Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Szerintetek mennyire lehet a...

Szerintetek mennyire lehet a cukorbetegseget szenhidrattal gyogyitani? https://www.facebook.com/pages/Cukorbetegs%C3%A9g-m%C3%A1s-s zemmel/706983799351500

Figyelt kérdés

2014. dec. 19. 20:52
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
hahaha
2014. dec. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem undorító dolog az embereket ilyenekkel hülyíteni.
2014. dec. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
89%

Az én véleményem az, hogy a hagyományos diabetológiai hozzáállás is átverő és káros. Ott is túl sok szénhidrátfogyasztást ajánlanak, ami nem segíti az inzulinrezisztencia gyógyulását.


De persze különböző elméletek vannak, gondolom ennek a közösségnek is vannak pozitív tapasztalatai.

Végső soron az a lényeg, hogy a betegek egészségesek legyenek, és a lowcarb táplálkozásról és a paleo étrendtől több sikert várnék. De biztos ez a közösség is meg tudja indokolni miért van igazuk, ha pedig gyógyítottak meg betegeket, akkor tök jó nekik :)

2014. dec. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

A cukorbetegseget erősen csökkentett szenhidrát bevitellel lehet tünet mentesen tartani.


A szénhidrát úgy szünteti meg a cukorbetegséget, hogy megöli a beteget és ezzel a betegség is megszűnik.

Morbid, de sajnos igaz.

2014. dec. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

Az megint igaz, hogy az erősen leszorított szénhidrát bevitel mellett (max. ami 2 óra alatt lebomlik és beáll a normál érték).


A koleszterinre is oda kell figyelni, mert az okozza a szövődményeket és rontja a sejtek inzulinra adott válaszát.


A koleszterin, ha lassan kirakódik az erekben és beszűkíti és elzárja azokat. Ehhez az egyik legjobb a halolaj kapszula és a CLA (lenmagolaj tartalmazza), de amit semmiképp nem szabad elhagyni, az a koleszterin csökkentő gyógyszert a "sztatin" (mint pl az Atorva TEVA) hatóanyaga. Először 40 mg-ot kaptam naponta, de csak a napi 80 mg kezdte vissza fordítani a korábban kezdődött szövődményeket, a koleszterin csökkentő étrend kiegészítőkkel együtt.


.


Pl ha kettő óránként megeszel fél banánt (a mennyiség egyénileg változhat), annak a cukor tartalma kb. másfél-kettő órán belül le fog bomlani és nem emeli meg kórosan, tartósan vagyis károsan a vércukor szintet.


Itt nem a szénhidrát ami gyógyít, hanem a bevitt koleszterin csökkentése. Annyi szénhidrátot viszont be lehet vinni, amit kettő óra alatt le tud bontani a szervezet, ha ezzel együtt be áll a normál várcukor érték az étkezéstől mért 2 óra után.


A diabetikus csokoládékban és nápolyikban is gyakran fruktóz van, amit a cukor anyagcsere problémával bajlódók is jobban le tudnak bontani (mennyiségi korláton belül), anélkül, hogy nagyon és tartósan megemelné a vércukor szintet.


Tehát a koleszterinre nagyon oda kell figyelni, ez biztos, különben jöhetnek a könnyen végzetessé váló szövődmények!


Ez a CLA (lenmagolaj egyis összetevő) hatása:


[link]


[link]



Mindkettőt szedem és tényleg jó, habár lassan hat de kitartzóan kell szedni. néhány hónap, de fél év után már észlelhető a hatás.


Viszont a koleszterin csökkentőt nem szabad elhagyni, mert akkor magában semmit nem ér az étrend kiegészítő. Kipróbáltam.

2014. dec. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Koleszterin negatív hatásait kb. felejtősnek lehet tekinteni. Nem a hús-zsírevők a cukorbetegek..
2014. dec. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Na erre tudok gyakorlati példát is mondani saját tapasztalatból. Szemészeti problémám kezdődött kb másfél éve nyáron. A szemészeti klinikán a doki mondta, hogy tartsam alacsonyan (normál szinten) a cukrom és a koleszterin szintemre is figyeljek és nem menjen fel a vérnyomásom kórosan magasra, ezekre kell vigyázni.


A koleszterin csökkentő gyógyszert eleinte szedtem is CLA olaj kapszulákkal együtt. Valamennyit javult a szemészeti tünetem, de nagyon lassan, de legalább nem rosszabbodott.


Közben végig olvastam a koleszterin csökkentő gyógyszerről amit írnak mindenféle mellékhatásokat és közben hallottam természetgyógyásztól, "mennyire felesleges és káros" (szerinte) " a koleszterin csökkentő gyógyszer, az" szerinte "csak arra való, hogy meggazdagodjanak a gyógyszer gyártók, különben is a koleszterinre szükség van", bizonygatta a természetgyógyász.

Nyilván ez félig igaz, de az egyensúlyt megtartva.


Sajnos hittem neki és mivel végig olvastam a csökkentő tabletta mellékhatásait, úgy gondoltam, nekem sincs szükségem rá, ha szedem az étrend kiegészítőket és nem eszek sok zsírosat, a múlt év vége felé.


Márciusra, április vége felé már furcsa sötét foltok keletkeztek a látóterem egy részén. Mentem szemészeti kontrollra és ott az OCT műszeres mérés eredménye is elég csúnya volt. Mondta az orvos, hogy ő már meglézerezné a retinám, ami azt jelenti, hogy a magas koleszterin által keletkező kapilláris erek beszűkült részeinél az érfalak károsodtak és félig áteresztővé váltak, ezért a retinában vizenyő halmozódik fel, azt ő lézererel pontokban rárütné a szemfenékre, különben ha így halad tovább, akkor a lassan elzáródó és szétesésnek indult erekből további vizenyő lép ki és a megduzzadt retina leválhat.

Mondta, ha nem tudom hatékonyan csökkentetni a koleszterin szintet, akkor lassan de biztosan nagy mértékű ideghártya károsodásra számíthatok, mert az érfalakon kirakódó koleszterin által egyre inkább elzárt erek kiváltására a szervezet új ereket képez, ami viszont nem tudja ellátni a funkcióját, hanem bele szokott nőni az üvegtestbe, ezzel eltakarva a látótér egy részét, és mivel azok nagyon törékenyek, ezért azokat majd lézerrel megégetve kell koaguálni lezárni, különben úton leszek a teljes vakság felé ha bármelyik proliferatív új ér képződmény megreped.


Ez adott akkora lökést, hogy kettesével kezdtem szedni a koleszterin csökkentő gyógyszert és a korábban már kieső részek jelentős részben visszatértek, legfeljebb kicsit halványabban látó betű vonalnyi kicsi területek maradtak talán két helyen a periférián.



Azóta a koleszterin csökkentő gyógyszert megbeszéltem a körzeti orvossal, hogy a megemelt adagban akarom szedni és azóta el sem hagynám, mert majdnem megvakultam, amikor a kókler természetgyógyászok tudatlan ökörségeit komolyan vettem.


A koleszterin nem csak a szemben fejti ki az ereket lassan de biztosan elzáró hatását, hanem mindenhol a szervezetben, csak mivel leginkább a szemünkben történő dolgok vannak szó szerint a szemünk előtt ezért ott vesszük észre sok esetben legelőször a hatását.


Amióta a koleszterin csökkentésre ennyire komolyan rá álltam, azóta más kedvező hatását is tapasztaltam. Nem is én, a kardiológus. Már 2008-tól, amikor ez az egész kiderült, járok kardiológiára, évente kétszer ahol ultrahangos doppleres (áramlás irányát és örvényeit is mutató) képalkotó eljárással megnézi az orvos szívem és a környéki ereket. Ilyenkor én is látom a képernyőn. A kérdésemre mondja is mit látok.


A lényeg, hogy szív billentyű vastagodást állapított meg még az elején, ami a felrakódott koleszterinből álló plakkot jelenti az egyébként hártya vékony szívbillentyűn.


Egyik vizsgálat alkalmával meglepődve mondta a kardiológus, hogy -nem érti hogy lehet- eltűnt a szívbillentyűmről a vastagodás. Néztem és tényleg, csak egy nagyon vékony működő nyitó-záró hártyát láttam én is a képernyőn. Kérdeztem, a meszesedés fel szokott szívódni? Mondta, hogy nem, de itt eltűnt. Igaz, kerékpározok is közben elég sokat.


Sőt, korábban a lábfejemnél, lábujjaimnál is elég furcsa érzés kezdődött, ami mostanra elmúlt. Szóval a koleszterinre különösen nagyon vigyázni kell, mert az okozza a legnagyobb bajt, vagyis az összes szövődményt cukorbetegeknél.


Viszont az ilyen természetgyógyászoktól meg kellene vonni mindenféle paktizálási engedélyt, aki miatt sokan bele is halhatnak, tönkre is mehetnek, elveszthetik a látásukat ha aszerint élnek, de akár az életüket is ha azt követik amit egy ilyen tudatlan "gyógyítónak" nevezett sarlatán mond.

Csak azért, mert valaki hülyeségeket állít, valamiféle jogosító papírokkal a kezében.

2014. dec. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
57%

Kiegészítés: koleszterint a szervezetünk termel, tehát az embereket kellene büntetni elsősorban, hogy károsítják saját magukat 1.


2. nem a természetgyógyászokat kellene elsődlegesen büntetni, hanem a hagyományos orvosokat, mert ők is betegségeket okoznak a félrekezelésekkel, gyógyszerekkel (van rá példa)


3. nem a koleszterinszint okoz betegséget, hanem az a kóros gyulladás, amit a nevetséges és primitív életmódunkkal okozunk. Tehát az előző válaszolótól először egy étrendi és életmódbeli leírást kellene kérni, utána pedig vélhetően felelősségre kellene vonni, hiszen feltételezhetően DIREKT módon tart gyulladást a szervezetében, hogy aztán a közösen befizetett TB pénzeket gyógyszerekre pazarolhassa.



Így haladjunk sorban, és akkor 4. helyre kerülhetnek a természetgyógyászok, nagyjából egyet is értek :)

2014. dec. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom mi az a szénhidrát.

De a cukromra, -mert a doki mondta hogy magas-, ébredés után közvetlenül egy csipet kenyérre kenve késhegynyi zsírt nyeltem le. Fél év múlva újabb vérvétel eredménye már nem volt magas. Gyógyszerektől mentesen csak úgy lehet gyógyulni, ha azt eszed meg amit kívánsz, és nem nézed számolod annak összetételét. Jó a tökfőzelék is egy szelet sültszalonnával a tetején!

2014. dec. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt eszem amit kívánok akkor az élelmiszeripar által létrehozott aromákat fogom kívánni és a sok cukrot, szénhidrátot. És beteg leszek.
2014. dec. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!