Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mennyire veszélyes a hátgerinc...

Mennyire veszélyes a hátgerinc megropogtatása?

Figyelt kérdés
Ha kissé görbének érzem magam (általában reggel), megropogtatom a hátam, hogy kiegyenesedjek........ha nem hagyom abba, később fájni fog a hátam?....és az jó ha "görbén" hagyom?
2009. okt. 12. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Dehogy veszélyes. Fontos, hogy "helyrerakd" a csigolyáid, az izmaid. Igazából mindenkinek 10 perc nyújtással kéne kezdenie a napot.
2009. okt. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szóval akkor itt nem az a helyzet, mint az ujjpercek ropogtatásánál?- mert arról biztosan tudom, hogy visszaüt.
2009. okt. 12. 22:27
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Múltkor láttam egy műsorban, ahol pont az ujjak ropogtatásáról volt szó. Kiderítették, hogy semmilyen káros hatással nincs az emberre.
2009. okt. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%

Szerintem is egyértelmű, hogy "ropogtatni szükséges".

Ha nem tennéd, beszűkülnek az ízületek, rövidülnek és gyengülnek az izmok stb. szóval akkor úgy maradsz ahogy voltál. Ugyanezért kell(ene) lábat, csípőt, kart is nyújtani.

2009. okt. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem veszélyes sőt...,de minden egyes hátcsigolyát,deréktáji lumbál csigolyát nem tudsz magadtól megroppantani, ezért van a csontkovács.És hogy tudd minden egyes csigolyában haladó idegvégződés irányít egy-egy belső szervet pl. 6 hátcsigolya(máj),4.lumbál csigolya belső nemiszervi idegellátás,ha valamelyik csigolya nincs a helyén ezálltal is kialakulhatnak betegségek.
2009. okt. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!