Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Ekcémára (kézen) mit javasolto...

Ekcémára (kézen) mit javasoltok? Milyen krémet, tusfürdőt, gyógyszert, egyebet?

Figyelt kérdés
kb. 3 hónapja jött elő, betonozás után. Nem durván, de folyamatosan hámlik a bőröm. Néha jobban, néha kevésbé. Köszönöm a segítséget!
2008. aug. 15. 13:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Menj el bőrgyógyászatra, mert ennek a hámlásnak is különböző fajtái vannak. Lehet egyszerű kiszáradás, de lehet alergia is. Ott majd felírnak gyógyszertárban kikevert krémet, olyat, ami a te kezedre jó.
2008. aug. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem születésem óta ekcémám van..sok mindent kipróbáltunk,de a legjobb,ami nélkül nem indulok el sehova az a LOCOID krém:) a háziorvosod is kiírja!

Sok szerencsét

2008. aug. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hatásos rá az aloe vera gél is. Ráadásul ez természetes anyagokból van. Több kenőcs, amit ekcémára van, gyakori haználat után csak árt, elvékonyítja a bőrt..
2008. aug. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló vagyok ismét. Próbáj meg illatmentes tusfürdőket. Lehet, hogy a parfüm anyag áltja ki nálad.
2008. aug. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%

Nem tudom, hogy az eddigi válaszolóknak segített e ez valamit amit leírtak...Sjaát tapasztalat semmi.... anyukámnak olyan súlyos ekcémája volt, hogy szó szerint ROHADT a keze... a végén már az egész szteroidos krémmel meg minden lófasszal volt kenve és gézzel átkötve plussz kesztyű... Akkor döntött úgy, hogy ennél már szarabb nem lehet és belerakta 5 másodpercre tömény hipóba... Tudom nem egy orvosi megoldás, de soha többet nem lett ekcémája... ennek vagy 10 éve... (Unokanővéremnél detto ez történt, apukája orvos, s azt mondta, hogy mekkora hülyeség beletenni hipóba és hogy meg ne próbálja, hát mivel sokkal szarabb nem lehet Ő is így gondolta belerakta... azóta se semmi :o)

Nem mondom, hogy feltétlen ki kell próbálni, pláne, hogy ez nálunk történt 2szer, de nálunk segített...

2008. szept. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddig kapott válaszokat! Áttértem egy natúr tusfürdőre,talán valamit javulgat, de nem múlt el teljesen. Nekem nem olyan erős, ettől függetlenül kérdezném az utolsó válaszolót, hogy ez tényleg így történt? Végülis, ártani nem árthat,mert hipóval szoktunk takarítani is, de meglep, hogy mitől javíthat az ekcémán,ha javít.
2008. szept. 26. 11:01
 7/11 anonim ***** válasza:
53%

szia... hát őszintén szólva semmit udományosat és meggyőzőt nem tudok írni... Nálunk ez 2szer is segített. De az már tényleg olyan volt, hogy anyum is úgy volt vele: Rosszabb már nem lehet... és tényleg nem jobb lett... egyszerűen elmúlt és azóta se. Pedig nagyon nagyon nagyon gáz volt. Gézkesztyű meg hát pfújj, váladékozott már a végén meg.... na jó...

Ennyi... sajnos nem tudok ezen túl semmit írni, nálunk bejött... ( ja és anyum azt mondta, hogy nyílván nem volt kellemes érzés...)

Gondolom ilyen, hogy az ekcéma talán savas közegben érzi jól magát és az erős lúg padlóra tette, vagy valami ilyesmi... De ez lehet baromság... Nem tudom én jogász vagyok és a kémiához tök süti.

2008. szept. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszönöm!!!!
2008. szept. 30. 22:18
 9/11 anonim válasza:
Keresd a neten a DR NONA hollttengeri készítményeket.képeket is találsz gyógyult bőr és égési sebekről,érdemes tanácsot kérni.
2009. máj. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nekem pár éve a Pelsano med kenőcs segített átmenetileg. (Napraforgóolaj alapú, recept nélkül is kiadják.)
2010. júl. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!