításként? Meg se nézem, ne is fárassz. Fingod nincs a témáról sajnos, nincs közös vitaalpunk.


Az MTA legnagyobb szégyene, hogy punci kiállni végre a tudomány mellett, és szemlesütve hallgat ilyen kérdésekben. Mindezt azért, mert fosik az ostoba, korlátolt és mélyen alulművelt, a Nagy Magyar Nemzet posványában dagonyázó tömegtől...

2017. febr. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!