Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Nagyon vashiányos vagyok. A...

Nagyon vashiányos vagyok. A vastartalmú gyógyszerektől viszont hasmenésem van. Mivel pótoljam akkor a szervezetemben a vasat?

Figyelt kérdés
2009. aug. 12. 12:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Sötétzöld és sötét piros zöldségekkel és gyümölcsökkel. S egyél még sok belsőséget: máj, vese, velő
2009. aug. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2009. aug. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyél sok friss szedret. Rengeteg vasat tartalmaz.
2009. aug. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Vastablettától hasmenés?? Nekem a doki ajánlott egy teát, mert azt mondta, hogy ettől szinte mindenkinek székrekedése szokott lenni. Egyébként máj, sóska.
2009. aug. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
HAGYMA!!!!!!!!!!!!!!!!
2009. aug. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
kicsi voltam, én is nagyon vashiányos és azt mondta egy doki, hogy egy almába szúrkodjon szögeket, hagyja egy éjjel a hűtőben és aztán azt egyem meg............ hát nem tudom.......... most már így elég érdekesen hangzik...
2009. aug. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ez mondjuk elég régen volt... lehet hogy akkor még nem terjedt el a vastabletta...?

én nem emléxek rá, csak mesélte anya, hogy régen ilyen tanácsokat adtak a dokik

2009. aug. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha én vashiányos lennék a rendszeres nyers zöldség és gyümölcs fogyasztás mellett egy rézkendőt kötnék a nyakamba és étrendkiegészítőt szednék.
2009. aug. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Remélem, az orvos állapította meg a vashiányodat. Ez nagyon fontos, mert a vashiánynál veszélyesebb lehet a vas túladagolása.

Amikor nkem vészes vashiányom volt, az orvosom be sem vállalta, hogy gyógyszert adjon. Minden reggel bele kellett szúrnom 8-10 db 100-as szöget egy db almába. Ezt az almát aztán este vacsora után meg kellett ennem. Hidd el nem volt túl gusztusos, de néhány hét alatt rendbe hozott. Azóta mindig odafigyelek, hogy minden héten legyen az étrendemben egy-egy magasabb vastartalmú étel vagy gyűmölcs. Pld. sóskamártás, feketeribizli, cékla, fekete vagy lila zöldségek, gyümölcsök. Arra is mindig figyelj oda, hogy lgsötétebb, legzöldebb színű saláta, káposzta, kelkáposzta, újhagyma, póréhagyma stb. leveleket a családban te fogyaszd el.

Azt is észreveszed magadon ha már túl sok a vas a szervezetedben. Ilyenkor fémes ízt érzel a szádban amikor a fent említett ételekből fogyasztasz. Ilyenkor szüneteltetni kell egy ideig. Persze az újabb vashiányt nem szabad kivárni.

2009. aug. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Ja, elfelejtettem az előbb....


Persze a szögeket ki kell húzni az almából mielőtt az almát megeszed.

A szögeket lemosod, leszárítod és reggel átszurkálod velük az aznapra szolgáló almádat.

Ezt addig csinálod ameddig a tüneteid nem enyhülnek. Utána jöhet az odafigyelés a heti étrendre...

2009. aug. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!