Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A homeopata gyógymód mennyire...

A homeopata gyógymód mennyire bizonyított klinikailag?

Figyelt kérdés
A kisfiamat szeretnénk elvinni, úgy hallottam, Nyíregyházán van egy homeopata gyermekorvos, tudtok nekem valamit mondani ezzel kapcsolatban?
2009. jún. 2. 11:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt tudom, hogy Angliában van az egyetlen egyetem, ami ezért diplomát is ad. És minden országból átjárnak oda az emberek tanulni. Nővérem ott diplomázott. Én használok homeopata bogyókat (vesebetegség, cukorbetegség), anyu is használ (migrén, magasvérnyomás) és mindkettőnknek segít/ett.
2009. jún. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Szerintem egy próbát megér és majd Te bizonyosodj meg, hogy hatékony volt-e a számotokra.

Én szedtem már megfázásra, alvásproblémára. Én éreztem a hatásukat, szerintem használnak, sőt, nincs mellékhatásuk. Nekem ezek az új hiper-szuper gyógyszerek nem használnak, inkább ártanak! Soha nem voltam allergiás egyik gyógyszerre sem, decemberben volt egy éve, hogy olyan csalánkiütéseim jöttem ki az egyik gyógyszertől, hogy ügyeletre kellett mennem.

Én bátorítalak, hogy próbáljátok ki a homeopátiát!

Jobbulást nektek!

2009. jún. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Klinikailag semennyire. Az a lényege, hogy nem vegyszerekkel gyógyít, hanem a saját tested öngyógyító mechanizmusát segíti - ami magyarul kb. a hit. Ha hiszel benne, működik, ha nem hiszel benne, nem működik.
2009. jún. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
És akkor a kisgyereknek hogy hatnak ezek a szerek? Neki aztán olyan midnegy, egyiket sem fogja fel teljes mértékbe. Akkor esetükben hogy működik?
2009. jún. 2. 13:21
 5/17 anonim ***** válasza:
56%
Különböző az összetételük, nem a hiten alapul.
2009. jún. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Egyébként az egyik barátnőm is hitetlenkedik ezzel a gyógymóddal kapcsolatban, én úgy vélem, hogy az ne használja, akinek fenntartásai vannak. De azt, hogy én használom és nekem hatásos, abba ne szóljon bele senki, meg akart engem győzni, hogy "kamu" az egész. Teljesen felbosszantott, attól független, hogy ő még ki sem próbálta, lehúzta az egészet.

Írtam már neked ma, úgyhogy csak ismételni tudom magam, hogy ártani nem árthat, nyugodtan próbáljátok ki és majd Te döntsd el, hogy használt-e a kisfiadnak. Ne hagyd magad befolyásolni, mert szerintem kevés olyan gyógymód van, hogy ne legyen káros mellékhatása. Én ami készítményeket vettem az áruk sem volt vészes, max. 1.000,- Ft volt.

2009. jún. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a báttorítást. És vajon az orvosnál mennyit kell fizetni majd?
2009. jún. 2. 19:39
 8/17 A kérdező kommentje:
Egy t-t vonjatok ki, leragadt a billentyű :)
2009. jún. 2. 19:39
 9/17 anonim ***** válasza:
Én csak a patikában, a gyógyszerésztől kértem tanácsot. De szerintem, ha felhívod, akkor a vizit díjáról is adnak tájékoztatást a dokinál. Én, ha megyek magánrendelésre, meg szoktam kérdezni, hogy mennyi a vizit, általában egy recepciós szokta felvenni és akkor annyira nem érzi az ember cikinek. Általában bárhova is megy az ember, kb. 5.000,- Ft-nál kezdődik.
2009. jún. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
39%
Én anyám tanácsára kerestem fel egy ilyen orvost, szedem is az ott kapott szert, de nem hiszek benne, és nem is hat. Egyébként nincs bizonyítva a hatásossága. Népszerűség ide vagy oda. De a gyógyszertárakban is néha ferdén néznek rád, ha ilyen gyógyszert rendelsz.
2009. jún. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!