Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mit tudtok ajánlani alvászavar...

Mit tudtok ajánlani alvászavarra? Hogyan lehet kezelni? Valakivel történt már ilyen?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy keveset tudok aludni. Van, hogy 02.00-ig fent vagyok, mert alig tudok elaludni, viszont reggel 09.00 körül meg már felébredek magamtól. Ez nagyon kevésnek számít úgy tudom. Egy egészséges ember 22.00-23.00-kor már alszik. De én...
2013. jan. 6. 16:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát ha 2-kor fekszel, és 9-kor kelsz, akárhogy is számolom, az 7 óra, egyáltalán nem számít nagyon kevésnek. 7-8 óra a minimum, amit aludni kell, de ez egyénenként változó, kinek mennyi elég. Ha 3-4 órát aludnál, az lenne a kevés. És azt sem lehet konkrétan kijelenteni, hogy mikor alszik egy egészséges ember. Vannak bagoly, és vannak pacsirta típusok. Te az előbbihez tartozol valószínűleg.
2013. jan. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az az alvásmennyiség, amit írsz nem számít kevésnek. Az alvászavar az, amikor megváltozik a korábbi alvásritmusod. Ha pl régebben végigaludtad az éjszakát, most pedig felkelsz 2-3-szor és esetleg még vissza sem tudsz aludni, nem érzed kipihentnek magad stb. Valószínűleg most így állt be a tested, hogy 2-kor fáradsz el, örülj neki, hogy 9-ig aludhatsz és kipihened magad, Ha 6-kor kellene kelned munkába menni, akkor lehet, hogy kevés lenne ez az alvás, de akkor jelezné a tested és korábban elálmosodnál, beállnál egy másik alvási rendbe.
2013. jan. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!