Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A homeopata gyógymód mennyire...

A homeopata gyógymód mennyire bizonyított klinikailag?

Figyelt kérdés
A kisfiamat szeretnénk elvinni, úgy hallottam, Nyíregyházán van egy homeopata gyermekorvos, tudtok nekem valamit mondani ezzel kapcsolatban?
2009. jún. 2. 11:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Talán ez is olyan, mint a hagyományos gyógymód, hogy valakinek használ, valakinek nem. Nekem mostanában többet árt, mint használ. Eddig annyira nem vettem észere a mellékhatásokat, mint mostanság.
2009. jún. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Pl?
2009. jún. 3. 17:40
 13/17 anonim ***** válasza:

Én is szedtem homeopátiás szereket, valamiben segített, más téren viszont nem. Egy próbát megér, ártani nem fog.

Nem hit kérdése, hiszen akár hiszel benne, akár nem, a hatóanyag ugyanaz marad.

2009. jún. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Próbáld ki! És megbizonyosodsz, hogy használ-e vagy sem. Én 4 éve alkalmazom ( a gyerekeken - 3 van, és csak ezekkel a bogyókkal gyógyulunk) akkor kezdtem mikor a nagyobbikat félrekezelte a dokinő, mondván - utólag!!- hogy azt hittem az a baja- na azóta nem kaptak a gyerekeim antibiotikumot!! ( Mellékesen; orvost is váltottam!!) Nekünk nagyon bevált, himlőre, allergiára, megfázásra, fülfájásra stb. Olcsóbb is mint a többi gyógyszer, mert 600Ft alatt van 1 tubus ára, ami azért nem szokott elfogyni 1 alkalomra.


Volt hogy én is úgy meg voltam fázva, hogy elment a hangom; hiába ittam én a köptetőket, csak a homeopátiás bogyó segített, 1/2 nap alatt a hangom a régi volt!


Sok sikert, meg gyógyulást!!!!

2009. aug. 6. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. aug. 6. 20:37
 16/17 anonim ***** válasza:

Rengeteg tanulmány volt már homeopátia ügyben és a placebonál komolyabb hatást egyszer sem tudtak kimutani.

A hatásmechanizmusa nem ismert, az elmélete teljesen tudománytalan.


Ebben a posztban egész jól leírják , hogy miről szól:

[link]

2009. aug. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Termeszetesen a homeopathias gyogymodnak vannak klinikailag is bizonyitott. Elsosorban azonban francia es angol honlapokon talalod meg azokat. Egyebkent Europaban mar tobb helyen is tanitjak, de gyakorlati kozpontjuk altalaban India. Itt folynak kulonbozo kutatasok. Barki mondhat barmit Neked, de a homeopathiaban hasznalt szereknek nincs mellekhatasuk, hiszen az alap elvben is benne van hogy "hasonlot-a hasonloval" gyogyit elv. Egy fontos dolog, a homeopatia a holisztikus gyogyaszatok csoportjab tartozik, ami viszont szamitasba veszi az emberi energetikat. Tehat ha az ember, pozitivan all a gyogyulasahoz, akkor a homeoathia es a szervezet egyuttes kombinacioja gyogyulast eredmenyez, MELLEKHATASOK nelkul! Es ez nagyon fontos! A jovo egyik gyogymodja kialakuloban van. Meg egyet hozzatennek: M.o.az emberek nagytobbsege pesszimista, persze ez sem veletlen, de lehet, hogy ezert nem annyira elterjedt a homeopatia mint mashol a vilagon. Nem mernek hinni benne, felnek a csalodastol es attol, hogy csak felesleges penzkidobas. Ezert nem elek otthon. Remelem sikerul valasztanod,


Sok szerencset.

2009. szept. 14. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!