Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Tölcsérmellkas ellen csak a...

Tölcsérmellkas ellen csak a műtét segíthet? (kis mértékű)

Figyelt kérdés
2010. jan. 1. 00:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg igen. De ha csak kis mértékű, akkor felesleges műteni, ha műtik.
2010. jan. 1. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Igen, csak műtét segíthet.


Az, hogy milyen mértékű, ránézésre nem mindig mondható meg nagy biztonsággal. Az általános elfogadott mérőszám az ún. Haller-index: a mellkas belső szélessége osztva a szegycsont legbeljebb eső része és a gerincoszlop közti távolsággal. Ezt komputertomográfiás eljárással készített keresztmetszeti felvételek alapján lehet megállapítani.

2010. márc. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
tegyükfel fennáll a gyanú erre a deformításra, mit tehetek? háziorvos? stb?
2010. márc. 11. 21:15
 4/4 anonim válasza:

ugyanezért műtöttek meg 4 éve Pesten. csak műtéttel lehet rendbe hozni, de olyan az eljárás, h nem látszik semmi belőle, nekem is két kicsi csík a mellkasom két oldalán, de pont takarja a melltartó.

én csak ajánlani tudom, h csináltasd meg, persze nem egy kellemes élmény, (egy műtét se az), de én nagyon örülök neki, h megcsinálták.

2010. aug. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!