Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Önhipnózis, vagy szuggesztió?!

Önhipnózis, vagy szuggesztió?!

Figyelt kérdés

Hallottam olyan önhipnotizálásról - vagy szuggesztióról - ami abból áll, hogy felmondasz magadnak egy pár mondatot pl.: pro aktív vagy, jó problémamegoldó vagy...stb. És ha ezt elalvás előtt rendszeresen hallgatod, hatással lehet ez irányú viselkedésedre. Ez valóban így lehet?

Google jó barát, de nem igazán találtam ilyet, illetve kíváncsi lennék próbálta e már valaki?! Köszönöm!



2014. ápr. 23. 13:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt úgy hívják, hogy alvatanulás, és voltak ilyen kísérletek... alvás előtt, közben és ébredéskor kell hallgatni.

Erősen magolás jellege lesz, vagyis az agy ilyenkor sehova sem kapcsolja ezt a tudást.

2014. ápr. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 homo ludensz ***** válasza:
Vannak akik állítják hogy ha belealszol a meditációba akkor is hasznodra válik mert a tudatalatti felfogja. Stresszoldó meditációt már próbáltam,nem vettem észre változást.Valami pozitív kicsengésű motivációra gondoltál ha jól értettem.Meg lehet próbálni de alvás közben csak a vegetatív pontok a felvevők azok amelyek a légzést,stb.ért felelősek.
2014. ápr. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Azt mindenképpen tisztázni kell hogy ez nem meditáció!


Minthogy az agykontrolosoknak és az ezoterikusoknak általában fogalmuk sincsen arról hogy az micsoda...


2. Az elmében lévő programokat semlegesíteni vagy törölni kell és nem felülírni. Ha felülprogramozol azzal hosszútávon lehet hogy több bajt csinálsz mint hasznot.

2014. ápr. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából az érdekelne, hogy ezzel a módszerrel felerősíthetem e az általam ismételgetett tulajdonságokat? Tehát, arra gondolok, hogy a gyereknek ha sokat mondod, hogy hülye vagy, meg nem értesz hozzá, az elhiszi, és úgy áll neki a feladatokhoz, hogy én ezt nem tudom megcsinálni, mert így rögzült benne. Ha ezt ezzel a módszerrel megpróbálom felülírni, akkor ez javítható? Vagy ez teljesen hülyeség? A google jó barát tudom, találtam is egy oldalt anno, de azóta eltelt pár hónap és nem találom ami erről cikkezett :-(
2014. ápr. 25. 08:55
 5/7 homo ludensz ***** válasza:
Kedves utánam hozzászóló. Az általad említett törlést vagy cserét én úgy ismerem hogy Transzcedetális Gyógyászat.Amennyiben érdekel a módszer szívesen ismertetem úgy ahogyan én csinálom.
2014. ápr. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Bécs P válasza:

Amit én tudok erről : Az ilyen típusú, pozitív tartalmú megerősítések, szövegek úgynevezett "módosult tudatállapotban" jól tudnak működni (noha nem mindegy a szöveg, például "meg fogom nyerni a lottót", evidens, hogy nem erről van szó, ennek semmi értelme)

Ezt a fajta módosult tudatállapotot relaxált tudatállapotnak is szokták nevezni, amikor az agyi hullámtevékenység megváltozik, lényegében az ember befelé tekint és nem kifelé. A relaxáció-meditáció-hipnózis, stb. nem keverendő egymással, mert más dolgok, a közös bennük, hogy ez a fajta jobbféltekei domináns állapot mindegyiknél létrejön.

Kutatások szerint ha valaki programozni akar, akkor 28 napig, mindennap, u.akkor kell elismételni egy adott szöveget, és azért legyen reális a szöveg. Tagadó szó, nem kerülése ajánlott, csak pozitív. ( Egyébként én ilyen autoszuggesztív szövegeket inkább ébredés után közvetlenül futtatnék végig magamban, mert én kevésbé aludnék bele) Szerintem fontos az is, hogy ne aludjon el az ember, hanem az ébrenlét és az alvás között legyen. Valakit ez nagyon érdekel, lehet kapni egy jó könyvet, Stresszoldó és relaxációs módszerek, kék könyv, egész jó.

2015. júl. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Bécs P válasza:
Igen, átfordíthatod a véleményedet magadról, a hozzáállásodat. Szerintem ez 0-24 munka, éber állapotban is ha észreveszed, hogy ilyen gondolataid támadnak, mondassz egy STOP-ot, és valami pozitívra gondolsz például. De pedig azért erről elég sok anyagot lehet találni, csak nem biztos, hogy a google az egyetlen forrás.
2015. júl. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!