Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A máriatövisnek milyét kell...

A máriatövisnek milyét kell leszedni? Azt mondják a magját, de az hol van én nem találom.

Figyelt kérdés
2013. júl. 24. 20:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Szakértelem nélkül ne szedj le gyógynövényeket, mert többet árthatsz vele, mint használhatsz! A máriatövist pl. egy laikus (és ha nem találod egy növényen a magokat, akkor gondolom/remélem Te is ebbe a kategóriába tartozol) szerintem nem tudja megkülönböztetni a bogáncsoktól/aszatoktól, úgyhogy vagy vedd meg gyógynövényboltban a bevizsgáltat vagy legalább egy tanfolyamra menj el, ahol a természetben tanulmányozzátok a növényeket, megtanítanak hogy hogyan és mikor gyűjtsd be őket, hogy a legoptimálisabb legyen a hatóanyagtartalmuk, hogyan szárítsd és hogyan készíts belőle forrázatot ugyanezért. Nem arra szeretnélek rábeszélni, hogy szedd be tabletta formában, azt én sem tenném, de legalább legyél tisztában a veszélyeivel. Egyébként az általad begyűjtött növénynek lehet hogy a jelenlegi életszakaszában nincs magja. - Egy gyógyszerész
2013. júl. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál, de sajnos óriásit tévedsz, ugyanis 22 éve szedem és ismerem szinte betéve a gyógynövényeket. Már 17 éves koromban kezemben Mária Treben könyvével szedtük apuval a gyógyfüveket . . . , viszont a máriatövissel nemrég találkoztam (ez kimaradt) és nem tudom milyét kell szedni. Neten kevés infó van róla.
2013. júl. 24. 22:03
 3/5 anonim ***** válasza:
Az, amit a köznyelv magnak hív, a máriatövis esetében tulajdonképpen a növény termése - a gyógyszerkönyvben ez a hivatalos drogja (Sylibi mariani fructus). Kb. kis makknak néz ki, szóval ha szétcincáltad a virágzatot és nem találtad meg a tömegeit, akkor rossz növényt szedtél le. Az ezekben a kis magokban lévő olaj az, amely a leggazdagabb a hatóanyagban. Mivel az olaj apoláris, a víz poláris, így teaként fogyasztva a hatóanyag nagy része nem fog kioldódni, a maradék meg vacak, olajos ízű lesz, ergo célszerű kisajtolni az olaját (hát én erre biztos nem vállakoznék itthon). És Maria Treben Egészség Iste patikájából könyve valóban szuper, töbek között ennek hatására lettem gyógyszerész, de nem tanít meg gyógynövényt gyűjteni - én nem vállalkoznék rá, hogy ismeretlen erős hatású gyógynövényt "szerezzek" be a természetből, főleg hogy tényleg rengeteg gyomnövénnyel könnyű összekverned. De természetesen a Te életed, azért remélem segítettem.. és ha esetleg cukorbetegség kiegészítő kezelésére használod, akkorpriviben kérlek írj majd a tapasztalataidról! :)
2013. júl. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon köszönöm, sokat segítettél!

Hát ezt akkor kihagyom ....

Én édesapámnak akartam begyűjteni a májfunkciók javítására, de akkor majd nézek kapszula formájában.

Köszi még egyszer! :)

2013. júl. 25. 09:44
 5/5 anonim válasza:
Na és a vadkendernek melyik részét kell leszedni ?
2013. aug. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!