Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Gerincsérvem van. Adnátok...

Gerincsérvem van. Adnátok nekem tanácsokat?

Figyelt kérdés
A III-IV-V csigolyánál és a keresztcsonti résznél sérvem van, CT-vel megállapították. Így, 28 évesen elég elkeserítő a helyzetem. 1 hete fekszem, nem tudok menni, ülni sem. Szedem a gyógyszereket, de csak egy hajszálnyit javul napról napra. Lelkileg már teljesen padlón vagyok, rettegek a műtéttől. Alternatív megoldásokat tudnátok nekem ajánlani? Kinek mi segített? Most készülök akupunktúrás kezelésre. Voltam gyógymasszőrnél, de úgy érzem, hogy nem tett jót a masszírozás, sokkal jobban fájt utána. Hallottam a gerincnyújtó padokról is, de félek ráfeküdni, nehogy nagyobb kárt csináljak magamban. Pedig egy ismerősöm esküszik rá, hogy neki az tette helyre. Persze az orvosom csak a gyógyszert tudja felírni, tanácsokat nem nagyon ad, én meg nem tudom, merre is induljak el. :((((

2014. jún. 27. 10:25
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Csontkovács. Bátyám most lesz 20, neki két helyen is van, de ez segített neki.
2014. jún. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt gerincsérvem. Már nem éreztem a vádlim, a combom négy hónapig görcsbe volt, lábujjhegyre állni a bal lábammal nem tudtam. A fájdalom szinte elviselhetetlen volt, a gyerekeim öltöztettek és húztak fel az ágyból reggelente, mert képtelen lettem volna egyedül felkelni. Volt olyan, hogy apu kísért ki a lakásból, mert nem tudtam egyedül. Minden felkelés után kellett kb 1 óra séta a lakásba amire elviselhető lett a fájdalom, és egy kicsit könnyebben mozogtam.


Ennek ellenére nem engedtem műteni. Minden nap bementem dolgozni. Pultos voltam, fájdalomcsillapítón éltem. Egy milgamma injekció kúrát csináltam végig ami egy hetes volt. A doki hülyének nézett, hogy nem hagyom megműteni.

Ennek 5 éve.


Amit én tettem.

Nem feküdtem a fájdalom ellenére, hanem mentem és tettem a dolgom. A gerincsérv, akkor okoz kegyetlen panaszokat, amikor kitüremkedik a csigolyák közé, amik nyomják, stb. De ezt te is tudod.

Az egyetlen megoldás, ha nyújtasz. Legalábbis nálam ez vált be.

Egyszer voltam kiropraktőrnél, aki elmondta, hogy erőltessem a nyújtást, mert egyenesbe kell jönnie a gerincemnek.

Ezt tettem.

4 hónap kínlódás után így helyrejött. A furcsa az, hogy ahogy jött, úgy múlt el. Nyilván utána még éreztem néha, féltem is hogy visszatér, de szerencsére megtanultam odafigyelni magamra.


Azóta is minden nap tornázok, erősítem a gerincet körülvevő izmokat, hogy segítsenek a tartásban.


Szerintem kelj föl, bármennyire is fáj, és mozogj, mert különben tényleg vége, és műtét nélkül nem úszod meg.

Ha nem szedsz még milgammát akkor kezd el azt is.

2014. jún. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem 16 évesen lett gerincsérvem, a sztori a szokásos, anyukám öltöztetett, háromféle gyógyszer, zsibbadás és fájdalom. Fél évig jártam kitartóan gyógytornára, az úgy ahogy rendbe rakta, kíváncsi vagyok, meddig marad így.
2014. jún. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
hasonló gondal küzdök évek óta 3db van belőle a legnagyobb 13mm-es. nekem a mozgás sokat segített és a munka, az a gond ha 2-3 napot punyadok akkor jelenkezik az erős fájdalom,egyébként elviselhető de érzem mindig. úszás ,kerékpározás is jó,és ledtam pár kilót.a hozzáállásodon múlik ne hagyd el magad. műtétől tartok több ismerőst is műtöttek akinek rosszebb let sajnos.
2014. jún. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerdára kaptam időpontot egy egészségcentrumba egy gyógytornászhoz. Azt mondta, hogy van egy módszer, ami olyan mozgásokból áll, ami segít visszahúzni a sérvet, plusz még fel fog fektetni egy denevérpadra, amin lógni fogok, ezáltal megnyújtja a gerincemet és széthúzza a csigolyákat. Egy kicsit félek, de várom is, remélem segíteni fog. Eddig csak nem szteroid gyulladás csökkentőket szedtem, meg diclofenac krémet. Én is úgy vagyok, ha reggel felkelek, iszonyatos, teljesen le vagyok merevedve, és iszonyatosan fáj, járkálok, közbe masszírozom be a krémet, hogy valamit lazuljon, hogy tudjak kicsit mozogni. :( Persze tudom, azon is sok múlik, hogy az ember agyban hogy áll hozzá. Nehéz nem elkeseredni, de próbálok erőt venni magamon, és elkerülni a műtétet. Milgammát eddig még soha nem szedtem, de most ki fogom próbálni azt is. Köszönöm a tippeket. Üdv!
2014. jún. 28. 10:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!