Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Izzadás ellen valami ötlet?

Jocika147 kérdése:

Izzadás ellen valami ötlet?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne, tudtok valami jó módszert izzadás ellen? Már mindent kipróbáltam, de semmi nem válik be igazán. Előre is köszönöm!
2013. szept. 6. 09:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Méregteleníts, táplálkozz egészségesen, sportolj, járj szaunába.


Aki izzadós az sajnos az is marad. De ebben nincs semmi szégyellni való, egy bizonyos szintig természetes.


Mennyire izzadsz és hol?

2013. szept. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egy pillanat alatt le tudok izzadni, szinte bárhol főleg, ha több ember van a közelemben, ennek talán van más oka is. Nekem azért jelent problémát, mert a világosabb színű pólókat szeretem. Olvastam valahol, hogy ebben az esetben ha többen vannak a környezetemben, ha tudom magam kontrollálni, akkor valamivel előrébb juthatok, nem tudom, szerintem van benne valami. Érdekes amit írtál, sportolás hogyan segíthet benne?
2013. szept. 6. 09:11
 3/7 Imola Ágnes ***** válasza:
Zsálya, levendula...ezeknek nézz utánna.
2013. szept. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A sportolás is normalizálja az anyagcserét. Az izzadás méregtelenítő folyamat is, így ha ezt sport közben teszed, akkor kevesebbet kell kiizzadnod nyugalmi állapotban. Másrészről pedig az idegrendszerre is kedvező hatással van, így ha idegi eredetű a túlzott mértékű izzadásod, akkor arra is pozitív hatással lehet.


A szaunában is izzadsz, kvázi kiizzadod előre amit amúgy is ki szoktál.


Az egészséges táplálkozás egyértelmű, hiszen kevesebb méreganyagot juttatsz be, így a szervezet sem akar pánikszerűen megszabadulni tőlük. Ha minden szükséges táplálóanyagot beviszel a szervezetedbe, az az idegrendszernek is jó.


Nem utolsó sorban fentiekkel nem hízol el, a testednek nem kell erőlködnie sem a mozgásnál sem az étel megemésztésénél, így kevésbé izzadsz és ha izzadsz is akkor sem lesz annyira büdös.


Egyébként én is izzadósabb vagyok nő létemre, de igyekszem betartani fentieket, ezen felül természetes dezodorokat használok, nem alumíniumos izzadásgátlókat, mert az alus izzadásgátlók összehúzzák az izzadságmirigyek kivezető csöveit, és ezzel ideiglenesen gátolják az izzadás, de ami akkor nem jön ki, az ki jön máskor, rosszabb esetben bent valami galibát csinál.

A natúr dezodorok csak a szagokat szüntetik meg, így sokkal kíméletesebbek, és hagyják méregteleníteni a szervezetet, ami ha kilökte a felhalmozódott mérgeket, utána sokkal kevésbé fog izzadni. Bár az izzadságfolt ellen nem jó a dezodor, de szerintem egy kisebb izzadságfolton nincs még mit szégyellni, hiszen élünk, ez vele jár.

Sokan számolnak be arról, hogy mikor áttértek erre az életmódra, közvetlenül utána egy kicsit romlott a helyzet és később miután kitisztult a szervezete, már sokkal jobb lett.

2013. szept. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Ki fogom próbálni, mindennapos futást már amúgy is terveztük haverokkal :) Én csak Old Spice-t használok, nem találom rajta azt hogy alumíniumos lenne, habár halottam már azt amit írtál , és nem is igazán tüntetik fel hogy tartalmazza-e akkor sem, ha valóban van benne.
2013. szept. 6. 09:56
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, az Old-spice dezodorokban valóban nincs alumínium. Szóval ez még a jobbik kategória.


(Aluminium-tetrachlorohydrex vagy aluminium chlorohydrate néven szerepelne az összetevők között. Sokszor az összetevőket a hátsó címke alatt találod, ha felhajtod.)


Remélem sikerül megoldanod ezt a problémát. Ha még 20 éven aluli vagy, akkor ki is nőheted.


Üdv,

2013. szept. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséged, még 19 vagyok .

További szép napot !

Üdv!

2013. szept. 6. 10:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!