Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Ress Piroska kezelési módszeré...

Ress Piroska kezelési módszerét ismeri valaki?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy a hölgy biokémikus és a táplálkozást állítja be egyénre szabva.

Van valakinek tapasztalata a módszerrel kapcsolatban?



2015. jún. 6. 09:52
 1/6 anonim válasza:

Nekem vannak tapasztalataim, de sajnos nem csak jó, hanem rossz is, pedig két évet követtem szigorúan az általa előírt diétát a felírt homeopátiás és egyéb "gyógyvíz" szerű folyadékokkal és gyógyszerekkel.


Az allergiás problémám amivel felkerestem, csak részben oldódott meg, minden évben vannak továbbra is olyan időszakok, amikor sajnos előjön az összes tünet. (orrfolyás, tüsszögés, könnyezés, bőrviszketés)

A jó tapasztalatok:

1. a tejtermékek elhagyásával az allergiás tünetek enyhültek, de teljes egészében nem múltak el.

2. nagyon vágja a biokémiát és a biokémiai folyamatokat.

3. leadtam 25 kilót.

4. elkezdtem rendszeresen kerékpározni a "gyúrás" (fekvőtámaszozás és húzódzkodás) mellett.


A rosszakat viszont ennél hosszaban kell sorolnom:

1. egy olyan műszerrel mér, amelyet nem használ konzekvens módon a test elektromos erősségének mérésére - gyakran éreztem, hogy a kezemre vagy lábamra helyezett készüléket eltérő erővel "nyomja", volt, hogy meglátszott a fémpálca helye a végtagokon, de volt, hogy semmi nyoma nem volt.

2. a mérési eredmények alapján a kezembe nyomott egy olyan lapot, amin feltünteti, miket lehet fogyasztani és miket nem lehet egyáltalán magamhoz venni, de még csak megérinteni sem.

3. az engedélyezett táplálékok közül nem egy okozott súlyos allergiás reakciót, pl. spenót fogyasztását követően majdnem megfulladtam, pedig nem volt lehúzva a listáról.

4. kontrol "vizsgálatokon" az említett problémára úgy reagál, hogy az nem lehetséges, mert a műszere ezt nem mutatta ki.

5. ha eltér valaki az általa előírt diétától, akkor minden felmerülő problémát vagy rossz vizsgálati eredményt erre vezet vissza.

6. ellentmondásosan nyilatkozik az engedélyezett tápanyagokról, mert amint probléma van, ahogy említettem vagy nem hiszi el és lehetetlennek tartja, vagy azt mondja, ő ilyet nem is engedélyezett.

7. gyakran enged meg olyan homeopátiás szereket, amelyek összetevői között laktóz is szerepelt - pl. sedatif pc álmatlanságra - de ha ezt magamtól tettem, akkor az 5. pontban leírtak lépnek életbe

8. nem hajlandó tudomásul venni más alternatív gyógymódokat, mert pl. a talpmasszázsról azt tartja, hogy teljesen megzavarja és felborítja a test energia rendszerét - megjegyzem, feleségemnél ez volt az egyetlan azonnali enyhülést hozó "terápia" felfázások idején.

9. a vérvételek és egyéb vizsgálati eredményeket nem tekinti bizonyító erejűnek egy adott panasz mentén - makacs coli fetőzésre gyanakodott, pedig kiderült, kezdődő aranyér okozta a kellemetlen tüneteket.

10. a stílusa olyan, hogy néha legszívesebben megkérdeztem volna, miért fogad még betegeket - vizsgálat közben felveszi a telefont, nagy sóhajtásokkal végighallgatja a telefonálót, majd amikor leteszi, panaszkodik, hogy miért nem hagyják őt békén! EGY GYÓGYÍTÓ ilyet megenged magának????

11. szívritmus problémám volt, amit algopyrinnel és szelénnel óhajtott orvosolni, de a szeléntől kiújult a ritmuszavar. Amikor ezt megjegyeztem, akkor valami antitest hiánya vagy túltengésére gyanakodott, amit újabb és újabb homeopátiás szerekkel próbált "kezelni". Nekem itt telt be a pohár!

12. minden bringázás után éreztem, valammi nem stimmel, szinte üvöltött a szervezetem multivitaminért, de ezt teljes mértékben elutasította, SŐT, pedig amikor kerékpározásról beszélek, akkor 70-110 km-t értek.

13. húst négy naponta lehetett fogyasztani, pedig ennyi edzést követően talán kicsit többre lett volna szükségem.

13. biztos nagyon jó biokémikus, de én nem vagyok az, így a foszforizálás és egyéb biokémiai folyamatok szaknyelvi leírását nem értettem, idő meg sosem volt arra, hogy ezekre rá lehessen kérdezni.

14. egyszer néztük el feleségem kontroll időpontját (11-es pontot követően), és szó nélkül hátatfordított, majd közölte, hogy nem minket várt, ezzel elintézettnek tekintette a dolgot. Feleségemnek pedig itt telt be a pohár!


Feleségemnél inzulin intoleranciát és olyan súlyos húgyúti fertőzést állapított meg, amely mentén szinte teljesen egyoldalú diétát írt elő, amelyet nejem szintén 2 évig tartott szigorúan, de nagyon komoly hiánybetegségek kezdtek kialakulni nála és az eredményei nem változtak, állapota nem javult, sőt, a vérvételek alkalmával egyre rosszabbak lettek az eredményei. Erőtlen volt, kedvetlen, hangulatingadozásai voltak...


És akkor most jöhet a kérdés, hogy ha ennyi rossazt írok, akkor mi a túróért tartottuk be a diétát és jártunk oda ennyit. A válasz egyszerű, olyan orvosokkal hozott össze minket a sors, akik nem tudtak a fent említett kórságainkkal mit kezdeni, évekig szedtem olyan allergia elleni gyógyszereket, amelyek nem vagy csak nagyon komoly mellékhatásokkal tudtak ideiglenesen segíteni! A feleségem felfázásos tüneteit nem tudták enyhíten vagy megszüntetni, brutál antibiotikum kúrákat csináltunk mind a ketten a fertőzések elkerülése érdekében, már-már csíramentes sátorban éltünk, nehogy felfertőződjünk!

És akkor javasolta valaki Piroska nénit, áradoztak, hogy csoda dolgokat csinál sok emberrel, de be kell tartani szigorúan a diétát és még ha hosszan is tart, de működni fog!


Most ott tartunk, hogy felrúgtuk a diétát, elmentünk egy dietetikushoz, aki elképedve nézte, mennyi ideig éltünk ezen az étrenden, és az általa összeállított lista mentén teljesen újragondoltuk a táplálkozásunkat.

Feleségem megvizsgálta egy nőgyógyász, az elmondottak és a friss labor leletek mentén kiderítette, hogy a viszketés nem cukorbetegség vagy súlyos coli vagy egyéb fertőzés, hanem kezdődő aranyér, amire kapott egy kenőcsöt, és most köszöni szépen, jól van.

Feleségem megcsinált egy inzulin intoleranci vizsgálatot is, ahol a kezdeti cukor érték 5.2, majd 6.5, 6.7 és a végén 5.0 volt. A vérvétel eredményei alapján pedig teljesen kizárható, hogy bármilyen cukor- vagy ehhez kapcsolódó betegségben szenvedne.

Újra "rendesen" kajálunk, változatosan állítjuk össze az étrendünket és sokkal jobban érezzük magunkat!


Hangsúlyozom, ezek az én és feleségem tapasztalatai, lehet, vannak olyan emberek, akik nem éltek át hasonló negatívumokat, mert a neten persze olvashatóak ilyen jellegű történetek is, így az általam leírtak semmilyen formában nem tekinthetők egy általános érvényű alapigazságnak, csupán személyes tapasztalataink összefoglalójának!

2015. jún. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nekem egyik ismerősöm járt nála 2-szer. Az a gondja, hogy ortorexiás és bár már nem jár a hölgyhöz, a lista amit kapott, hogy mit ehet és mit nem nagyon összezavarta, és azóta nem tud úgy étkezni, hogy ne lennének rossz gondolatai az ételekkel kapcsolatban.

Ráadásul Piroska úgy adta neki elő a dolgot, hogy ha nem tartja a diétáját, akkor az onkológián fog kikötni.

És amikor rákérdezett, hogy tejszínt hogyhogy ehet, vajat pl. nem, pedig az is tejszínből van, akkor teljesen legorombította, hogy ne járjon hozzá ha kételkedik benne. Pedig semmi rosszat nem mondott csak tudni akarta mit miért csinál.

2015. jún. 12. 09:10
 3/6 anonim válasza:

Igen, ismerős a riogatás, hogy ha nem tartom be a diétát szigorúan, akkor hú mi lesz!

Emiatt mi is félve kezdtünk el a "tiltott" tápanyagokkal újra ismerkedni, de ennek feloldásában sokat segített a dietetikus hölgy által átgondolt tápanyaglista, az említett kontrol vizsgálatok (vérvétel, orvosi ellenőrzés mellett az említett inzulin intolerancia teszt, stb.) negatív eredményei és a frissen felfedezett valós problémára kapott gyógyír, valamint az a tény, hogy a Piroska néni által engedélyezett táplálékok között amúgy szerepelt olyan, ami problémás volt. (Nálam spenót, rozs, brokkoli, stb.)

Ennek ellenére továbbra sem vonom kétségbe azokat az eseteket, amelyeket a neten lehet sikertörténetként olvasni azoknál az embereknél, akiknél működik Piroska néni diétája, de azért olvasva azon hozzászólásokat, ahol kétségbe vonják vagy felháborodnak mások negatív tapasztalatain, az személyes véleményem szerint pontosan olyan szűklátókörűségről tesz tanúbizonyságot, mint Piroska néni, aki kizárólagosságot és tévedhetetlenséget hirdet magáról.

Felelőtlennek és károsnak tartom azt a vélemény nyilvánítást is, ahol azt erőlteti valaki, hogy be kell tartani az előírt diétát gyanakvás és kérdezősködés nélkül és nem panaszkodni, hogy ha nincs javulás.

Nyilván nem másnapra gyógyulunk ki egy kórságból, ezért ezt észben tartva mi két évet az előírásoknak megfelelően követtük kilengések nélkül a diétát, amely mentén feleségem egyre kevesebb mennyiséget és kevesebb félét ehetett.

Az utolsó előtti kontorlon a műszere azt is jelezte, hogy a tüdőmnél óriási problémák vannak.

Erre elrongyoltam tüdőszűrésre, ahol kiderült, semmilyen kóros folyamat, elváltozás vagy betegségre utaló jel nem látható. Amikor ezt megemlítettem neki az utolsó kontrolon, akkor csak az volt a válasz, hogy nincs is, a műszere előre jelzi a problémát.

Ez már tényleg sok volt, mert kezdtük magunkat úgy érezni, mint a viccben, ahol meghal az összes háziállat, de a tanácsadó csak annyit mond erre, hogy "- De kár, pedig mennyi jó ötletem lett volna még!".

Fenti ellentmondásokat kizárólag azzal tudtuk feloldani, hogy "lejöttünk a szerről", kerestünk egy dietetikus szakembert, akivel konzultáltunk fentiekről és aki egy teljesen új étrendet állított össze, ami mentén visszahoztunk régi tápanyagokat anélkül, hogy baj lenne!

Feleségem elment a dietetikus által javasolt nőgyógyászhoz, az időközben váltott háziorvosunkhoz vizsgálatokra és most ott tartunk, hogy feleségem energia szintje normalizálódott, eltűntek az említett problémák, és köszönjük szépen, jól vagyunk!

Ezen vizsgálatok mentén egyébként AZ IS KIDERÜLT, HOGY A FELESÉGEMNÉL PIROSKA NÉNI ÁLTAL "DIAGNOSZTIZÁL" BETEGSÉGEK NEM IS LÉTEZNEK!

2015. jún. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát igen, ismerősöm is már ugyan nem tartja a diétát, de a tiltott ételekből még mindig alig eszik, szabályosan fél tőlük.

Ráadásul az orvosokat, természetgyógyászokat egyenesen hülyének tartotta, akik nem értenek semmihez.

Tény, hogy sok rossz orvos van, de azért akadnak még kivételek.

2015. jún. 15. 08:45
 5/6 A kérdező kommentje:
Bocs, nem volt egyértelmű-nem az ismerősöm, hanem a Piroska hülyézte le az orvosokat, természetgyógyászokat.
2015. jún. 20. 11:10
 6/6 vanilia agnes válasza:

Ress Piroska diétáját - annak minden pontját és előírását betartva - két és fél évig követtem és a következők a tapasztalataim:

Piroska nagytudású szakember és jól ismeri a szervezeten belüli biokémiai folyamatok elméletét, ugyanakkor elkövet néhány olyan hibát, ami a páciensekre nézve igencsak veszélyes is lehet. A diéta összeállításánál elsősorban tiltásokat fogalmaz meg, amivel nem lenne gond, de nagyon kevés támpontot és segítséget ad arra vonatkozóan, hogy pontosan hogyan is állítsa össze az ember az étrendet - hosszú időre és türelemre-kitartásra van szükség az átálláshoz (amiben más dietetikus már az elején segít).

Elköveti azt a hibát, amit olyan bőszen és vehemensen kritizál az orvosokkal kapcsolatban. Úgy gondolja, hogy az abszolút tudás birtokában van, kizár minden más gyógyítási utat-módot, és olyan témákban is tanácsot ad, amihez nincs meg a szaktudása. Nálam konkrétan az volt az egyik diagnózis, hogy inzulin-intoleranciám van. Két és fél évig ezt (sajnos) nem is vontam kétségbe, megvontam a szervezetemtől minden cukrot (sok más táplálék mellett) és amikor a szervezetem hiánytünetekkel jelezte, hogy valamin változtatnom kell, megcsináltattam néhány vizsgálatot, ahol többek között az is kiderült, hogy nincsen és soha nem is volt gond a cukrommal.

Folytathatnám a felsorolást, amiben az én esetemben még tévedett Piroska, de tömörségre törekszem és így csak összefoglalásként írom le a véleményem a szakmai tevékenységéről:

- úgy gondolja, hogy ő az egyetlen és abszolút gyógyító,

- nem ellenőrzi vagy ellenőrizteti tesztekkel/vizsgálatokkal a diagnózisát (ezzel teret enged hibáknak, ami nálam nem volt végzetes, de másnál akár az is lehetne...),

- a magyarázatai, indoklásai laikusok számára érthetetlenek, mert szakterminusokkal ír le folyamatokat,

- a mérőszerkezete egyre rozogábbnak tűnik és néha az az ember érzése, hogy össze vissza jelennek meg az értékek,

- sok az ellentmondás a diagnózisokban és abban sem mindig következetes, amit az egyes konzultációkon mond,

- tévedhetetlennek hiszi magát - ha valamiben nem biztos, ingerült lesz és inkább meggyanúsítja a beteget, hogy nem tartja be a diétát, mint hogy belássa, hogy nem jó úton jár.

Piroska habitusáról és az emberi oldaláról annyit írnék, hogy megfáradt, nehezen bírja az embereket, de ellentétben azzal, ami elhangzott posztokban, senkit nem küld el, minden új beteg bekerül hozzá, tehát erősen túlvállalja magát. Emiatt sokszor agresszív, arrogáns és udvariatlan - ami lássuk be, egy gyógyítónál erősen problémás dolog... Ahogy már írtam, két és fél évig jártam hozzá és bíztam benne, tiszteltem - nyilván adott is sok mindent, DE visszatekintve sajnálom, hogy nem korábban nyílt ki a szemem és hogy elfogadtam akkora szaktekintélynek, amilyennek mutatja magát.

2016. szept. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!