Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Helicobacterem van, elmúlhat...

Helicobacterem van, elmúlhat antibiotikum szedése nélkül?

Figyelt kérdés
helicobactert diagnosztizáltak nálam, és 3 féle antibiotikumot kéne szednem. na már most, azt hallottam, hogy ez a baci csak savas környezetben él meg. ha lúgosító ételeket és italokat fogyasztok, akkor elkerülhetem az aantibiotikumos kezelést?
2011. dec. 21. 16:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem múlik el, és nem csak antibiotikumot adnak, hanem gomba

elleni tablettát is. Én 3 évig szenvedtem vele, és csak az antibiotikum használt

2011. dec. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezért baromság kezet fogni!
2011. dec. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ha lúgosító ételeket és italokat fogyasztok, akkor elkerülhetem az aantibiotikumos kezelést?


Kizárt!!!


[link]


Állitólag egyébként is a lakosság fele fertőzött..

2011. dec. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A Helicobacter a gyomrodban él. Ha a gyomorsav erősen savas kémhatását próbálod meg "lúgosítani" (jelentsen az bármit is), azzal több kárt okozol, mint az antibiotikummal.

Az emberi szervezetben gyakorlatilag mindenhol igen szűk határok között mozog a pH. A lúgosításról csak a lúgosítást propagálók tudják, hogy pontosan mit is jelent.


A gyomorban levő erős sav teszi lehetővé a fehérjék emésztését. A Helicobacter azért egy extrém kórokozó, mert ilyen környezetben más bacilus nem tudna tartósan fennmaradni. Szóval pár teáskanál szódabikarbónát meg sem érezne. Annál több pedig teljesen hazavágná az emésztőrendszered.


A Helicobacter fertőzés nem tréfa, hiszen gyomorfekélyt okozhat, nem véletlenül adnak rá ilyen széleskörű antibiotikumkezelést.


Inkább szedj valami probiotikumot mellé, de szedd be a gyógyszert.

2011. dec. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

A mikroszkópos és egyéb vizsgálatok a fokhagymaolaj, -por és a kéntartalmú vegyületek dózisfüggő anti-helicobacter hatását bizonyították.



Tehát : Fokhagyma meg kupica pálinka, és 2 deci bor naponta ;)

2011. dec. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Állitólag a sör is lúgosit!
2011. dec. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, akkor marad az antibiotikum. remélem nem tesz tönkre :(
2011. dec. 21. 21:06
 8/9 anonim ***** válasza:
A H. pylori talaján kialakult gyomor/duodenumfekély, gastritis, gyomorrák, MALT lymphoma stb. sokkal több gondot okozhat mint pár nap antibiotikum szedés...
2011. dec. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
antibiotikum szedés után probiotikumot kell szedni, hogy a bélflórákat helyre állítsa. pl. NORMAFLORE és nincs semmi gáz az emésztőrendszerrel
2011. dec. 22. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!