Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Tényleg "mindenre" hatásos az...

Tényleg "mindenre" hatásos az aloe vera?

Figyelt kérdés

Most fogok kapni egyet és már a csapból is a sejtregeneráló meg mindenféle hatása folyik.Leginkább a következők érdekelnének:

Kint lévő fognyakra lehet használni?Regenerálhatja az ínyt?Anyajegyes bőrre szabad kenni,nem árt?Olyat is hallottam,hogy egyesek direkt a szemükbe csepegtetik a cuccot és javít a látásukon,de ez azért elég durva.Mivel rövidlátó vagyok,ez is érdekelne,hogy szabad ilyet csinálni?

Nem káros megenni?

Tudom,hogy mindenre hatásos csodaszer nem létezik,de annyit hallottam már róla és annyit csalódtam az orvosokban,hogy kíváncsi lettem.


2013. máj. 3. 22:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%

Nem jó mindenre.

Sajna nem csodaszer, nem valószínű hogy az ínyeden ez segítene (próbát megéri..).

Anyajegynek nem árt.

A látáshibákat nem a szem hámrétege okozza.. nem javítja a látásukat. Szemtorna segíthet.

Minden gyógynövény lehet káros is nagy mennyiségben fogyasztva.


Konkrétan olyan problémákat írtál, amikre talán nincs is egyértelmű kezelés, gyógymód. Az íny esetleg kivétel, a szövetek feszességéért, tónusáért lehet tenni (táplálkozás, életmód) illetve konkrétan az ínyt talán masszírozni szokták a vérkeringés serkentéséért.


De az aloénak inkább a marketingje jó, gyakorlatban sok haszna nincs. Bőrsérüléseken segít, tényleg, fantasztikus :)

2013. máj. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Amikor ilyen hozzászólást olvasok, mint az előző nem tudom, hogy mi vezérli az íróját.

Vagy tudatlan és tényleg komolyan gondolja, amit ír, ez a jobbik eset.

Ez esetben csak utána kellene nézni az információknak.

Vagy csak egy Aloe vera ellenző. Ilyennel is találkoztam már elég sokkal ez a rosszabbik eset.


Az Aloe-val kapcsolatban nagyon sok kutatást végeztek már. A szem esetében jó szaruhártya regeneráló és gyulladáscsökkentő.


Viszont én semmiképp sem javaslom, hogy a levágott és kipréselt levet csöpögtesd a szemedbe. Mert olyan anyag is a szemedbe juthat aminek nem kéne és akkor rossz vége lehet. Lehet kapni szűrt aloe levet amit biztonságos körülmények között állítottak elő, azt nyugodtan használhatod.


A látásjavulásról én is hallottam már, viszont ezt sem megerősíteni sem cáfolni nem tudom.


A fogazat esetén a baktérium és vírusölő tulajdonságai miatt lehet hasznos.


A megevés, akkor lehet káros, hogyha túl sok hashajtó (ennek az anyagnak nem tudom a pontos nevét, de ha rosszul dolgozzák fel, akkor sok juthat bele a kipréselt lébe) jut be a szervezetbe. Ezért nem mindegy, hogy hogyan dolgozod fel.


Ez a leírás közel sem teljes, még a 2-es típusú cukorbetegség esetén is hatékonynak találták a vizsgálatok alapján és vannak még egyéb vizsgálatok is.

[link]

2013. máj. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
20%

Tehát a 2. válaszoló kedvesen kritizálta a válaszom, aztán lényegében leírta ugyan azt.


Gratulálok, én már be sem skatulyázom Önt, megszoktam, már ezt a kedves honfitársaktól :) Kedvesek vagyunk egymáshoz, ez az összetartás mozgatja az országot :D

2013. máj. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia! Az aloénak közel 300 fajtája van és csak pár gyógyhatású. A legjobb az igazi aloe, az Aloe Vera, vagy más néven Aloe Barbadensis Miller. Így nem mindegy, hogy milyet fogsz kapni. Nem csodaszer, csak a közel 240 féle összetevőjéből remekül tud építkezni az emberi szervezet. Ha ráérsz, akkor gyere el erre a május 12-i teljesen ingyenes Egészségnapra, ahol sok jó orvosi előadás is lesz az ingyenes szűrővizsgálatok és egyéb programok mellett a növény alkalmazásáról, ahol orvosokkal is konzultálhatsz: www.egeszsegnap.eu . Én is ott leszek és szívesen segítek eligazodni.Csak a növény kocsonyás belső részét érdemes használni, mert a levél külső részében pl hashajtó hatású allantoin is van. nagyon sokrétű a külső és belsőleges használata, amit történelmi példák is alátámasztanak, nem egy újonnan felkapott hóbort.
2013. máj. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Évezredek óta használnak gyógynövényeket, valóban nem újkori hóbortról van szó.
2013. máj. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

5.


Te ezt írtad, hogy kb csak marketing duma az egész.

"De az aloénak inkább a marketingje jó, gyakorlatban sok haszna nincs. "


A második sehol sem írta, hogy csak marketing lenne. Ő kifejtette részletesen, hogy mikre lehet használni és leírta, hogy a lista közel sem teljes. Pont, hogy homlokegyenest mást írt, mint Te.


De úgy látom téged nagyon zavar ez az Aloe Vera dolog.

2013. máj. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
24%

Nem, engem a hülyeség zavar. Csípi a szemem.


100% valóságot írtam azzal, hogy agyon van hájpolva az aloe mint csodanövény, ehhez képest kevés haszna van.


A 2. válaszoló ügyesen írt, se semmivel sem több lényeget mint én.

Volt szó látásról, az aloe nem fogja korrigálni a szemhibákat.

Volt szó ínysorvadásról, nem fog visszanőni az íny az aloétól.


Én írtam lehetséges alternatív megoldásokat amik valóban működnének. Szálljunk már le a földre.


Nincsenek csodanövények, ha pedig megsérül a bőrötök: nyugodtan használjatok rá aloét, biztos hogy ilyen esetben jó.


Más esetben van 1-2 dolog, ami 100x többet ér mint az Aloe Barbadensis Miller növény.

Például ha nem esztek gabonát, tejet, hüvelyes zöldségeket, kristálycukrot, mesterséges édesítőszereket. Ezzel az összes olyan probléma meg fog szűnni, amire aloét akartok használni - kivéve a bőrsérüléseket :)

2013. máj. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Leginkább a tájékozatlanság beszél belőled. Sebaj.
2013. máj. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
pontosan miben lennék tájékozatlan? :)
2013. máj. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Minden zöldség egészséges, tehát nem tudom mi a bajod a hüvelyes zöldségekkel, és a tej is elég egészséges, tudtommal.

Persze nem mindegy, hogy hol, és milyet veszünk, és egyiket sem kell túlzásba vinni.

És nem, nem fog minden elmúlni, ha a világ legegészségesebb étrendjét követi is valaki, mert annyi külső egészségtelen környezeti hatás ér minket, hogy az felfoghatatlan. Viszont az aloe vera kítűnően vissza tudja adni például a bőrnek azt, amit elvettek tőle...

2013. aug. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!