Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Milyen étrenkiegészitőt...

Milyen étrenkiegészitőt szedjek ami segiti a gyomor munkáját és nem termelődik annyi sav (refluxom van)?

Figyelt kérdés
2009. máj. 27. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Étrendkiegészítőkben nemigen találsz savelvonót. Inkább gyökeresen meg kellene változtatni a táplálkozási szokásaidat, mert a reflux sok bajt okozhat azon kívűl, hogy a gyomorégés egy igen kellemetlen érzés. A szervezet elsavasodásáról van szó, ezen kellene változtatni. Kerülni kellene a kávét, erős fűszerezést, savanyúságokat, bort, vagyis mindazt, ami a gyomrot a fokozott savképzésre serkenti. Nagyon sok /lehetőleg nyers/ zöldségfélét, gyümölcsöt kellene fogyasztani és minél kevesebb főtt /halott/ ételt. Többet tudsz így tenni magadért, mint bármelyik orvos, aki gyógyszerrel próbál tömni.
2009. máj. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A megfelelő táplálkozás mellett próbáld meg lúgosítani a szervezetedet. Én is refluxos vagyok és még kismama is,ezért gyógyszert egyáltalán nem szedhetek. Gyomorégésre lúgos vizet iszom,nekem legtöbbször segít.
2009. máj. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem biztos,hogy refluxod van, ez inkább a csecsemokre jellemzo. Segíti az emésztést a citromos viz. Valahol olvastam rola, kiprobáltam és kitunoen bevált. Minden nap készítek magamnak citromos vizet -1 liter vízbe egy citrom kicsavart leve - beteszem a hutobe, és rájárok amíg tart,amikor elfogy készítek újat. Két dologban segít, savanyúsága ellenére nem noveli a gyomorsav mennyiségét, és minden nap novelem a C vitamin bevitelét a szervezetbe. (Mivel aránylag gyorsan elfogy nincs ideje a C vitaminnak,hogy oxidálodjon). Hasonlo hatása van a savanyú káposzta levének,csak nem kell vízzel higgítani, nem savasít!

Ezen kivul fogadd meg az elozo válaszolo tanácsát,egyél tobb nyers zoldséget,gyumolcsot, és minimálisra csokkentsd az édességek fogyasztását. Nekem segített, probáld ki semmit nem veszíthetsz,csak nyerhetsz vele és nem kell marékszámra szedned a gyogyszereket.

2009. máj. 30. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Évekig szenvedtem a reflux betegségben, annyira, hogy éjszaka csak ülve tudtam aludni és a nyelőcsövem állandóan ki volt marva. Ez a problémám 5 hónapja teljesen megszűnt,bármit ehetek, ihatok semmi bajom nincs. Ha nem velem történik, nem hiszem el. Barátnőm ajánlott egy kínai teát amit 5 hónapja iszom és mellette még termék kiegészítőt szedek, és ezzel megoldottam ezt a szörnyű betegséget. Nagyon szívesen segítek és hozzásegítelek a teához, írj az m.viragklara@freemail.hu címemre. Üdv. Klári
2009. máj. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A kalcium lugos kémhatású és segít a sav lekötésében.A c vitamin segíti a felszívódását a legkönnyebben.
2009. jún. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!