Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Gyömbér tea tényleg jó náthára...

Amanda23 kérdése:

Gyömbér tea tényleg jó náthára, torokfájásra, meghűlésre? Mennyit kell belőle innom hogy hasson?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 3. 12:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen jó rá....Legalábbis nekem hatott... Nemkell sok naponta 1-2 pohár
2013. ápr. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kösziii !
2013. ápr. 3. 16:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Nocsak, gyakrabban kellene olvasgatnom alternatív gyógyítás rovatban.


Az a helyzet, hogy a gyógynövényeket nem alternatívaként, hanem elsődleges módszerek között használják gyógyításra. Ha értenénk hozzá (én sem értek), akkor tudnánk, hogy BIZONYOS meghűlések (itt is van különbség, mint ahogyan száraz és váladékos köhögés között!) esetén pont ideális hatású a meleg, talán szárító hatású gyömbér.

Én a témában jártas embertől annyit tanultam meg, hogy a gyömbér tea MÉZZEL fogyasztva mindkét típusú megfázásos, hűléses állapotot kezeli, tehát ha nem értünk pontosan a témához, akkor a gyömbér teát kis mézzel fogyasztva nem nyúlhatunk mellé. Én nem értek hozzá, ezt választanám magam is.


A betegségeket jó volna olyan módon ismerni és kezelni tudni, ahogyan a kínai gyógyászat évezredek óta teszi.

2013. ápr. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A gyömbértea nagyjából mindenre jó. A torokfájásra, náthára, hasfájásra, gyomorpanaszokra. Viszont gyakori fogyasztása görcsökkel, és hasmenéssel jár, így nem érdemes napi 1-2-nél többet inni. De igen használ, és gyógyulást!
2013. ápr. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!