Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Tényleg "mindenre" hatásos az...

Tényleg "mindenre" hatásos az aloe vera?

Figyelt kérdés

Most fogok kapni egyet és már a csapból is a sejtregeneráló meg mindenféle hatása folyik.Leginkább a következők érdekelnének:

Kint lévő fognyakra lehet használni?Regenerálhatja az ínyt?Anyajegyes bőrre szabad kenni,nem árt?Olyat is hallottam,hogy egyesek direkt a szemükbe csepegtetik a cuccot és javít a látásukon,de ez azért elég durva.Mivel rövidlátó vagyok,ez is érdekelne,hogy szabad ilyet csinálni?

Nem káros megenni?

Tudom,hogy mindenre hatásos csodaszer nem létezik,de annyit hallottam már róla és annyit csalódtam az orvosokban,hogy kíváncsi lettem.


2013. máj. 3. 22:39
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"mert annyi külső egészségtelen környezeti hatás ér minket, hogy az felfoghatatlan"


Igen, kezdve a tej okozta autoimmun folyamatokkal és a hüvelyesek okozat áteresztő bél szindrómával. Ezek mellett valóban kevés a szervezetünk egyébként hatékony öngyógyító képessége, de ha valakinek levágják a fejét az meghal.. ha tejfehérjével vagy lektinekkel bombázzák a testét, az pedig erősen ki fog hatni az egészségére.

Miért lenne 'egészséges' egy random emlős állat teje egy másik emlős állat számára, felnőtt korban? Miért lenne 'egészséges' egy hüvelyes zöldség, ami pont olyan anyagokat termel, ami az azt elfogyasztó élőlények emésztőcsatornáját, szerveit károsítja, ugyanis védekező anyagokról van szó?


Eleve, a hüvelyesek többnyire nagy keményítő tartamú növények. Mi nem keményítőevők vagyunk, azok a rágcsálók vagy a méhecskék (cukrot esznek a virágporból), mi hús és zöldségevők vagyunk, a zöldségek jellemzően rostokat tartalmaznak és csak kevés gyorsan felszívódó szénhidrátot.

Tehát ennyit a táplálkozásról és a minden zöldség egészséges, nonszensz elméletekről.

2013. aug. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!