Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Ha a májammal van baj, mi...

Ha a májammal van baj, mi lehet a lelki ok?

Figyelt kérdés
2013. jún. 19. 12:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
57%
Azontúl, hogy hülye vagy elmenni egy orvoshoz?
2013. jún. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
A kérdező egy szóval sem írta, hogy ne menne orvoshoz. Azért ha már kritizáljuk, akkor legalább legyen megalapozott a kritika. Amúgy azért van miért. Elég gond van a májaddal. Teljesen felesleges még azzal tetézni, hogy magadat kezded el okolni érte. Hacsak nem az idült alkoholizmus tette tönkre, akkor sok lelki oka nem lehet.
2013. jún. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Voltam orvosnál, másképp honnan tudnám, hogy baj van vele.

Természetesen az orvos semmit sem mondott vagy kérdezett a dologgal kapcsolatban, ezért is tettem itt fel egy kérdést, hátha ebből az irányból okosabb leszek egy fokkal. Nem történt meg.

Lehet, hogy én jobban ismerem magamat, mint te kedves válaszoló. Egyáltalán nem okolom magam. Átlagosan havonta, ha 4 üveg sörnyi alkoholt ittam mostanában, sosem volt szokásom a rendszeres ivászat. Azt sem írtam sehol, hogy tönkre ment a májam, csak nem tökéletesen funkcionál, legalább is az orvos szerint.

Köszönöm a "válaszokat".

2013. jún. 21. 11:56
 4/21 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy alkoholista (egy szóval sem írtam,hogy az vagy), akkor semmilyen közvetlen vagy közvetett lelki oka nincs, hogy nem tökéletesen funkcionál a májad. Elhiszem, hogy nem okolod magad érte, de ha ebből az irányból próbálsz "okosabb lenni" a kérdéssel kapcsolatban, akkor előbb vagy utóbb fogod.
2013. jún. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%

R.Dahlke: A betegség mint szimbólum, és az Út a teljességhez című könyveit ajánlom, ha érdekel a betegségek lelki oka (mert természetesen ilyen van).


idézet:

testi szint: a máj, élet, értékelés, visszacsatolás

tüneti szint: a világnézet, a vallás, az értékelés tudat alatti konfliktusai, a mögöttük megbúvó problémák elhanyagolása, agresszív harc a helyes mértékért, a hasznos, a káros, a mérgező megítélésének problémái, mértéktelen befogadás, túlzott terjeszkedés, megalomániás gondolatok, a túlzások kiegyenlítése energia és potenciavesztéssel, melankólia, depresszió

feloldás: életünket éljük a helyes mértékkel

2013. jún. 22. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Pontosan erről beszélek, az asztrológusok elbújhatnak emögött a maszatolás mögött. De semmi baj, amíg bűntudatot ébresztünk a betegben a nem létező (pontosítok: kisebb-nagyobb mértékben mindenkiben megtalálható) problémái miatt, addig minden rendben van.
2013. jún. 22. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

5. köszönöm.

6. szerinted akkor miért és hogyan jön létre egy betegség?

2013. jún. 22. 09:57
 8/21 A kérdező kommentje:

Ja és 6. ebből már enyhén szólva elegem van, hogy felteszek itt egy kérdést és jön 20 oltás, ami aztán semmit nem válaszol meg aztán esetleg egy értelmes válasz. Gondolom nem fér bele valakinek a világnézetébe a kérdés amit felteszek és így reagál rá.

Tehát ha valaki úgy gondolja, hogy hülyeséget kérdezek és ő ezt tudja is, magáról, hogy okosabb, akkor minek ír ide valamit. Nem az volt a kérdés, hogy Baj van a májammal, mi lehet a lelki oka, nem voltam orvosnál, hülye vagyok-e, és szerintetek van e ilyen hogy lelki ok miatt beteg e az ember, és ez miatt magamat okolni érdemes?

Most nem konkrétan rólad van szó. Mert egy pár ilyen kérdésem volt már. Szerintem most tettem fel itt kérdést utoljára, semmi értelmét nem látom már ennek az oldalnak.

Úgy hogy még valamit írjál ide gyorsan erre a kommentre is hogy milyen hülye vagyok. Védd meg az igazad és magad. Legyen tied az utolsó szó, csak te vagy az okosabb.

El is ismerem, a betegség nem lelki eredetű, nem úgy kezdődik a gyógyítása hogy szembe nézek magammal valószínűleg nem úgy élek ahogy kell, ezért van az egész. Mert ez csak magam okolása. Kívánom hogy ilyen magas szellemi szinten éld le az egész életed.

2013. jún. 22. 10:19
 9/21 A kérdező kommentje:
Elnézést még egy megjegyzés. Megnézném én azokat az embereket akik itt mindent jobban tudnak, hogy az életben hol tartanak emberileg.
2013. jún. 22. 10:26
 10/21 anonim ***** válasza:
48%

1. Az első hozzászólást nem én írtam.

2. Arra a kérdésre, hogy mi a "mélyebb" lelki oka egy betegségnek annál értelmesebb válasz, hogy ez az egész csak belemagyarázás nincs. Szerintem. A tudomány jelenlegi állása szerint. Főleg nem ha a lelki okot az általad hasznosnak ítélt hozzászólásban vázolt gumifogalmakkal írjuk le.

3. Mindenkinek vannak problémái. Nekem is. Testiek is, lelkiek is.

4. Ezoterikus és alternatív gyógyászati kérdésekben tényleg nem ez az oldal a megfelelő tudakozódási hely. Főleg ha előre eldöntöd a választ. :)

2013. jún. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!