Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Fagyi torkok fájásra jó?

Fagyi torkok fájásra jó?

Figyelt kérdés

Nagyon fáj a torkom és ha köhögök még jobban ,köhögéstől meg a fejem . Minél hamarabb rendbe kéne jönnöm mert hétvégén matek verseny és nb2es forduló és így nem bírok jól gondolkozni. Mi a legjobb , leggyorsabb

megoldás ?


2014. ápr. 9. 16:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem biztos. Legjobb lenne ha kamillateával gargalizálnál.
2014. ápr. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem a langyos, sós vizes gargalizálás hozza leghamarabb rendbe, gargalizálás után a szádat öblítsd ki, akkor nem érzed a szádban az undorítót sós ízt, vagy öblögess Phlogosol oldattal. Sem a túl hideg, sem a túl meleg nem jó ilyenkor, igyál mézes teát és vegyél valamilyen torokszopogató tablettát, betegséges fejfájásra jó egy fél Rubophen tabletta.
2014. ápr. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szopogatós tablettát nem éri meg venni, mert kb. annyira használ, mint halottnak a csók.
2014. ápr. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat
2014. ápr. 9. 16:17
 5/10 anonim válasza:

Strepsils, tantum verde, meleg mézes tea,sál...

A fagyi csak akkor jó a torokfájásra ha kivették a garatmandulád, máskor meg inkább kihagyni ha fáj a torkod...

2014. ápr. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Csak mandulaműtétre.

A gyulladt torok csak még rosszabb lesz tőle.


A legjobb az lenne, ha elmennél a dokihoz, és kisírnál tőle némi antibiotikumot. (Igen, a csapból is az folyik, hogy vírusra nem jó, de nekem 1 nap alatt leviszi a gyulladást meg a fájdalmat. Arról nem beszélve, hogy a köhögés már simán lehet bakteriális felülfertőződéstől.)


Ha ez nem járható út, akkor mézet egyél, illetve csak langyos dolgokat igyál. (A forró sem jó.) Kamilla tea kerülendő, mert szárít, és még jobban fog fájni.


Emellett az alábbiak közül választhatsz:

Bioparox spray (nem olyan hatékony, mint az tablettás antibiotikum, de elfogadható)

Tantum Verde (ez csak tüneti kezelés), esetleg Strepstils, Mebucain (a Tantum Verde a legjobb szerintem)

Coldrex vagy Neocitran vagy Aspirin+C (egyet válassz, mert mind ugyanazt tudja, tüneti kezelés)


Mellette ágyban fekvés és ima...

De a nagy igazság az, hogy hétvégre csak antibiotikummal tudsz meggyógyulni.

2014. ápr. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A sós gargalizálás tényleg jó, azt kihagytam. (A kamillás NEM!!!) Viszont ha kiöblíted vagy iszol utána, akkor nem ér semmit.

6.

2014. ápr. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem a torkát kell kiöblíteni, csak a száját, a torokban ott marad a sós víz, én így szoktam.
2014. ápr. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát nekem a kamillás mindig jó volt. Jobb, mint a gyógyszer.
2014. ápr. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én ha így vagyok és fagyit eszek,mindig segít rajtam,hülyeség hogy rosszat tesz,nekem még soha nem okozott gondot,ha torokfájáskor fagyit ettem
2014. máj. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!