Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Nem szívódnak fel nálam a...

Nem szívódnak fel nálam a vitaminok, mit tehetek, hogy segítsem a felszívódást?

Figyelt kérdés

Okát nem tudom sajnos, de egész kis koromtól kezdve így van, alig szívódik fel valami, hiába szedem a vitaminokat, és így ideges, feszült vagyok sokszor.

Esetleg valami gyógynövény-tea segítene kúra-szerűen?


2012. jún. 25. 23:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Ennek az okát kéne megkeresni, nincs valami bélproblémád?
2012. jún. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát tudtommal nincs, többször mondták, hogy valószínűleg a bélbolyhokkal lehet gond, erre szedtem biogélt (mikrorostost), akkor jobban is lettem tőle, de ez elég drága mulatság lenne mindig szedni. Ezért gondoltam, hátha valamelyik gyógynövény segíthet, ha pl 2 hónaponta iszom kúra-szerűen 1-2 hétig.
2012. jún. 25. 23:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Miből gondolod hogy nem szívódnak fel?
2012. jún. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Idegesség, és feszültség ellen vitaminokkal kúrálod magadat? Biztos, hogy ez a megoldás?

Gyógynövény teát meg nem horribilis áron akár a Tescoba, vagy bió boltban kaphatsz

2012. jún. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Például vérképből: felírtak vas tablettát, szedtem 2-3 hónapig, aztán kontroll, és semmit nem változott a vérkép...


igen, azért vagyok ideges és feszült, mert se vas, se B vitamin nem szívódik fel. talán még a C sem.

2012. jún. 26. 00:31
 6/7 anonim ***** válasza:
A vas nem vitamin, ha csak ezt mutatta attól még simán fölszívódhatnak a vitaminok. A C-vitamin meg nem befolyásolja a stressz-szintet csak a B6.
2012. jún. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Önmagában a vas nem szívódik fel, más anyagok jelenlétére is szükség van, legjobban a vörös húsokból szívódik fel, mert ott olyan kötésben található, ami ideális. 2-3 hónap alatt hiába is lesegeted, ehhez minimum 1 év kell, mire a vashiányos állapot rendeződik. Igyál Humet-R szirupot, az összes makro- és mikrotápelem megtalálható benne megfelelő kötésben, rendeződni fog a vashiányod.

Mennyire alacsony a hemoglobinod?

2012. jún. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!