Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Szemölcsömtől szeretnék...

Szemölcsömtől szeretnék megszabadulni, mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Több,mint fél éve van már.Eredetileg egy volt aztán lett belőle kettő,ami mára már összenőtt.Focizok ezáltal jönnek ki a térdemen a szemölcsök.

Vegyek szemölcsírtót a patikában,ami megoldja a problémát vagy menjek bőrgyógyászhoz?Illetve olvastam még grapefruitos megoldásról,ami nem tudom mennyire válna be.

(Ha lehetséges inkább megoldanám itthon.)



2014. márc. 26. 13:33
 1/8 anonim válasza:

Még csak fél éve?... nekem már több mint 2 éve van/volt úgy tűnik múlik :) hála a jó égnek. Nekem a kezemen volt EGY először próbálkoztam szalicisav+zsírral rákentem addig még le nem esett próbáltam a wartnert is... sikertelen volt mert mindig visszanőtt sőt... később csak több lett! Később elmentem bőrgyógyászhoz 5ezer Ft-omba és 3 percembe telt lefagyasztott 12db-ot ebből egy nagy a többi kisebb hát hagy ne mondjam milyen fájdalmakat éltem át akkor meg utána egész nap és nem beszélve a hólyagokról amik utána lettek, egy zsepit nem tudtam kézbe venni és a gyógyulás min 3 hét volt ("gyorsítva" mert a hólyagokat kilyukasztottam amit am nem szabadna)Képet mellékelek csak elrettentés képpen és ez csak az egyik kezem...

[link]

Eredmény kb 1 hónapig jó volt utána visszanőttek sőt a hólyagok helyén azon a területen ahol sérült a bőr sok apró kicsi jelent meg, az ideg majd meg ölt. Ennyit a fagyasztásról. Amiktől elmúlt (nem tudom melyik segített a sok közül) --> mindenféle babonát megcsináltam tejfölt rákentem a szemölcsökre lenyalattam a kutyával, 4 felé vágtam egy krumplit mindegyik oldalával bekentem utána a krumplit összeraktam eredeti állapotába és elástam eresz alá. Végül byewart kenőcs és bioptron lámpa együtt na sztem ez segített. Semmikép ne kapargasd ha nem akarod hogy több legyen mert garantálom sokkal több lesz ha elkezded mert akkor vérezni fog és az csak olaj a tűzre.

2014. márc. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
2014. márc. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 csillagocsks válasza:
(Ha màr a kategòria neve az h alternatìv gyògyìtàs) Mindenkèppen felejtsd el a gyògyszertàri cuccokat! Ìrd be a google- ba, hogy vèrrehullò fecskefû ès nèzd meg a kèpeknèl hogy nè ki. Szinte mindenhol megtalàlhatò sàrga kis viràgai vannak ès ha eltöröd a szàràt sàrga lötyi jön belôle!! Azt kend rà a szemölcsre!!!! De csak a szemölcsre!!!! Körülötte ne!!!! Ha kitartòan naponta töbször bekened minden problèma nèlkül eltûnik! Majd a sàrga szìne miatt megfogja a bõrõdet ezèrt pròbàld meg ùgy ràkenni hogy a kezedre ne fojjon!!! Ès ne az ùt mellõl szedd a növènyt!
2014. márc. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.Úgy gondolom eléggé elijesztettél a fagyasztásos megoldásoktól és köszönöm,hogy leírtad a tapasztalataidat.Szerencsére nekem csak 1 van,de azt szeretném,hogy 1 se legyen.Nem vakarom,mert tudom,hogy nem szabad.

A második válaszolónak:Igen észrevettem most,ahogy megnéztem a válaszokat,hogy ez a téma nem erről szólna.Megpróbálom a tanácsodat,jobban szeretem a "házias" megoldásokat.

2014. ápr. 3. 17:04
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is foglalkoztam a dologgal, ugyanis a nejem hátára is jött 2 db. Azt olvastam több helyen is, hogy a szemölcsöt vírus okozza, és az eltávolítás általában nem végleges megoldás, mert a környékéről nem tűnik el a vírus. Ezért azt a megoldást választottuk, hogy egy késhegynyi szalicilból és egy kevés krémből masszát csináltunk, rákentük, és egy stabil ragasztóval kb 2 napra leragasztottuk. Egy kicsit csíp, de ennyi idő elég volt ahhoz, hogy néhány nap múlva leessen és nyoma sem maradjon. Ugyanígy tyúkszemet is el lehet távolítani, csak tovább tart.
2014. ápr. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Konkrétan mi volt a krém,amivel összekeverted?

Érdekes megoldás,most már van hova nyúljak szóval el kezdem a felsorolt ötleteket megpróbálni.Köszönöm szépen mindenkinek! :)

2014. ápr. 19. 21:23
 7/8 anonim ***** válasza:
A krém tulajdonképpen teljesen mindegy, mivel csak az a feladata, hogy a szalicilt valamivel elkeverjük, és felvigyük a bőrre. Én a Niveát használtam, mert az akadt a kezembe. De lehet sok más fajta is, ami éppen van otthon. Tehát késhegynyi szalicilt szintén késhegynyi krémmel vagy kenőccsel összekeverni. Légy óvatos, ha nagyon csípne, és nem bírod, inkább hagyd abba. De ebben legalább biztos lehetsz.
2014. ápr. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Az ismerősök között többnek volt szemölcse és az ecsetelők semmit sem használtak egyiknél sem, bár ha jól tudom, akkor elég sokféle szemölcs létezik, így lehet, hogy más jellegű szemölcsöknél más jellegű kezelés eredményes.


Én is ugyanezt tapasztaltam, ecseteltem, vágtam hónapokig és visszajött utána.


A kiégetés hozott eredményt. Volt amelyiket kétszer kellett kiégetni, de utána megoldódott. Az égetés kellemetlen, de gyors és hatékony.

2015. ápr. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!