Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Amennyiben egy beteg embert...

Amennyiben egy beteg embert orvosilag kezelnek, számít-e közben hogy hisz-e a gyógyulásában vagy nem? (Kifejezetten tudományos kutatások érdekelnének, nem a szomszéd néni agykontrollal a rákból való kigyógyulása, mert abból hallottam már 1000-t)

Figyelt kérdés

Azt gondolom hogy ebben is csak azért akar hinni az ember, mert képtelen elfogadni hogy nincs uralma a betegsége felett. Számomra hasonló, mint a halál utáni élet, ami szintén a totális megszűnés tagadása.

Kutatások érdekelnek, orvosi tapasztalatok, de nem a beteg mentális állapotával kapcsolatban, hiszen a hozzáállástól nyilván érezheti magát jobban, attól még nem biztos hogy gyógyul is.

A kérdésem alapja az, hogy volt amikor nagyon beteg voltam és azt mondtam most tuti meg fogok dögleni, szinte csak ez járt a fejemben, a gyógyszerek mégis segítettek, viszont az ellenkezője is előfordult.

Mégegyszer kérek mindenkit, csak akkor írjon ha tudományosan bizonyított kísérletek birtokában van, vagy tud linkelni ilyen cikket, leleteket, orvosi szakvéleményeket. Köszönöm!



2015. dec. 14. 09:10
 1/8 Gugu Gabor ***** válasza:

Kezdetnek:

[link]

2015. dec. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi! :)


Kontrollcsoport, arányok %-osan, kísérlet vezetője, dátum, helyszín, konklúziók, kísérletről beszámolt megbízható sajtóanyagok

2015. dec. 14. 09:32
 3/8 anonim ***** válasza:

Öreg, nem fogunk helyetted kutatómunkát végezni! Ott a Pubmed, használd, azért van!


Parancsolj, bepötyögöd a téged érdeklő témát és már dobja is a valaha megjelent tudományos cikkeket. Az absztrakt szinte mindenhol ingyen elérhető.


[link]

2015. dec. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem ismertem ezt az oldalt!
2015. dec. 14. 21:50
 5/8 anonim ***** válasza:

Én nem foglalkozom ilyen tudományos félre magyarázatokkal.

De az biztos, hogy a placebo kutatásokat a gyógyszeripar finanszírozza. Miért?, mert ha a gyógyszernek nincs hatóanyaga, de van mellékhatása, az ugyan úgy tüneteket kezel, mintha rendbe hozná a célzott betegséget.

A placebo nem egészen hit kérdése, csak hasonló!

2015. dec. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 homo ludensz ***** válasza:

Felnőttként tudnod kellene hogy a beteg saját gyógyulásában vetett hite nagyon nagy segítség orvosnak s gyógyszernek egyaránt. Amennyiben van rá lehetőséged kezelőorvosokat kérdezz erről.

A placebo teljes egészében csak a beteg hitére támaszkodik mert semmi féle hatóanyagot nem tartalmaz.

A gyógyszergyáraknak nem érdekük hogy támogassák hiszen az újabb gyógyszerek kifejlesztése is elég költséges.

2015. dec. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Elkanyarodunk placebo témába, én meg a hit és gyógyulás összefüggéseit keresem. Placebóval amúgy is ha jól tudom minden egyes kiadás előtt álló gyógyszert összehasonlítanak, hogy vizsgálják a hatásfokot, e nélkül gyógyszer hivatalosan ki sem kerülhet a polcokra.


No de visszakanyarodva. Kevés ilyen kutatást találok egyenlőre, de azért párat igen. Két csoportjuk van, amikor az ember saját maga hisz pl Istenben és imádkozik, illetve az amikor tudatják az emberrel hogy egy nagyobb csoport imádkozik érte. Ami eseteket eddig találtam, azokban nagyjából mindegy volt a hit és az ima a gyógyulás szempontjából, de való igaz, hogy könnyebben élték meg a betegséget azok, akik hittek. Elhalálozási különbség azonban a hivő és nem hivő csoportok között nem volt számottevő, kb ilyen 49-51%-os arányok jöttek ki. Most kutakodok további kísérletek után, majd meg akarom nézni a meditáció hatását is, már amennyiben van. Én egyébként nagyon szurkolok annak, hogy kiderüljön, a hit segít (pláne hogy bizonyos mértékben engem is érint), csak hát a tények azok viszont kíméletlenek.

2015. dec. 16. 11:30
 8/8 anonim ***** válasza:

"A gyógyszergyáraknak nem érdekük hogy támogassák hiszen az újabb gyógyszerek kifejlesztése is elég költséges."

Mint minden gyógyszernek, vannak mellékhatásai! A legtöbb gyógyszer mellékhatásai között elsőként szerepel a hányinger, rossz közérzet. Ha a gyógyszerben lévő hatóagyagot a szervezet úgy tudná hasznosítani, mint ahogyan azt a biofizika, biokémia előadja, akkor nem lenne mellékhatás! A gyógyszerek fejlesztése épp azért költséges, mert a hatóanyag tartalmát csak olyan mértékben lehet adagolni, hogy az a gyengébb szervezetet se ölje meg! Mert ugye sem az egészségben, sem a halálban nincsen semmi üzlet. A pénzt azt csak élő betegektől lehet beszedni! A gyógyszergyártók voltak akik először felfigyeltek a placebora, és úgy fejlesztik a gyógyszereket, hogy erre alapozva úgymond beépítik a gyógyszereikbe a placebo hatást! Ezért van minden gyógyszernek mellékhatása!

A placebo az nem egyenlő a hittel. A placebo az élet számtalan területén jelen van, nem csak a gyógyításban.

2015. dec. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!