Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Chron betegség? Ha valaki...

Herceg Kornél kérdése:

Chron betegség? Ha valaki tud, segítsen! Többit lent.

Figyelt kérdés
már egy hete hasi görcseim vannak, amit hasmenés kísér naponta többször. Voltam dokinál vele írt fel görcsoldót, bél flóra helyreállítót stb.. sok változást még most sem érzek, maximum annyi, hogy nagyobb mennyiségű széklet távozik egyszerre, mint a betegség első pár napjában. Utánaolvastam és chron betegségre utalnak a tüneteim. Nyugtassatok meg, hogy nem az! aki át esett ilyenen, vagy még beteg neki hogy kezdődött?

2014. okt. 18. 09:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Rengeteg oka lehet a hasmenésnek, nem kell egyből Chron betegségre gondolni, szedjél széntablettát és diétázz, igyál sok folyadékot, ha továbbra is erős görcseid vannak és megy a hasad, akkor menj vissza a háziorvoshoz, majd elküld kivizsgálásokra, pl, vérvételre.
2014. okt. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hétfőn már megyek vérvételre, mert a doki is mondta, hogy már le kellett volna folynia a betegségnek, ha bélfertőzésről, vagy gyomorrontásról lett volna szó. Igazából a görcsök miatt parázok, mert szedek buscopan-t és dicetelt, mind a kettő görcsoldó, viszont nem sokat csillapít..
2014. okt. 18. 09:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Görcsök azért vannak, mert megy a hasad, előtte görcsöl, lehet egy bélhurut is, ez sokszor elhúzódik, ilyenkor szigorú diéta van és ajánlott a széntabletta, a vérvételből majd több kiderül. Akár egy vakbélgyulladás is járhat ilyen tünetekkel.
2014. okt. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! hát igen majd abból kiderül több is
2014. okt. 18. 09:25
 5/6 A kérdező kommentje:
még annyi, hogy ugye most a héten voltam ezzel a betegséggel orvosnál, jövő hét hétfőre kaptam időpontot vérvételre, beutalt hasi és medence vizsgálatra (tükrözés) is, viszont arra soron kívül is csak okt.28.ra kaptam időpontot. NA most tegyük fel, hogy tényleg bélgyulladásom van, akkor nem késő még ennyit várni az esetleges betegséggel? mert ha igen, inkább lelmegyek egy maszekhoz de nem kívánok ezzel sokat várni ha nem változna.
2014. okt. 18. 16:56
 6/6 anonim ***** válasza:

nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni.

viszont ha megengedheted magadnak, hogy maszek dokihoz menj, akkor miért ne mennél.

én se várnék, ha annyira kétségbe lennék esve.

a stressz miatt a teljesítőképességed csökken, az életminőséged romlik, stb... lehet az a 10-15 ezer forint befektetés megéri, hogy ne idegeskedd végig az elkövetkezendő időszakot.

2014. okt. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!