Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » 40 évesen (és kicsivel felette...

40 évesen (és kicsivel felette) ti is észreveszitek az öregedés jeleit magatokon?

Figyelt kérdés
Szabályosan megmosolyogtam nálam 10-15 évvel idősebb ismerőseimet 30-35 évesen, mikor panaszkodtak, hogy öregednek. Manapság 40 évesen egyre jobban érzem önmagamon is. :-( Fáradékonyabb vagyok, jöttek a betegségek is (magas vérnyomás, cukorbetegség, ízületi panaszok). Pedig világ életemben mozgékony, talpraesett ember voltam/vagyok. Nem vagyok nádszál vékony, de soha nem voltam tutyi. Manapság egyre nehezebbemre esik a kertgondozása, lakás nagytakarítása. Jelenleg sok a családi problémánk is. Költözés előtt álunk lakásfelújításokkal. 10 éve lelkesedve vágtunk bele, most semmi kedvem hozzá :-(
2012. márc. 26. 14:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Lesz ez még rosszabb is :( 42 évesen költözés után még elég jól birtam a strapát (pakolás, festés utáni takaritás). Aztán 5 év múlva úgy adódott, hogy újra költöznöm kellett. Kb. félóránként kellett leülnöm pihenni. Most 54 évesen pedig már több napig tart az a munka, amit 10 éve 1 nap alatt elvégeztem.
2012. márc. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnos kezdem tapasztalni, sőt elégé megrémiszt a dolog.:) Lassan 39 leszek, és sajna érzem a változást. Soha nem hagytam el magam, és nem is voltam lusta. De már kezdem érezni a lassulás jeleit, az egyre több nyavalyámról nem is beszélve. Két éve iszonyatos hátfájásom van, vérnyomásomra gyógyszert szedek, és nemrég tudtam meg, hogy magas a koleszterinem. Erre is kellene a gyógyszer, de egyenlőre mással próbálkozom. Szerintem lesz még ez rosszabb is!!:)
2012. márc. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2012. márc. 28. 18:21
 4/6 anonim válasza:

Nem, nem, éppen ellenkezőleg!

Olyan remek dolgokat teszek (sport, önképzés, stb.), amikre korábban képtelennek tartottam magamat... új távlatok nyílnak előttem, régi, utált problémákat magam mögött hagytam.

2012. márc. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Jó neked. Én régen nagyon aktív voltam, most már "csak" aktív vagyok. Meglehet, ha te régebben nem élted oly nagyon az életed, mint manapság, akkor számodra tevékenyebb lett világod. Jómagam 25-30 éves koromig aktívan, majd rendszeresen sportoltam. Az tény, manapság nincs rá energiám vagy időm. Néha sikerül egész nap buzgón tevékenykedni a ház körül, kemény fizikai munkákat végezni, azt bírom energiával. Az öregedés jelei nem akkor mutatkoznak meg, hanem másnap. Illetve még aznap este úgy alszom el, mint akit leütöttek. Másnap reggel pedig úgy ébredek, mintha egy buldózer ment volna át rajtam. Két-három nap kell mire regenerálódok. :-)

Visszafogtam a tempót. Beosztom a kerti munkálatokat. Egy kicsit hajolgatok a gyomokhoz, majd ülőmunkára szorítom magam, majd kicsit ismét tevékenykedek, majd kevésbé terhelő fizikai munkát végzek, majd ismét jöhet a nehezebb... Evvel a módszerrel másnap is teljesen 100% vagyok. :-))

2012. ápr. 6. 10:45
 6/6 anonim ***** válasza:

Én ugyan még csak 38 leszek, de az aktivitásomban egyelőre nem érzek változást, sőt. Kiszakadt gerincsérvvel is nekilátok felásni a kertet ha úgy adódik.

Mindig is mozgékony, fürge ember voltam és hát meglehetősen türelmetlen, így sokszor megcsinálok dolgokat mások helyett, inkább minthogy kivárjam míg ők szép komótosan nekilátnak.A sérvtől eltekintve,nincs is más egészségügyi problémám, vagy legalábbis nem tudok róla.

Próbálok egészségesen élni, nem dohányzom, nem iszom, nem kávézom. Szeretem a zöldségeket, gyümölcsöket és a szabad ég alatt végzett tevékenységeket.

No meg persze 2 és 8 éves gyermekeim is fiatalon tartanak.

Remélem ez még így lesz egy darabig, de nem rettegek az öregedés jeleitől sem ha eljön az ideje, hisz ez az élet rendje. Próbálok mindent elfogadni amit kapok az élettől és nem azon szomorkodni amim nincs.


Arra még nem gondoltál, hogy a tüneteid hátterében esetleg valamilyen vitamin, vagy nyomelem hiánya áll? Egy egyszerű vashiány is okozhat fáradtságot, levertséget, kedvetlenséget.Különösen így tavasszal.


A betegségeknek is oka van. Ilyenkor érdemes elgondolkodni az életvitelünkön, hogy valóban megteszünk-e mindent az egészségünk érdekében és min lehetne változtatni.

Ismerek 70-80 éves embereket, akik mozgékonyságban, munkabírásban, kitartásban lepipálják a mai 20 éveseket.

2012. ápr. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!