Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Melyek a gyulladáscsökkentő...

Melyek a gyulladáscsökkentő hatású zöldségek és teák?

Figyelt kérdés

Igazából összetettebb a probléma: sógornőmnek minden hasi műtét után (sajnos több volt már neki, és most is éppen lesz egy) nagyon nehezen gyógyul a sebe (belül is), és általában be is gyullad. Többször már szét is nyílt neki a belső varrata.

Abban kérném a segítségeteket, hogy milyen teát vihetnék neki, vagy milyen ételt főzhetnék (levest, zöldséget), ami segítene neki a gyógyulásban.

Bocs, ha nem jó kategóriát választottam, de talán ebbe illik leginkább a kérdésem.


2009. okt. 29. 18:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

A paradicsom gyulladás csökkentő hatású, nyersen.

Azt kéne a sebre karikázni. ( gyulladt aknékra is azt szokták) baja nem lesz tőle, hacsak nem allergiás rá.)

Teából pedig valami gyulladás csökkentőset válassz, neten nagyon sok van.

Sűrű kötés csere és esetleg betadine-os öblités.

2009. okt. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A kamilla is gyulladáscsökkentő.
2009. okt. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha szereti ananászt. Ez gyulladáscsökkentő hatású és felgyorsítja a műtétek utáni gyógyulást.
2009. okt. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

A kérdésem igazából arra irányult volna, hogy kifejezetten a belső sebgyógyulást (amit ugye nem tudunk borogatni, meg ecsetelni) mivel lehetne elősegíteni.

Teák: tudom, hogy utána lehet nézni a neten, de gondoltam van aki ért hozzá, és akkor nem kell 3500 féle teafű/mag/gyökér leírását végigolvasnom, hogy melyik lenne a legjobb.

2009. okt. 29. 19:08
 5/11 anonim ***** válasza:
menj el aközeledben lévó bioboltba és mond el ,hogy belső seb gyógyulására kéne neked valamilyen kisegítő tea az eladó egyből tud ajánlani 2-3 félét is illetve egy ilyen teatasak 160-400 ft-ig terjedőek árkategóriában
2009. okt. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A 18:35-ös és a 18:51-es válaszolónak köszönöm, hogy időt szakított, és érdemileg válaszolt a kérdésemre.

Többieknek: ha nem tudtok válaszolni a kérdésre, akkor nem kell időt pazarolni a gépeléssel. Tudom, hogy meg lehet nézni a neten, tudom hogy el lehet menni bioboltba, stb. Sőt, tudom hogy még orvost is meg lehet kérdezni.

2009. okt. 30. 09:06
 7/11 anonim ***** válasza:
Már nem azért kedved kérdező de a bioboltos válasszal mi bajod?Szerintem tippnek szánta ,hogy jobb lenne ha elmennél és ezzel egy szakorvos jobban tudna neked segíteni mert nem mindegy milyen gyulladás mert tőbbféle gyógynövény van erre és lehet neked valamelyik jobban hat mint a másik a bajod okától függően.Égnek áll a hajam az ilyenektől akik ha egy kis rákeresést vagy utánanézést már személyes tragédiának könyvelnek el...
2009. okt. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A kammiláról nem tudtál de anetről meg a többiről igen?Érdekes...:)
2009. okt. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves Nehezményező!

Ezt az oldalt azért találták ki, hogy feltehessük a kérdéseinket. BÁRMILYEN kérdést. Természetesen be tudok írni bármit a google-ba, de gondoltam itt esetleg olyanok fognak válaszolni, akiknek van személyes tapasztalatuk ilyen esetekre. A te felfogásod szerint ezt az oldalt akár meg is lehet szüntetni, hiszen mindenki képes használni a különböző keresőoldalakat. De legalábbis az egészség témakört teljesen meg kellene szüntetni, hiszen mindenki menjen orvoshoz a bajával.

A kamilláról természetesen tudtam. Azért értékeltem azt a választ hasznosnak, mert az VÁLASZ volt a KÉRDÉSEMRE (és az ananászos is).

Ha az lett volna a kérdésem, hogy hol vegyek gyógynövényt, akkor persze megfelelő lett volna a bioboltos válasz. De az én kérdésemre ez NEM VÁLASZ! Nem kötelező minden feltett kérdésre válaszolni, főleg ha érdemben nem is tud az ember.

Remélem kielégítő volt a válaszom.

2009. okt. 30. 13:35
 10/11 anonim ***** válasza:

Mindenképpen jó a vegyes zöldségleves. Lehetőleg tésztabetét nélkül.20 perc főzés bőven elég. Ezt lehet variálni, egy-egy alkotórészt növelve benne.Me

legítsétek fel, ha eszi. Szedjen " A" és "C" vitamint, az nagymértékben segíti a sebgyógyulást.Dörzsölje össze a két tenyerét, és tartsa tenyerével lefelé a hasán.Addig, még érzi a jó meleget, ami a kezéből jön.Bíztassátok őt, hogy megjöjjön a hite, a gyógyulásában.A kitartás meghozza az eredményt!!

2009. nov. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!