Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Pattanások eltüntetése?

Pattanások eltüntetése?

Figyelt kérdés
Most így 8. osztály-ban eléggé szaporodtak az arcomon a pattanások de azok így év végére eltűntek viszont a vállamon és a tarkómon is van pár darab piros nagy pattanás ami undorító (számomra) sokakat megkérdeztem köztük lányok at is hogy szerintük undi-e de azt mondták nem mivel korral jár de nekem mégis rontja a közérzetem mivel itt a strand szezon stb és nem akarok így kimenni :'/ Kérlek valami hasznos dolgot mondjatok ami eltünteti :c mivel jövőhét péntektől már szünet!
2016. jún. 4. 11:53
 1/8 A kérdező kommentje:
15/F
2016. jún. 4. 11:53
 2/8 anonim ***** válasza:
Mindig alaposan mosd meg ezeket a részeket, fekete szappan jó a célra. És minél többet szellőzzön az a rész, vékony felsőkben járj, ami nem műszálas, nem izzadsz bele.
2016. jún. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

[link]

Én ezeket használom, bár nekem annyira nem vészes az arcom. Főleg az első kettőt tudom ajánlani, utóbbiak csak kiegészítés.

Öcsém már rosszabb, gyógyszertárban kapható Dalacin oldatot használ, de azt hiszem, hogy csak orvos írhatja ki. Háziorvos is, szóval nem kell vele bőrgyógyászhoz menned. Ezenkívül háromszor mossa arcát egy nap, és Baba szappannal reggel, este, vagy ha nagyon szárít, akkor csak egyszer.

Viszont bőrgyógyászhoz is elmehetsz, ők is fel szoktak írni kenőcsöket erre, és ő jobban megtudja mondani, hogy milyen típusúak a pattanásaid, arcod és ahhoz illőt ír fel (legalábbis jobb helyeken).

Ami segíthet még, az a napfény. De komolyan, tudományosan bizonyított. Lehet, hogy zsírosabbnak érzed napozás után mondjuk a bőröd, de használj utána lemosót.

Ami nekem még segített, az a gyógyvíz. Írtad,hogy jön a strand szezon. Ha mész, menj mindig bele a gyógyvízbe, lötyköld be vele magad, időzz benne.

Neten egyébként sok otthoni recept is van pattanásokra, bár nem tudom mennyire hatásosak, nem mindenkinek ugyanaz jön be.

Viszont ne várj csodát egyből. legalább két hetet használd a megvett termékeket. És ajánlom a krémmánia oldalát böngészni. :)

2016. jún. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsokat !:) Mindenféleképp kipróbálom(:
2016. jún. 4. 12:41
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha volt ragyás gyerek az osztályunkban ,akkor én jelentkezhetnék a posztra!

A homlokom az kb úgy nézett ki mint ha valami kráter végigsöpört volna rajta!


Aztán 14-16éves koromra én is így jártam, átvándoroltak a hátamra/vállamra!


Egyébként saját tapasztalatból mondom: akármilyen kence-ficéket veszel az nem fog sokat segíteni (maximum a 0,1%-át tisztítja és azt is csak egy darabig).

Rettentő sok mindennel próbálkoztam- Oxy ,Dove ,Nivea... Még bőrgyógyászati gyógyszerekkel is (nappali arcszesz, éjszakai arcgél + filmtabletta)!


Egyik sem használt úgy ,mint az idő műlása!

2016. jún. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tejmentes diéta sokat segíthet, illetve ha elhagynád a finomított növényi olajokat (étolaj). Ezek gyulladáskeltő hatásúak.
2016. jún. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet segíteni a helyzeteden!


Nézz utána a vitaminok, ásványi anyagok, nyomelemek témakörének, fogyasztásának!


+ Egészséges táplálkozás!


Igyál tiszta vizet!


Nézz utána: "junk food" - ezeket mindet kiiktatni az étrendből!


Napraforgó étolajat totálisan elkerülni!!! Minden kajából, egész háztartásból kiiktatni!


Óriási javulás érhető el!


Kívülről nem mindig elég kezelni, ha a táplálkozással szemetet visz be az ember, akkor azt csak külsőleges kezelésekkel nem fogja tudni megoldani.

2016. jún. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja és valaki írta, hogy a napfény is jó, ez jó lehet, de feltétlenül vigyázz ezzel, mert ha bizonyos anyagokat kentél előtte a bőrödre, akkor azok fényérzékenységet okozhatnak és elszíneződhet a bőr.


Pl. ha retinol tartalmúak vagy AHA, BHA, stb!


Legjobb, ha napfényre menetel előtt 12 órával ilyen szereket nem használunk. + fényvédő.

2016. jún. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!