Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Minden mézben van propolisz?

Minden mézben van propolisz?

Figyelt kérdés
A "sima" boltban kapható vegyes virágmézben is?
2013. nov. 11. 17:59
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ha a propoliszt gyógycélokra szeretnéd használni, külön lehet kapni propoliszt, ezeken általában fogyasztási tanácsok is vannak. Én ilyeneket a piacon szoktam venni, és kikérem a véleményét a méhésznek.


A boltban kapható méz, elvileg méz gyakorlatilag méz+vegyi anyagok, ki tudja, hogy a mérleg merre fele billenne.


Másérszt én úgy tudom, a propolisz nem a mézben van.


Propolisz tinktúra:


Egy tömény alkoholos oldat. Sötétbarna színű, mézes-alkoholos illatú és ízű folyadék. Használható belsőleg (ecsetelésre vagy lenyelve) és külsőleg is. Limonádéba, vízbe, kockacukorra, teába vagy egy kanál mézre csepegtessük. Fogyasztása nemcsak kellemes, üdítő érzetet kelt, hanem hasznos is. A propolisztinktúra adagja naponta kétszer (reggel és este lefekvés előtt) 15-20 csepp. Főként antibakteriális, gomba- és vírusölő, valamint gyulladásgátló hatását fejti ki ilyen formában (légúti, húgyúti betegségek, fertőzések, influenza, gyomorfekély stb.) Ezenkívül fokozza a sejtlégzést, daganatellenes, fájdalomcsillapító, növeli a sugártűrő képességet, semlegesíti a mérgeket, vérnyomáscsökkentő, élénkítő hatású, és növeli a szervezet ellenálló képességét. Készítenek propoliszos kenőcsöt is.

2013. nov. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!