Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Az öregkori LÁTÁSROMLÁS...

Az öregkori LÁTÁSROMLÁS talpmasszázzsal késleltethető?

Figyelt kérdés
Hol kell masszírozni?

2016. ápr. 24. 15:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát a talpmasszírozás sok mindennek hasznos kiegészítő kezelése. De biztosan nem úgy, hogy mozdulatonként a gyk-ról navigálják le, hogy hogyan kell :D :D :D
2016. ápr. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Erre nem jó a talpmasszázs, mivel ez egy természetes folyamat, talán a szem tornáztatásával (vannak erre gyakorlatok) lehet eredményeket elérni.
2016. ápr. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Talpreflexológia tud ebben segíteni. Sőt, a kézreflexológia is. Valamint a fülakupuntúra, de még megemlíteném a szemjógát is.


A neten találsz rengeteg leírást ezekről a dolgokról. De, ha elmész egy természetgyógyászhoz, akkor az rövidebb út.

2016. ápr. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hozzáfűzném, hogy a felsorolt módszerek inkább kiegészítő segítségnek megfelelő.
2016. ápr. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A talpreflexológia (talpmasszázs), a hagyományos kínai orvoslásból alakult ki, illetve ott alkalmazták elsőként, a szem egy nehéz terület, az akupunktúra, masszázs nem nagyon tud segíteni a szem romlásán, az más kérdés, hogy egy természetgyógyász majd valószínűleg javasolni fogja, mert ebből van pénze. Az én kínai masszőröm is szemüveges és bár a legtöbb baját önmasszázzsal gyógyítja, a szemén nem alkalmazza, mivel nem hatékony. Szerintem legfeljebb a szem tornáztatása hozhat némi eredményt, de a legegyszerűbb az, ha egy jó szemész felírja a megfelelő szemüveget.
2016. ápr. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem. A talpmasszázs a belső szervekre hat. Az öregkori látásromlást áfonyával, vagy más a-provitamin forrással lehet késleltetni, és szemtornával, a látáskárosító hatások csökkentésével.
2016. ápr. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Salx Narval ***** válasza:
Én sem hinném, hogy a talpmasszázs segítene a szemproblémákon. A szemtorna igen ezt tapasztalatból tudom, ill segíthetnek még az enyhe vérhígító, koleszterincsökkentő és értágító hatású gyógynövények pl a glinkgó,fokhagyma,ginseng,gyömbér,stb( kizáró ok ha vérhígítót vagy vérnyomáscsökkentőt szed) a komplex vitaminok és nyomelemek is jótékonyan hatnak. Én első sorban friss növények, zöldségek és gyógyteák fogyasztását tanácsolnám de előfordulhat, hogy egy idősebb embernél célszerűbb gyári komplex vitamint szedni az ideális felszívódás és a hatóanyag mennyisége miatt.
2016. ápr. 25. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat... ez sem kevés.
2016. ápr. 25. 14:58
 9/12 anonim ***** válasza:

A reflexológiával lehet a szemnek a látását javítani valamilyen szinten, konkrétan az egyik munkatársam szemüveges volt a felesége reflexológus és sokszor masszírozta a talpát és csak úgy egyszerűen letette a szemüveget pedig évek óta használta... :)



Szóval érdemes megpróbálni, de egy kezelés nyílván nem fogja talán rendszerességgel...

2016. ápr. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Még a vakok is látók lesznek.

Ilyen hülyeséget...talpmasszás a - ráadásul (természetes) - öregkori látásromlásra...

2016. ápr. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!