Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Szerintetek mennyire lehet a...

Szerintetek mennyire lehet a cukorbetegseget szenhidrattal gyogyitani? https://www.facebook.com/pages/Cukorbetegs%C3%A9g-m%C3%A1s-s zemmel/706983799351500

Figyelt kérdés

2014. dec. 19. 20:52
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Az adaptáció véges, evolúció nem létezik.


1-1 dologhoz lehet alkalmazkodni, de a krumplibogár sosem fogja kibírni, ha eltapossák.

2014. dec. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

A Darwin féle evolúció az valóban csinál némi kételyt maga körül, de a fejlődés az örök!

Az útjainkon koptatott gumipor, ételeink adalékai, gyümölcseink génmanipulációi sem léptek még agyon senkit!

Maximum függővé tettek a társadalmi értékeléstől, és a vele járó diplomatikus (orvosi)kényszerektől!

2014. dec. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Meg meddővé pár száz nőt, inzulinrezisztenssé, allergiássá, rákossá és egyéb krónikus betegségektől szenvedővé.


Csak apróságok, semmi komoly vagy említésre méltó.

2014. dec. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Most viccelsz velem?

Én is erről beszélek!

2014. dec. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Koleszterinre szukseg van, termel is a szervezet eleget. Nem kell nekunk bevinni etrenddel. Dr Dean Ornish es Dr Caldwell Esselstyn bebizonyitotta, hogy a vererekre lerakodott koleszterin ( aplakkok) etrend valtozassal felszivodik sok esetben. Mutetre szorulo eltomodott arteriakat novenyi etrenddel nyitottak ki nem szikevel bar szivsebeszek. Be is irtak nevuket az orvostudomanyba.
2014. dec. 22. 18:47
 26/28 A kérdező kommentje:
Allitolag a kovafold jo tisztito hatasu. A patikaban is kaphato es neten is por formajaban. Egy evokanallal szoktak belole reggel enni vizzel. Sok mindenre jo. En most fogom kiprobalni es meglatom milyen hatasa lesz
2014. dec. 22. 18:53
 27/28 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag meg rengeteg megfigyelés alapján az étrenddel bevitt koleszterin nem okoz semmi problémát.


És igen, persze hogy termeli a saját testünk is. Kell is, nagyon alapvető anyag(ok)ról van szó.

2014. dec. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Akkor ezt, szerintem, mindenki próbálja ki a saját felelősségére, de csak nagyon óvatosan! Súlyos szövődményeket okoz, ha magas a szervezetben a koleszterin.

Persze nem azonnal.


Nálam kb 2005-ban kezdődhetett a cukorbetegség (a jeleire visszagondolva). kb. 2008-tól tudok róla és tudatosan cukor diétázom, de a koleszterint nem vettem komolyan én sem, hiába mondta az orvos. Az első magas koleszterin által okozott szövődményt 2013 nyarán vették észre a szemészeten.


Később, év vége felé elhagytam a koleszterin csökkentő gyógyszert és jelentősen rosszabbodott a látásban megjelent sötétebb terület és kicsi látás kiesés is jelentkezett már.


Utána mint írtam már, megdupláztam a koleszterinre szedett gyógyszert és növeltem az omega-3 zsírsav bevitelt is (napi 2g CLA és 2g Halolaj, 4 részre elosztva) és jelentős javulás indult meg a korábban károsodott területeken.


Ezt nem tudom másképp magyarázni.

Aki nem hiszi el, az próbálja ki (esetleg) a saját kockázatára másképp.


Persze aki mozog eleget és nincs koleszterin és/vagy cukor anyagcsere zavara, vagy a genetikai adottságai nem hajlamosítják rá, annak ez nem jelent ilyen problémát.


Sajnos legtöbbünknek igen.


.


Itt korábban írta valaki, hogy reggel egy kanál zsírral kezdte a napot. (jó, hogy nem ciánnal, az gyorsabb!)



Valamennyi zsír kell a szervezetnek. A baj azzal van, hogy a szénhidrát lebontásából is zsír lesz részben, amit nem használnak fel a sejtek, a hibás cukor lebontás vagy túlzott bevitel és kevés felhasználás miatt nem égeti el a szervezet és felhalmozódik (hízás) és lerakódik

(ér fal zsírosodás/meszesedés előszobája/) formájában.

Lerakódik a has körüli ún. úszógumi hájban és mindenhol a szervezetben, többek között a véredények falán is mindenhol.


A feleslegesen túl sok zsír nem azonnal károsít. Először alattomosan szűkíti az ereket (ha nincs elegendő fizikai mozgás a lebontásához), addig észre sem vesszük, legfeljebb kicsit hízni kezdünk a derekunkon és itt-ott. Miután már kritikusan beszűkültek az erek, akkor kezdenek jelentkezni a komolyabb tünetek, érrendszeri problémák és a szövődmények. Akkor viszont már hónapokon belül rosszabbodhat, ill. javulhat a káros vagy kedvező bevitt ételek (szükség esetén gyógyszer) hatásra észrevehetően. Főleg akkor, ha valaki egy kényes érzékeny érzékszervében tapasztalja meg a változást, mint pl a szemben , ahol minden kicsi változás jól látható, mert a szűkült erekben már a legkisebb újabb lerakódás is elégtelen vér ellátottságú, érelzáródás közeli állapotot jelenthet.


Ezért kell sok diabétesz által érintett, diétát be nem tartó betegnek darabolni a lábát, először ujjanként, majd a jábfejet aztán egyre tovább. Ezt el lehet kerülni, ha vigyázunk a koleszterin szintünkre, ne emelkedjen a normál érték fölé.


A tartósan magas vércukor szint a koleszterinnel "öl".


Egy kis tudni érdemes infó:

[link]


Másik lehetőség, aki gondolja "játsszon" el a saját egészségével, saját felelőssége szerint, ha ez így nem érthető és átlátható. Majd kiderül nagyjából ugyanez de lehet, hogy már későn.

2014. dec. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!